PDA

Pogledaj punu verziju : Potrebni saveti za drzanje T



paki sor
24.08.10., 11:37
Hteo bi da drzim T pa me zanima par stvari.Hteo bih da drzim neke manje vrste(do 15cm), jarkih boja i da su jako zivahne,jer bi zeleo da ih sto cescec vidjam.Do sada sam nasao sam Murinus-a.

Unapred Hvala

Nemanja
24.08.10., 12:31
Prvo cu ti reci da mnogo stvari mozes naci ovde: http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5294

Razlika izmedju tarantule od 15cm i tarantule od 20cm nije nikakva, tako da se ne trebas brinuti velicinom.
Pogledaj sledece vrste, stvarno imas veliki izbor:
Favoriti su Chromatopelma cyaneopubescens, Cyclosternum fasciatum, Grammostola pulchripes, Grammostola rosea RCF, ako te interesuje prelepa crna tarantula onda pogledaj i Grammostola pulchra, rod Brachypelma (vagans, albopilosum, smithi,...) a kreni i redom po forumu i gledaj po galeriji tarantula. Stvarno je prevelik izbor, tako da je najbolje da sam pronadjes neku ponudu tarantula, pa da redom kopiras imena u google...

loshme10
24.08.10., 13:58
Ja bih dodao i jos B boehmei, kad vec pominjete jarke boje i T srednje velicine... Nju bi isto trebalo stalno da vidjas, jer kad malo poraste stalno je napolju.

paki sor
24.08.10., 14:08
Chromatopelma cyaneopubescens mi se zasada najvise svidja.Gde se moze nabaviti i moze mi neko malo opsirnije dati podatke o njoj i njenim zahtevima

Movski
24.08.10., 14:24
Nisi napisao da li zelis vrstu koja plete i koja je penjac ili neku koja je na zemlji i ne plete preterano? Ako zelis neku koja plete dosta i koja ima prelepe boje tu ti je pored c.cyaneopubescens i avicularia versicolor... :)

jelchica
24.08.10., 17:30
Opet ja i C. cyaneo, kad god se pojavim o njemu pišem :D
Elem, imala sam ga i odgajila od slinga od 3-4 cm do odrasle jedinke. (Sad se oženio...)
To mi je bila prva tarantula.
S obzirom na ono što ti tražiš, svaka preporuka!
Pozdrav :)

MRGooD25
24.08.10., 17:44
Cyano odlicna taranula! Dosta plete dok je mali izgleda kao osa! :D
Mnogo mi se dopada! Dosta plete, ali se uvek vidi! I lepo raste!
Moj savet bi bio uvek Avicularia Versicolor, ili mozda Lampropelma viacelopes! Zanimljiva ti je i P.Regalis, ali nije jarkih boja... Ima ih stvarno mnogo i sve su lepe na svoj nacin!

Poisonous-sting
24.08.10., 18:18
Lasiodora Parahybana, Grammostola rosea ili concepcion....P.cambridgei...

SxOne
25.08.10., 12:54
Chromatopelma cyaneopubescens mi se zasada najvise svidja.Gde se moze nabaviti i moze mi neko malo opsirnije dati podatke o njoj i njenim zahtevima
samo cetiri teme ispod tvoje imash celu temu posvecena Cyaneo...
http://teraristika.org/forum/showthread.php?t=2606
Nemanja ti je lepo rekao da je forum prepun informacija, smao malo pogledaj okolo, i koristi pretragu i sve odgovore cesh naci...

poslacu ti na PP, care sheet