PDA

Pogledaj punu verziju : Brachypelma vagans, dobio sam je na poklon, šta dalje?



spleen
29.08.10., 22:03
dobio sam na poklon jednog ili jednu malu, jako malu brachypelma vagans, navodno...
e sad, kako dalje?
kako mu ili joj napraviti sto prirodniji okolis?
treset, koji, koliko, gdje?
voda koliko i kako?
hrana, koja kada, koliko?
dodaci prehrane ako postoje?
nacin drzanja, terarij, bla bla bla bla

zanima me sto vise info. kako bih mu ili joj omogucio sto kvalitetniji zivot?
hvala i pozdrav

SxOne
29.08.10., 22:40
pa proshetaj malo po forumu, i sve cesh naci........
http://teraristika.org/forum/showthread.php?t=5294

koristi pretragu !!!

evo i strani sajt sa opisom vrste, tu ti sve pishe !!!
http://www.bighairyspiders.com/grinch.shtml

spleen
29.08.10., 23:23
hvala na linkovima, faq sam procitao ali je dosta opcenito, ne znam dali je moguce tako opcenito pristupiti tarantuli ili bas treba znati koja je vrsta i toga se drzati, zato pitam..

JOBAH
29.08.10., 23:34
dobrodosao! stavi joj par cm zemlje, voli da kopa. pogotovo kada je manja. nemoj mnogo da kvasis zemlju, vole suvlje. ako je toliko mala nemoj stavljati cep niti posudicu. samo vlazi jedan cosak u terarijumu. i stavi joj neko skloniste, bilo sta sto ti padne pod ruke zanimljivo...

spleen
29.08.10., 23:45
ok, znaci neka kutijica, nesto za sakrivanje i jedan dio vlazan, treset se uzima koji ili gdje, kupuje se ili ga ima negdje u prirodi pa se obradi, inace nisam bas neuk sto se tice teraristike, akvaristike i ostalih kucnih ljubimaca, pa otud detaljno "sta i kako?", ali nikad tarantulu nisam pomislio imati pa sam tu totalno out

negdje sam procitao da moze i zemlja za cvijece?

LemyKadir
30.08.10., 01:19
Pozdrav i dobrodoshao... Ja sam takodje skoro uzeo malu Brachypelma vagans i kao shto kaze JOBAH, voli mnogo kopati... Ali ja , poshto zelim malo vishe da je vidjam, u tu posudicu sa tarantulom sam stavio malo vece parche kokosovog chipsa u kome moze da se zavuche, Tako da kada pogledam ispod njega, mogu da je vidim... :)

Stiv
30.08.10., 07:04
I ja istio imam mali B. vagans, hrani je malim tenebrijama ili lateralisima ili bilo cim sto je iz odgoja.Prskaj joj jednom po malo u tri dana da bi imala odgovarajucu vlaznost(koja u prosku treba da je oko 60%) i to je u sustini to. Moja raste kao luda. Pozdarav!;)

marko
30.08.10., 14:21
ok, znaci neka kutijica, nesto za sakrivanje i jedan dio vlazan, treset se uzima koji ili gdje, kupuje se ili ga ima negdje u prirodi pa se obradi, inace nisam bas neuk sto se tice teraristike, akvaristike i ostalih kucnih ljubimaca, pa otud detaljno "sta i kako?", ali nikad tarantulu nisam pomislio imati pa sam tu totalno out

negdje sam procitao da moze i zemlja za cvijece?Može zemlja za cveće ako nema insekticida (a obično nema, mada pogledaj na pakovanju). U hobiju je trenutno praksa da se koristi kokosov treset ali je pitanje da li to možeš nabaviti? Bilo kako bilo i zemlja za cveće je ok.

Mala posudica za tarantulu (nešto tipa okrugla posuda prečnika 10cm ili slično), mesto za skrivanje možeš obezbediti ali nije obavezno. Jedan deo treseta neka bude vlažan, pa kad se taj deo osuši opet sipaš vode i tako u krug. Nije tačno da vagans voli suvlje, gledaj da uvek ima vode.

spleen
30.08.10., 18:29
sad je jasnije, imali gdje tog kokosovog treseta da se kupi?

JOBAH
30.08.10., 18:39
izvinjavam se na dezinformaciji da vagans voli suvlje.. :)Z

marko
30.08.10., 21:16
Nije frka, bitno je da to neko ispravi, pa da čovek pruži odgovarajuće uslove :)

B.vagans naseljava kišne šume i savane gde je vlažnost vazduha 70-80% tokom većeg dela godine.

spleen
01.09.10., 09:17
ok, dali ce biti dovoljno vlage ako se kvasi samo jedan cosak terarija/posudice ili da razmisljam o ovlazivacu zraka?

marko
01.09.10., 10:40
Da da, dovoljno je kvasiti samo jedan ćošak posudice. :)