PDA

Pogledaj punu verziju : Sličan vodenoj agami



-reptil-
01.09.10., 22:51
Dali postoji neka vrsta tropskog,dnevnog gustera slicnog vodenoj agami? jer bi htio staviti u terarij i musko i zensko da im bude sto prirodnije ali trenutno nemam mjesta za tako velik terarij..
unaprijed hvala!

poskok
02.09.10., 09:55
Vecina gustera lose podnosi drustvo cak i suprotnog pola tako da se nece osecati prirodno ako ih budes drzao zajedno, narocito ako nemas mesta za dovoljno veliki terarijum. Ima dosta vrsta agama i koliko znam sve su dnevne, recimo da bi acanthocercus atricollis mogao da ti bude interesantna alternativa

-reptil-
02.09.10., 11:33
oke hvala...mislio sam radit terarij 160x90x120 (dxšxv) al nemam bas mjesta za toliki terarij...da gledosam te atricollise tj blue-headed tree agama nego neznam dal su oni tako aktivni tj živahni??

poskok
02.09.10., 12:25
sa terarijumom tih dimenzija imas veliki izbor potencijalnih kandidata, siguran sam da ces naci nesto po svom ukusu. sto se tice blue headed agama nemam iskustva iz prve ruke. ako hoces aktivnog gustera i nisi bas cvrsto resen da mora da bude agama, mogu da ti preporucim Phelsuma grandis-e, lepi su i stalno u akciji. jedino je i kod njih problem sto su agresivni izmedju sebe, mada bi u terarijumu koji ti planiras da napravis verovatno bilo moguce smestiti par ili trio.

-reptil-
02.09.10., 12:37
e super su hvala :)