PDA

Pogledaj punu verziju : :: zashto tarantula zauzme ovaj položaj? ::



SxOne
03.09.10., 14:25
do sada nisam video da tarantula stoji u ovom polozaju (dignuti abdomen), stoji tako po "ceo" dan...u pitanju je G. pulchra...

evo fotke: (znam da je kvalitet bzvz, ali se vidi shta treba..)

http://a.imageshack.us/img214/5159/gpulchra.jpg

loshme10
03.09.10., 17:16
Hehe, i moja pulchra stoji nekad u takvom polozaju duze vreme... Kod geniculate sam to vidjao, ali samo kad uhvati plen, i nedugo posle toga, pa se vrati"na zemlju". :) A pulchra zna tako da stoji satima. Ali ni ja stvarno ne znam sta im to znaci... Ne verujem da je nesto lose! ;)

toncek
03.09.10., 18:09
obrambeni stav ;)

SxOne
03.09.10., 21:16
obrambeni stav ;)

od cega se brani kad nigde nikoga :)
prazna posuda, samo on sam sa sobom :)

a neshto mi je krakat u odnosu na drugu pulchru, mozda je Muzjak, mada valjda su zenke teritorijalnije.... nemam pojma.......

jonathan-sic
03.09.10., 22:01
I ja sma htio isto pitati ali mi bilo mrsko. Stoji tako na "prstima " jako cesto. Kontao sam da ne smeta podloga ali mislim da nije to (Rosea).

DigiNS
04.09.10., 00:23
Meni se to desavalo sa Rassinom pulchrom kad sam je hranio...uplasi se i podigne bulju tako :) nema nigde nikoga ali zato vibracije oseti ko zna sta se desilo neki zemljotres na havajima pa je osetila xD salim se nego mozda si sutno sto ili tako nesot pa se uplasila

Miluttin
04.09.10., 01:48
Podigla je rucnu i digo joj se zadnji trap, rucna zaglavila pa ne moze da se spusti :)
Salim se, slazem se sa komentarima, garant se uplasila!

rassa
04.09.10., 15:57
Meni se to desavalo sa Rassinom pulchrom kad sam je hranio...uplasi se i podigne bulju tako :) nema nigde nikoga ali zato vibracije oseti ko zna sta se desilo neki zemljotres na havajima pa je osetila xD salim se nego mozda si sutno sto ili tako nesot pa se uplasila

xD

i meni se desava ali samo kad je drzim tj kad mi seta po dlanu
normalno za njih

SxOne
05.09.10., 01:25
......mozda si sutno sto ili tako nesot pa se uplasila
ma onda se istripovala neshto, nisam je ni pogledao ceo dan, a na polici je sama sa sobom :D

to je trajalo dosta dugo.. skoro ceo dan...

znaci do sadashnji komentari su da uzdigne abdomen ako se uplashi...

concepcion
05.09.10., 13:19
mozda je to ali mozda je i neko istezanje u pitanju...realno mozemo da nagadjamo samo :(

marko
05.09.10., 13:57
Realno nije ni bitno, stoji tako zato što stoji tako :)

ps. Šone, nestala ti je slika sa imageshack-a.

SxOne
05.09.10., 23:50
ps. Šone, nestala ti je slika sa imageshack-a.
ma tu je fotka, ja je vidim...

marko
05.09.10., 23:55
Misteriozno se vratila, ah taj imageshack...

Adrenalin
06.09.10., 02:04
I moja jedna pulchra zauzme ovakav stav, tj ova veca malo dok ove druge dvije manje ne, one se vise ukopavaju.

loshme10
06.09.10., 10:24
E pa pocece i te dve male kad porastu! :D Izgleda da sve to rade, bas negde pri toj velicini...

sale1808
07.09.10., 15:27
Meni se postavlja Brachypelma u taj polozaj, sa dignutim abdomenom kada je uznemirena malo i priprema se da izbacuje dlacice.....,isto tako se i zadnjim nogama ceska po gornjoj strani abdomena....
Nisam primetio da to nesto moze da im smeta...ili da je neki znak necega loseg

SxOne
16.09.10., 16:25
ma ova moja i dalje stoji tako istripovana... izgleda da ratuje u svojoj glavi... :)
kako je ne bole noge da po ceo dan tako stoji.... LOL
nema veze... ko je shisha, izgleda da je to pubertet LOL

ma ova moja i dalje stoji tako istripovana... izgleda da ratuje u svojoj glavi... :)
kako je ne bole noge da po ceo dan tako stoji.... LOL
nema veze... ko je shisha, izgleda da je to pubertet LOL