PDA

Pogledaj punu verziju : Agama i UV



marko_pa
10.09.10., 00:06
Da li je zdravo za B. Agamu da se zavuce na 2cm od uv neonke?
Prvo se uz zid terarijuma penjao do cevi a kada sam mu stavio
granu na tu stranicu, preko nje dodje ispod.
Neonka je nova serina, radila par dana.
Mize li doci do nekih anomalija na kozi ili slicno?

Movski
10.09.10., 01:51
Ne verujem da moze doci do anomalija i povreda... Ja sam imao slucaj da moj kameleon se popne i legne preko neonke... I nista... Lezi sat-dva i ode... Jos + agame bolje podnose toplotu ...

D@nijel
10.09.10., 10:47
Imam ja jedno pitanje koje nema veze sa ovim al nisam hteo da otvaram posebnu temu.
Imam malu agamicu i procitao sam da se agame kupaju nedeljno i da tad piju vodu i da im to kupanje pomaze u otklanjanju ostatka koze od presvlacenja.E sad da li to vazi i za malecke agame ili to one same rade i ako vazi kako ih navatate kad su brze ko struja?
I jos jedno pitanjce moja nece ni da pipne voce i povrce.Jel moze nesto da joj steti ako jede samo insekte?Inace sam odusevljen zivotinjom skroz na skroz.Jede ko besna isto tako kenja(izvinjavam se na izrazu),luda ko struja samo istrazuje i pocela je da se opusta i da me pusta da je cackam po malo.Al ne da da se uhvati jos.

marko_pa
10.09.10., 11:41
Nudi mu-joj redovno povrce i voce.
Kada su mali treba da imaju dva manja obroka dnevo.
Vidi ako imas negde da nacupas maslacaka.
Samo dobro operi i mislim da ce da klopa kao besan!

D@nijel
10.09.10., 12:05
Dobro,videcu dal ima maslacka jos al mislim da nema,hvala ti na odgovoru:)

poskok
10.09.10., 17:26
voce i povrce uglavnom pocinju da jedu nesto kasnije, kad malo odrastu. dok je mala najpotrebniji su joj proteini jer intezivno raste pa zato radje uzima insekte. kasnije, kada se razvoj zavrsi, visak proteina u ishrani opterecuje rad bubrega i tada joj treba davati vise zelenisa. moj savet je da joj redovno nudis povrce i voce da bi na vreme stekla naviku da ga jede, ali ne treba da brines ako je to za sada ne odusevljava.
sto se tice pitanja za neonku, terarijum treba uraditi tako da guster moze da pridje sto je blize moguce UV neonci da bi sto bolje iskoristio njeno dejstvo, tako da ne treba da brines sto se tvoja agama tako ponasa (naravno pod uslovom da ne postoji opasnos da dozivi strujni udar)

marko_pa
10.09.10., 23:34
Hvala poskoku na informaciji.
Trenutno me malo nervira sto se nabije u najvislju tacku terarijuma
pa ga ni ne vidim dok ne cucnem ispred njega.
Ne svu srecu ne moze doci do strujnog udara.

kolja013
11.09.10., 14:32
sto se tice te neonke i moja agama voli da se pribija uz neonku, terarijum je napravljen tako da preko obloge moze da se popne do najvise tacke gde se nalazi UV lampa, jednom dnevno se pribije uz nju na nekih 15-20 min i onda se vrati na granu da kulira xD

a sto se tice ovog kupanja, ja moju kupam u lavoru ili kadi na 10ak dana u toploj vodi. ono sto me zabrinjava je sto ponekad voli da izvrsi nuzdu u vodi, naprosto to obozava, jel mozda neko zna sta je u pitanju mozda temp vode???
i cini mi se da joj nije omiljeni dan u nedelji kad treba da se kupa :eek:

Hektor
12.09.10., 19:54
Treba mi savet ... imam bebu Bradate agame staru 3 meseca...neizbacuje izmet vec 2 dana...jeli to normalno?

Hektor
12.09.10., 19:55
sto se tice te neonke i moja agama voli da se pribija uz neonku, terarijum je napravljen tako da preko obloge moze da se popne do najvise tacke gde se nalazi UV lampa, jednom dnevno se pribije uz nju na nekih 15-20 min i onda se vrati na granu da kulira xD

a sto se tice ovog kupanja, ja moju kupam u lavoru ili kadi na 10ak dana u toploj vodi. ono sto me zabrinjava je sto ponekad voli da izvrsi nuzdu u vodi, naprosto to obozava, jel mozda neko zna sta je u pitanju mozda temp vode???
i cini mi se da joj nije omiljeni dan u nedelji kad treba da se kupa :eek:


Moja beba bradata agame ne izbacuje izmet 2 dana...jeli to normalno?

D@nijel
18.09.10., 19:31
MOja kenja svaki dan:) al veceras je palo prvo kupanje i prvo jurcanje sa njom po stanu:) al je brza sine ko struja jedva sam je navatao.