PDA

Pogledaj punu verziju : Hitro potrebna pomoc wolf spider-ici !!!



woodpecker
11.09.10., 20:47
Wolf spider-ica Grozdana se vec 3 dana bezuspesno muci da otvori kokon.Da li i kako da joj pomognemo?

DigiNS
12.09.10., 02:40
Ako mislis da ona ne moze da uradi otvori slobodno! ja sam to uradio ali kad je ona vec malo otvorila bila ja sam samo otvorio jos jace da mogu odma da izadju mali :) javi sta se desilo

woodpecker
12.09.10., 11:12
Uspela je bez moje pomoci :-).Eto nje jutros sa mnostvo nejaci na abdomenu.Hvala anyway.Ako si imao slican slucaj onda znas i desavanja koja slede.Ako moze ukratko.
Hvala jos jedared!

Dusan1992
12.09.10., 22:36
Nakon sto izadju iz kokona, mali pauci ostaju na abdomenu neke 2 nedelje i potom se razilaze, svako na svoju stranu. Male paukove mozes sve zajedno da drzis u velikom terarijumu sa tresetom i dosta skrovista (ubaci cepove flasa, delove hemijskih olovki i sta god ti padne na pamet da moze da posluzi kao skroviste). Ubacuj 50-ak malih lateralisa (najmanje koje mozes da nadjes) jednom u dve nedelje ili male skakavce (takode najmanje koje mozes da nadjes).

woodpecker
12.09.10., 23:59
Zahvaljujem.Ipak odlucili smo da ih vratimo majci prirodi zbog nedostatka uslova.Nove dileme su:
-da li i kada ulaze u hibernaciju?
-ako ih tako male pustim u oktobru u prirodu imaju li kakve sanse da prezive?
-da li ce zenka sve to preziveti (naime,nacuo sam da neke zenke uginu kada ih mladunci napuste)

Unapred se izvinjavam ako su slicna pitanja vec negde postavljana.

DigiNS
13.09.10., 18:41
Zahvaljujem.Ipak odlucili smo da ih vratimo majci prirodi zbog nedostatka uslova.Nove dileme su:
-da li i kada ulaze u hibernaciju?
-ako ih tako male pustim u oktobru u prirodu imaju li kakve sanse da prezive?
-da li ce zenka sve to preziveti (naime,nacuo sam da neke zenke uginu kada ih mladunci napuste)

Unapred se izvinjavam ako su slicna pitanja vec negde postavljana.



Pa ne moras ih sve vratiti :) ja sam od njih 30 mi je samo prezivelo 5 u kucnim uslovima jer nisam imao da im dajem dovoljno sitne lateralise a tih 5 su bili oni koji su ipak skupili hrabrost i zaklali lateralisa sad su vec oko 1 cm svi i redovno im dajem da jedu...usput sam bio na fruskoj gori nasao jos jednog wolf spidera ali nisu isti naime ova zenka je nekako svetlija i vise izduzena nego ova prosla vrsta..znam da je zenka jer je i ona napravila kokon i evo sad joj mali stoje na abdomenu ne znam sta cu sa njima :D uglavnom ti je sve rekao dusan1992 stoje i duze od 2 nedelje barem ovi moji stoje :) ne preporucujem u istom terarijumu jer su kanibali :D pitaj jos nesto ako imas nije nam frka da ti odgovorimo :)


Ne znam za hibernaciju ali mislim da ne ulaze ali nemoj me drzati za rec nisam nijednom imao wolf spidera zimi :)
pa ako ih pustis na mesto gde si nasao zenku dobre su im sanse nekih 50% ce preziveti ...moja zenka je prezivala da napravi jos jedan kokon ali nije dovoljno prezivela da ga i otvori pa su se jaja osusila .... uglavnom ne prezive posle kokona :) ali hey gledaj pozitivno dobijes 30 novih :)

woodpecker
14.09.10., 23:51
Slazem se.Dacemo sve od sebe :).Samo,Grozdana se dosta cudno ponasa.Odbija hranu od kako je otvorila kokon.Cini se da je jako slaba, tetura se i nesigurno hoda.Bice valda sve kako valja.

woodpecker
16.09.10., 23:02
Grozdana ;)
http://img837.imageshack.us/img837/310/grozdana1.jpg

DigiNS
18.09.10., 14:59
veoma lepo izgleda grozdana :D

D@nijel
18.09.10., 15:08
Stvarno lepa slika a i pauk sa malcima:)

woodpecker
19.09.10., 00:16
Ma nije sto je nasa...;)