PDA

Pogledaj punu verziju : Potrebna pomoc, vasi u terarijumu



Miluttin
15.09.10., 15:37
Zdravo ljudi. Juce sam uzeo da cistim jedan od terarijuma u kom je inace kompletan kokosov treset zamenjen pre nekih dva - dva ipo meseca. Na povrsini se pod svetlom vide izuzetno male bubice kao vasi kako lete (skacu) i ima ih dosta,a nemoguce je snimiti ili nesto kako bi vam pokazao. Cudi me da sam ih i sam uocio. Sa prethodnim tresetom nisam imao taj problem tako da iskljucujem mogucnost da je od iverice od koje je sastavljen terarijum. Kako se resiti ovoga a da ne ucinim stetu gekonima. Da li postoji neka sanasa da se izbegne bacanje treseta?

NecrovoX
15.09.10., 15:56
Zvuci kao grinje ili slicni paraziti,a procedira je za sve to uvek slicna,isprazniti terarijum,baciti podlogu,dezinfikovati terarijum alkoholom i nakon susenja vratiti nov treset i zivotinje.
Ne znam da li treba i na zivotinje stavljati neke preparate,ja sam za bou koristio frontline,ne znam kako bi to islo za gustere.
Verujem da ti je bedak menjati maltene nov treset ali mislim da ti je to neizbezno.

Stiv
15.09.10., 19:39
probaj da ga ispeces u rerni.

Miluttin
16.09.10., 01:11
Znaci da leti... Ma moracu da sacekam par dana da namamim fobase iz njega, izvalio sam da i tu ima pun kofer larvica... Onda sledi sterilizacija svega ;)
Nije mi do treseta, inace, kocka je 200din. cim je sve ostalo, id pa kupi rasklopi kocku, rasklopi ceo terarijum, izoluj zivuljke, operi kamenje i grane, sterilisi iste... E vec mi preselo :eek:
Oce neko da ga kupi :D

Igor Velevski
17.09.10., 02:13
Zasto da ga bacis.......stavi ga u rerni na 200 stepeni 20-30 minuta i onda "mozes da ga pojedes ako hoces" ;) !