PDA

Pogledaj punu verziju : grejac za Phelsuma madagascariensis kochi



mmsl
16.09.10., 01:11
.... jedno pitanje uzeo sam foliju za dodatno grejanje terarijuma tokom noci kod Phelsuma madagascariensis kochi, pa me interesuje vase misljenje gde da je postavim? Da li na policu ispod terarijuma, ili negde na neku od bocnih strana? Hvala u napred....:icon_salut:

poskok
16.09.10., 08:28
Po meni je najbolje staviti grejnu foliju ispod terarijuma jer ce tako i da podize vlaznost (ako je stavis na bocnu stranu radice obrnuto). Samo pazi da ga ne pregrejes jer phelsumi lose podnose vise temperature (ne preko 30-31 stepen, narocito nocu)...

Bauk
16.09.10., 22:57
Mogao bi postaviti jednim delom izpod ter. a jednim na, recimo, zadnji zid, folija je savitljiva pa moze i tako...

Kako si resio koliko ce da greje? imas neki termostat....?

mmsl
17.09.10., 09:02
pa stavio sam potenciometar i termometar unutra i onda podeseavam prema tome.

nickme
27.09.10., 11:32
Ako nije tajna koji si potenciometar koristio, koji termostat i kolika ti je folija ?

mmsl
03.10.10., 18:27
Ako nije tajna koji si potenciometar koristio, koji termostat i kolika ti je folija ?
izvinjavam se sto malo kasnim sa odgovorom, grejna holija zahvata jednu polovinu terarijuma, znaci oko 45cm X 40cm, potenciometar je neki obican ima da se kupi u svim radnjama za elektriku. i to je to...

a sad pitanje???, kako ja da odrzim tokom zime temperaturu u terarijumu kada pogasim lampe uvece, folija greje na dnu ali to odrzava temperaturu tu pri dnu gde on retko silazi, gore gde se on steka temperatura ce sigurno biti jako niza. kako sada da ja obezbedim njemu optimalnu temperaturu. da li mozda ipak da stavim jednu foliju i na zid terarijuma??????

poskok
03.10.10., 20:03
Ako mu bude potrebno dogrevanje napravice on novi stek tu gde je toplije :) Ne znam koliko nocu padne tempratura u prostoriji gde ti je terarijum, ali sa phelsumima moras da pazis i na pregrejavanje.

atomrav
05.10.10., 13:43
Jel to nocna ili dnevni guster?

mmsl
05.10.10., 16:20
to je dnevni guster...

nightwolf
06.10.10., 00:09
a sad pitanje???, kako ja da odrzim tokom zime temperaturu u terarijumu kada pogasim lampe uvece, folija greje na dnu ali to odrzava temperaturu tu pri dnu gde on retko silazi, gore gde se on steka temperatura ce sigurno biti jako niza. kako sada da ja obezbedim njemu optimalnu temperaturu. da li mozda ipak da stavim jednu foliju i na zid terarijuma??????


Topao vazduh ide prema gore.pa onda mozes ubaciti termostat,i postaviti ga u visini gde guster obicno spava,i taj deo ce ti uvek biti zadate temperature.ali sa druge strane dno ce ti biti mozda malo toplije.
Ali uzmi u obzir i poskokov savet,pa odluci kako mislis da bi mu vise odgovaralo.