PDA

Pogledaj punu verziju : :: evo posledica iritirajucih dlacica (G. rosea)::



SxOne
16.09.10., 19:12
Evo da napishem i dokumentujem informisanja radi. kako izgleda posledica iritirajucih dlacica (G. rosea).

na klipu se vidi, kako sam slucajno dunuo u nju kada sam rekao "kako je lepa UF" i odmah je trljala abdomen... ### moja greshka svakako...

osecaj je kao da me je ozarila kopriva, mozda malo blaze,
evo posle 12 sati i dalje se vidi blago crvenilo i i dalje traje peckanje i svrab..

ima mozda neko delotvorno sredstvo protiv iritiranja ? malo smara jer je konstantno :S a pola ruke me svrbi gde god je shetala... (skoro do lakta)
da se poshoram po ruci ??? :icon_cheers::D:cool:

Video Link:
http://www.youtube.com/watch?v=bJWvd8vgnq8
bJWvd8vgnq8

Fotka Link (bele fleke su Vitiligo, samo je crvenilo od dlacica :) ):
http://img405.imageshack.us/img405/5244/poslediceiritirajucihdl.th.jpg (http://img405.imageshack.us/i/poslediceiritirajucihdl.jpg/)

Oggy
16.09.10., 21:25
Ufff, koliko to smara... gadan osecaj...
P.s. Lepa ti je rosea... ;)

SxOne
16.09.10., 22:43
Ufff, koliko to smara... gadan osecaj...
P.s. Lepa ti je rosea... ;)

koliko dugo traje?
evo vec oko 17 sati i i dalje jako iritira (svrbi)
Boga mi nisam ocekivao ovakvu reakciju, posle ovoga nisam siguran u oone price da je ujed "isti kao i ubod pcele / ose"... mislim da je mnogo ozbiljniji :)

nightwolf
16.09.10., 22:54
:D:D:D al te za####la.al stvarno jeste lepa;)

Oggy
17.09.10., 06:57
koliko dugo traje?
evo vec oko 17 sati i i dalje jako iritira (svrbi)
Boga mi nisam ocekivao ovakvu reakciju, posle ovoga nisam siguran u oone price da je ujed "isti kao i ubod pcele / ose"... mislim da je mnogo ozbiljniji
Pa meni se samo jednom desilo, al mi nije izgledala tako crvena ruka kao tebi, i trajalo je jedan dan. Ne znam stvarno nista drugo da ti kazem. A rosein ujed generalno mislim da je ozbiljniji malo i da se ne svrstava u te sto se porede sa pcelama... :) Mada da ne pametujem mnogo posto nisam bas siguran u ovo, neka neko iskusniji ostavi koment.. ;)

SxOne
17.09.10., 16:21
evo vec 36 sati i Bogami ne osecam promene josh uvek :)
cak nocas sam u jednom trenutku krenuo da ceshem kao ludak, nikad nisam osecao taaako dobar osecaj dok sam "kidao" kozu... a trudio sam se da uopshte ne ceshem.. tada sam morao :)

nije da se plashim, procice, nego kucam da znaju drugi :)

Graciotello
17.09.10., 16:30
Idi do doktora... Kaži da imaš iritaciju kože.

SxOne
17.09.10., 20:56
Update:

evo posle 40 sati, osecam malo manje svrab, ali sam zato u 2 navrata isceshao ruku kao ludak, previshe me je iritiralo....

@Graciotello
pa ako idem kod doktora onda treba da kazem i od cega mi je, ima milion iritacija...
ma procice iz bez doktora... nema brige :) samo sam pitao da li ima nacin da se ubrza oporavak :)

acajelen
17.09.10., 22:36
koliko dugo traje?
evo vec oko 17 sati i i dalje jako iritira (svrbi)
Boga mi nisam ocekivao ovakvu reakciju, posle ovoga nisam siguran u oone price da je ujed "isti kao i ubod pcele / ose"... mislim da je mnogo ozbiljniji :)

Chudno. A mozda i nije. Mene kad je moja rosea potrefila prvi put samo me blago svrbeo dlan. A posle toga nekoliko puta nista iako su mi se neke dlacice zabile tako da sam morao pincetom da ih vadim iz ruke.
Izgleda da svako drukcije reaguje ili mozda nemaju sve t. isti stepen zarnosti.


Update:

samo sam pitao da li ima nacin da se ubrza oporavak :)

Mazi cincanom mascu (od cinka). Ona leci sve alergijske reakcije. Meni je pomogla kad me je ispekla meduza slicno mi je izgledala ruka kao tebi.

Sinbad
17.09.10., 22:51
Matori , namazi SINODERM mast ili SINOPEN mast a pre nego sto kupis to probaj da namazes kiselo mleko...Sa necim od ta tri mora da ublazis svrab... Pozzzzz ;)

Poisonous-sting
18.09.10., 18:00
Ja sam od rosee navuko plikove pune vode. Koristio sam univerzalnu kremu protiv alergije i alergija je prosal za 4-5 dana

SxOne
19.09.10., 15:53
Ja sam od rosee navuko plikove pune vode. Koristio sam univerzalnu kremu protiv alergije i alergija je prosal za 4-5 dana
ih zezash? au :S

ja sam moju ruku rasceshao dobrano, pa sad ne znam da li me josh od nje svrbi, ili od rana koje se oporavljaju...

opet napominjem kod mene nbije neka strashna situacija, normalno radi ruka :)
nego svrbi do jaja, i prosto sam se bash iznenadio koliko dugo traje...

ko zna mozda sam neshto i alergican a ne znam...