PDA

Pogledaj punu verziju : slepić (Anguis fragilis)



paja_gajic
20.09.10., 19:45
Sta jede mislim koje puzeve jede {golace ili s kucicom}
imam jednog ali nemogu ga vratiti uskorije vreme u prirodu pa da neugine sta da joj dam da jede ??? predpostavljam da je zenka zbog njene boje.

Dendzo
20.09.10., 21:20
Slepic se hrani puzevima golacima i kisnim glistama. Mislim da je bolja opcija kisna glista jer se sigurno lakse nalazi.

hey-ho
20.09.10., 22:08
Mislim da mu je svejedno sto se puzeva tice a mozes i nekog manjeg tvrdokrilca da mu bacis. Inace, nemoj da brines, nece umreti od gladi i da ga mesec dana ne hranis. Unaci mu preko treseta gomilu suvog/trulog lisca da moze da se zavuce pod to kako bi se osecao sigurnije.
Pozdrav.

poskok
20.09.10., 22:12
Jesce i ove komercijalne insekte koji se cesce koriste u teraritici

paja_gajic
21.09.10., 09:00
Hvala puno na pomoci . . .
p.s. nisam pitao dali neko zna kako uzima vodu dali uzima rosu s lisca ili moze nekakava posuda iz koje pije ?

hey-ho
21.09.10., 13:22
Kupi mu onu mineralnu vodu "Rosu" pa njom ranim jutrom isprskaj zidove terarijuma :)
Salim se, nije mu potrebna cinija sa vodom dovoljno je poprskati malo, snaci ce se on.

sale1808
21.09.10., 14:08
Nedavno sam ga pronasao u blizini vikendice na Fruskoj gori....,gde su se deca igrala.
Moji klinci mislili da je zmija,posto je dosta slican zmiji na prvi pogled.....,samo je ipak kraci prilicno,a i ovaj...odnosno zenka,,sto sam utvrdio tek kasnije kada je izlegla oko 7 malih slepica....
Kao gliste su bili kada su se izlegli....
Jedno vreme sam im obezbedio mali prostor dok nisu malo ojacali,,,,,hranio sam zenku kisnom glistom....
Iskreno da kazem da nisam bas nesto primetio da su jeli,tako da sam ih posle nekih 10 dana ponovo sve odneo na Frusku goru i pustio u njihovo prirodno staniste....
Mislim da je to i bilo najbolje resenje......,posto ipak oni nisu navikli na zivot u terarijumu.....

paja_gajic
21.09.10., 22:21
Pa ni jedan gmizavac nije za terarijum pa ih drzimo.
Pusticu je naravno samo da malo uzivam u njenom laganom i elegantnom ponasanju.

Miluttin
22.09.10., 10:44
Daj mu fobase oni isto rovare ali nikako dok ti je vlazna zemlja. Dave se i kad pomisle na vodu!!!