PDA

Pogledaj punu verziju : L. parahybana se zatvorila, navukla zemlju na ulaz



terarist
20.09.10., 20:49
Napokon i ja postao terarista zahvaljujuci kimu.Uzeo sam L.p i A.g.Zanima me zasto se L.p zatvorila,navukla je zemlju na ulaz i tako vec citav dan.Da li smeta visak vlage s obzirom da sam tek napravio treset pa je vlaga veoma velika.
Jos jednom hvala kimu.

Savjeti dobrodosli.

loshme10
20.09.10., 20:54
Ne verujem da joj smeta vlaga, osim ako je bas blato! Najverovatnije je da se sprema presvlacenje! :) Samo nemoj da je uznemiravas i da je otkopavas... Ako sve bude u redu za nekoliko dana ce ti izaci skoro duplo veca! :D Dobrodosao! ;)

terarist
20.09.10., 20:58
Hvala na dobrodoslici.Presvukla se prije 10 dana,morao sam da cekam zbog toga,a danas je prihvatila hranu.U svakom slucaju hvala

loshme10
20.09.10., 21:06
Pa ako je jako mala(manja od 3-4cm), onda hoce one tako da se kriju... U svakom slucaju, ne treba to da te brine! Kad porastu na 5-6cm nece vise da se kriju, bice stalno napolju... ;)

terarist
20.09.10., 21:09
Pa ako je jako mala(manja od 3-4cm), onda hoce one tako da se kriju... U svakom slucaju, ne treba to da te brine! Kad porastu na 5-6cm nece vise da se kriju, bice stalno napolju... ;)
Trebao sam napisati.Ona je 5-6 cm ako ne i vise a A.g je oko 1cm.
ma nek su one zive.

Miroslav
21.09.10., 00:41
Pa ako si ju danas dobio (ili pre neki dan), onda se najverovatnije zakopala zato što je na nepoznatom terenu. Nakon par dana (a možda i pre) će se odkopati, ali nemoj da te čudi ako i dalje bude u toj rupi, tj. ako bude stajala na njenom otvoru.

terarist
23.09.10., 10:21
evo vec 3 dana je zatrpana,a danas je zatvorila prolaz tako da je nemoguce da joj udje zrak.sta da radim?da razvalim malo da moze distati ili?:(

Movski
23.09.10., 11:17
Nikako ne otvaraj... Ona ce sve sama... Kad bude bila gladna rasturice to sto je oblepila i izaci da potrazi hranu.... Uzivaj prijatelju moze ona da dise :)

terarist
23.09.10., 11:23
Nikako ne otvaraj... Ona ce sve sama... Kad bude bila gladna rasturice to sto je oblepila i izaci da potrazi hranu.... Uzivaj prijatelju moze ona da dise :)

e hvala druze,taman sam mislio razvaliti ali necu sad.znas kako je ,brine me da se neugusi

marko
23.09.10., 11:52
Šanse da se uguši su ravne nuli, sve je pod kontrolom. Opusti se i uživaj :)

terarist
25.09.10., 12:48
Šanse da se uguši su ravne nuli, sve je pod kontrolom. Opusti se i uživaj :)

Sad sam se i sam uvjerio.dok se ja brinem o njoj ona kopa za latiserom,sad od tog tunela pravi zadnja vrata :D kad izroni na provrsinu idu slike :icon_cheers:

boherda
15.12.10., 12:40
I ja sam pocetnik i imam istu t. i isti problem. Vec mjesec dana je tako. Posto grijac ne mogu nidje da kupim stavio sam sijalicu, prvo crvenu spot od 40w pa onda obicnu crvenu od 15w, ne znam jel grijesim ali bojim se da je samo problem u svjetlosti! Jos cu probati neku sijalicu slabije voltaze ofarbati crnim sprejom da proizvodi min svjetlosti. Ko nadje gresku nek mi kaze.

Geni
15.12.10., 12:46
Koji problem? Ovde ne postoji problem, imate tarantule koje se normalno ponašaju. Sve je u redu.

Zlopanja
15.12.10., 12:52
Ljudi sve je to ok!!! One se zatrpavaju sa vremena na vreme... Moja se zatrpala pre mesec dana, navukla je na ulaz gomilu treseta i jedva se vidi u rupi. Izadje ona kad hoce pa se ponovo vrati i tako... Nista se ne sekirajte to je sve normalno i kad budu htele izci ce napolje :)

boherda
15.12.10., 17:07
Mislio sam da je im je problem svjetlost, jer od kad sam je uzeo (prije mjesec dana) stidljiva je, ali ako tako kazete, onda je ok. Hvala u svakom slucaju na brzom odgovoru

pticar
15.12.10., 17:21
Moja t. G.aureostriata 3 cm isto zatrpana s tim sto je juce izasla da pije vodu i ponovo se vratila i jos vise zatrpala a abdomen joj ogroman,valjda ce se presvuci,stavljao sam tenebriju na vrh gomile i sljed.dan je nestala tj.pojedena!

KADJOMANIA
15.12.10., 19:33
Moja L.parahybana tako vec zakopana 10ak dana...ostavim joj tenebriju uvece, sutradan pogledam nema je :D a T zatrpana :) ne moze da propadne u zemlju :)

btw da napomenem da mi je T pobegla dok sam joj menjao treset, ali sam je brzo uhvatio :)

ritjzo
15.12.10., 19:45
A mozda se i tenebrija ukopala? :D

Sava car
15.12.10., 19:50
A mozda se i tenebrija ukopala? :D
bice da je to...meni ukopana Lp mesec dana, i dve tenebrije sam stavljao i nalazio posle 2-3 dana...

ritjzo
15.12.10., 20:57
bice da je to...meni ukopana Lp mesec dana, i dve tenebrije sam stavljao i nalazio posle 2-3 dana...

Pa da. Sumnjam da bi parahybana otkopala ulaz capila tenebriju i onda opet zatrpala i tako svako vece. :)


Moja L.parahybana tako vec zakopana 10ak dana...ostavim joj tenebriju uvece, sutradan pogledam nema je :D a T zatrpana :) ne moze da propadne u zemlju :)

Izgleda da ipak moze da propadne u zemlju, tj. treset. :D

KADJOMANIA
16.12.10., 01:52
kako moze mrtva tenebrija da se ukopa :DDD Najpre je kill-ujem(zgnjecim glavu)pa tek onda dam xDD

btw to sam zaboravio da napomenem :)

pticar
16.12.10., 12:31
Tenebriju isto ne dajem zivu,i nestane sa te gomile zemlje !

Muffy
16.12.10., 23:26
Pa nastave malo da se koprcaju...ja jednu zgnjecio i sve iz nje ispalo, a ona nastavila da gica kogicama... ::D

Zlopanja
17.12.10., 12:44
Zato su Lateralisi najbolji... Ne mogu da se ukopaju, dosta su aktivni pa nerviraju pauka i uvek mozes znati dal je pauk jeo ili nije... Ako je buba tu znaci nije, ako je nema znaci jeo je :D

boherda
17.12.10., 13:02
Zato su Lateralisi najbolji... Ne mogu da se ukopaju, dosta su aktivni pa nerviraju pauka i uvek mozes znati dal je pauk jeo ili nije... Ako je buba tu znaci nije, ako je nema znaci jeo je :D


isto i kod mene + mu apetit 1000 bubica dnevno moze pojest, al ne izlazi iz kucice svoje ili sijenke kucice, mozda da popije malo vode i to je to

ritjzo
17.12.10., 13:45
kako moze mrtva tenebrija da se ukopa :DDD Najpre je kill-ujem(zgnjecim glavu)pa tek onda dam xDD

btw to sam zaboravio da napomenem :)

To ti samo mislis da je mrtva. :) Os se kladimo u pivo da su negde u tresetu ustekane. :) I ja zgnjecim ne mrda se, jer me nervira, odma pocne da kopa i posle par dana vidim u terarijumu kod stakla pri dnu tunele. :club:

KADJOMANIA
17.12.10., 17:03
E ovako danas sam imao prvo iskustvo drzanja T na ruci :D morao sam jer je T izasla iz posude :) pa sam je vitlao po sobi (brza je mamu joj... xD) a sto se tice tenebrije pola je pojedena, danas sam video:)

A jel mogu ja da dajem lateralise mojoj T?ima sad vec oko 4cm raspon nogu?

Zlopanja
17.12.10., 17:33
Naravno da mozes :D Imas ti i male i velike lateralise... Daj joj slobodno bubu od recimo 2 cm i videces kako ti je T srecna. + lateralisi su jako hranjivi i puni proteina :)

KADJOMANIA
17.12.10., 17:49
Video sam kod lika koji uzgaja lateralise, dubie, tenebrije ali ni jedan lateralis nije ispod 3cm po nekoj mojoj slobodnoj proceni a dubie 4-5cm.Da sacekam ja jos jedno presvlacenje pa da joj dam lateralisa?
Citajuci forum sam saznao da su uz dubie najhranljiviji lateralisi :)

Zlopanja
17.12.10., 18:24
Ja imam male lateralise. Imam od 0,3 cm do 4 cm.. ### razmnozili mi se u kutiji. Pitaj ti tog lika da li on ima manje, ima 100%

KADJOMANIA
17.12.10., 18:27
Nema brate licno sam gledao da nadjem nekog, ali ### nema
Ako samo mogo da cekam nedelju dana da pocne da jede, mogu da sacekam jos jedno presvlacenje pa cu da mu ubacim lateralisa, ili omanju dubiu, inace hranim T na 5-6 dana

terarist
06.01.11., 16:03
Nema brate licno sam gledao da nadjem nekog, ali ### nema
Ako samo mogo da cekam nedelju dana da pocne da jede, mogu da sacekam jos jedno presvlacenje pa cu da mu ubacim lateralisa, ili omanju dubiu, inace hranim T na 5-6 dana

ja svojoj genikulati dadnem crva koji ima malo manje od njenog raspona nogu,ona 4cm ja joj dadnem zohara od 3 cm,samo ga prije toga malo(nekad i malo vise)protresem da je nebi povrijedio i smaze je za noc,a parahybani od 10-13cm 5 zohara komotno :icon_salut:

Zlopanja
07.01.11., 14:50
Ma ne moze zohar povrediti T. Slobodno daj pa vidi oce li da jede :)

ZwK
22.01.11., 21:13
Ja imam parahybanu od 2,5 cm.. sta da joj dajem osim crvica?

gagi
22.01.11., 21:57
Možeš da je hraniš malim lateralisima i dubiama.Ja moje hranim tenebrijama do nekih 4 cm pa posle prelazim na žohare,jer kada su mali žohari teško mi je da ih uhvatim pincetom.

Zlopanja
23.01.11., 15:10
Pa samo ih istreses u neku manju kutijicu i biras pincetom kojeg ces da zrtvujes :)

gagi
23.01.11., 19:35
Pa da tebi je lako kad imaš jednu ili dve tarantule a kod mene je u pitanju oko 150 kom :).Skoro uvek kada sam probao da uhvatim baš malog lateralisa pincetom on je završio karijeru .Lakše mi je sa tenebrijama,mnogo brže ide hranjenje.Kasnije kad tarantulica poraste idu veći žohari i sve je lakše.

Zlopanja
23.01.11., 21:59
Sto jest' jest' :D