PDA

Pogledaj punu verziju : Zakon o zivotinjama i kazne



D@nijel
27.09.10., 12:36
Evo naleteh na clanak o zastiti zivotinja i koje su cene kazni i jos po neka nevidjena glupost.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/za-ubijanje-mrava-kazna-zatvora-do-tri-godine-51801.php

marko
27.09.10., 12:52
Vidim da u linku ima reč "kurir", pa dotičnom članku neću pružiti šansu ::D

Igor Velevski
27.09.10., 13:24
Ja ne znam kako je u Srbiji, ali ovo mi lici na nevidjena glupost i daleko od realnosti! Ima tu vrste koje nanose stetu, a u isto vreme prepisuje se vasionska kazna!

P.S. Hahaha pogledajte hrcka, koji zivi u Srbiji! Pacovu su skratili rep i dobili hrcak hahahaha!

D@nijel
27.09.10., 13:31
Zato sam i postavio,nase vlasti samo gledaju kako da uzmu pare od naroda koji i ovako nema.A pritom nemaju mozga da smisle normalan zakon nego se blamiraju ovakvim glupostima.Mada pitanje je i koliko je ovaj clanak validan.

loshme10
27.09.10., 13:35
Hahahahahahahahahahahaha!!! Ako vam slucajno udje mrav u kucu, momentalno pozovite Ministarstvo životne sredine i Zavod za zaštitu prirode Srbije, kako bi pravovremeno i strucno reagovali!!! :D :D :D

nightwolf
27.09.10., 14:19
Hahahahahahahahahahahaha!!! Ako vam slucajno udje mrav u kucu, momentalno pozovite Ministarstvo životne sredine i Zavod za zaštitu prirode Srbije, kako bi pravovremeno i strucno reagovali!!! :D :D :D


Ako te neko vidi da ti to radis,prijavi te,i mogu te tuziti za pokusaj ubisva zasticene vrste.Ne znam dal je i to regisano? :)

Valjda saznamo u nekom od narednih izdanja kurira:)

Movski
27.09.10., 14:41
Hahahahaha.... Ova drzava sa ovim novim zakonima postaje mnogo smesna... Kao sto kaze Danijel... Samo gledaju da pokupe sto vise para od naroda koji ni za sebe nema... Koji idiot treba da budes da bi postavio ovakvu glupost kao zakon i jos da uzimaju ovolike pare na bubamare i mrave xD Ovo jos nisam video :x

loshme10
27.09.10., 14:43
A za nas koji svakodnevno kao hranu koristimo hiljade zohara, crva i cvrcaka ce da naprave novi goli otok!!! :D

sale1808
27.09.10., 15:42
Haha,,,,kakve li su ovo gluposti(zakon)..........,ne mogu da verujem da je ovo neko normalan napisao.....

SxOne
27.09.10., 18:30
Nosorog zaštićena vrsta u Srbiji hahahaha, ma pobegli ljudi iz ludnice ;)
"ako ti udje mrav u kucu, pozvati ministartsvo, koji ce proceniti shta i kako" ma njima je super, bash se lepo zabavljaju na svojim radnim mestima : ))))

Misha
27.09.10., 19:09
E ja cu majke mi da zovem ministarstvo i da kazem da imam mrava u kuci i da se sakrio iza regala,da vidim sta ce da mi kazu....

Dragan Gacic
27.09.10., 19:50
u pravu si misho, treba se sprdati sa njima, kao sto se oni sprdaju sa nama, ovakvi zakoni kod nas prolaze, neverovatno, stvarno...

loshme10
27.09.10., 22:16
Jos bolje je da im kazes da ti je usao u slivnik, pa nek se mlate malo po kanalizaciji gospoda!!! :D

rellik
27.09.10., 22:33
A jel gledao neko na "prvoj srpskoj" u ekskluzivu sta li je prilog o zmijama ? Nisu ih bas pohvalili ...

paja_gajic
28.09.10., 14:41
Treba ukinuti - zabraniti stampanje KURIRA.

Igor Velevski
28.09.10., 18:56
Ljudi nek vam je sa srecom zakon, evo i kod nas su dali na TV za ovaj vas "ozbiljan" zakon i zamislite....ja mislim javljaju da ga ismevaju, a ono ovi ovde debili mrtvi ozbiljni! Sta da vam kazem, pazite se da ne pregazite neki nosorog, tesko vas!

NHANDU KING
28.09.10., 19:17
Ma samo hoce da izmuvaju pare....bas ce oni videti da li sam ja zgazio mrava,bubamaru...

gordond
28.09.10., 20:00
Iskreno, mislim da je ovaj clanak napisan kao i svi u Kuriru. Siguran sam da zakon glasi drugacije, a da su ovi izvukli iz konteksta i napisali ovakve nebuloze. Da je to bas tako, onda bi se zabranio rad Ciklonizaciji i unistavanje stetocina...
Dakle, nemojte bas sve tako olako da shvatate sto vam Kurir pise i prenosi;)

DutchSc
29.09.10., 12:08
####te kakvi idioti,kakva crna bubamara,pa nema vece stetocine od nje,a razmnozavaju se uzasno brzo.
Cela Fruska Gora je vec par leta preplavljena njima,ljudi su ih lopatama izbacivali iz kuce.
I u okolini Jagodine ih ima mnogo,prosle godine u jednom manastiru gde cesto idem,kaze Iguman da su ih usisavali,koliko ih je bilo,par puta su i opoganile procest,udju u putir.
A da ne procamo o mravima,itd...

silwert
29.09.10., 12:39
te bubamare koje se brzo razmnozavaju su donesene iz azije da jedu biljne vasi u plastenicima u kojima se uzgaja cvece ali je neko zaboravio da zatvori vrata pa su napustile plastenike i sada ih ima na zilione

pravi problem su bili u kasasrni u Pancevu gde sam sluzio nema gde ih nije bilo po spavaonama i kancelarijama

gordond
29.09.10., 12:59
Mislim da ovde neki ljudi ne kontaju da postoji vise vrsta bubamara;)
Ove koje se brzo razmnozavaju, kao sto Silwert rece, su donesene iz Azije i one su narandzasto-zute i zakon se sigurno ne odnosi na njih zato sto su poznate kao invazivna vrsta;)

fanky
29.09.10., 19:06
JaOOOO JA ZGAZIO MRAVA !!!!!! :))))

davco
30.09.10., 03:05
upoznat sam sa istorijom ovog članka, tako da sa popriličnom sigurnošću mogu da kažem da su mislili na bubu nosoroga Oryctes nasicornis...u novinama su to samo iskoritili kao senzaciju...tipično za kurir...

Igor Velevski
30.09.10., 18:38
Kad bi samo buba nosorog bila jedina debilna stvar u ovom zakonu onda je ok! Nego dogovorite se jedno 20 ljudi da zovu svaki dan ministarstvo radi pojavu mrava (jednog ili vise) u kuci, da im se blokiraju telefoni, pa da debili sami uvide da su jednostavno DEBILI! Plasim se da ovaj zakon ne bude primer i za komsije !