PDA

Pogledaj punu verziju : Chameleon Calyptratus problem :(



Movski
28.09.10., 18:19
Problem je u tome sto moj muzjak 5 dana nije nista htao da jede i onda sam ga jjuce uzeo i na silu ga nahranio da ne bi uginuo... Kao sto sam uradio i danas... Uzmem ga u ruku,on zine... Ja mu stavim fobasa u usta on pojede... I tako 2 fobasa dnevno... Zanima me da li je neko imao slicni problem? Konsultovao sam se sa Kimom sa foruma... On je rekao da su moguci razni fakroti zbog kohij je doslo do ovakvih posledica (paraziti,stres... itd.) ja nzm sta je... Paraziti ne verujem da su,jer mu redovno cistim,dajem ispranu hranu i dajem vitamine redovno... Kupicu mu i B vitamine po Kimovoj preporuci da probam i sa tim,a planiram i da probam sa nektarom (kasica za bebe od kajsije) posto znam da obozava breskvu i kajsiju kao i zenka... Ako neko ima iskustva sa ovim neka se obrati... Hvala

Zaboraviio sam da napomenem da je on skroz normalan i aktivan... Malo je smrsao ali je isti kao pre... Krece se po terariumu... Besi se gde stigne... Pije vodu svaki put kad mu ponudim (svaki 2-3 dan)... Nzm sta mu je od jednom :/

sasha
29.09.10., 02:40
Problem je u tome sto moj muzjak 5 dana nije nista htao da jede i onda sam ga jjuce uzeo i na silu ga nahranio da ne bi uginuo.
Samo tako nastavi pa ces ga i upokojiti.U ovo doba godine posto ne zelim da menjam temperaturu samih terarijuma, vec pocinjem da zagrevam prostorije.Desava se da se zasite jedne vrste hrane i pocnu da je odbijaju.Ponudi mu cvrchke.
Moja zenka pred poleganje 10 dana nije nista jela,zatim polegla i nastavila da se hrani normalno.Dva meseca posle toga,tada je nisam uparila, polegla je jos 35 jaja.Kameleoni reaguju i na klimatske promene i ako zreo muzjak ili zenka par dana odbijaju hranu a obezbedjeni su im optimalni uslovi, nije razlog za paniku.Da je u pitanju veliki problem ne bi ga spasio kljukanjem, proveri temperaturu i nudi mu sto raznovrsniju hranu.
A, da, to si ti bio.Imas broj i mog kucnog i mobilnog pa me ako nesto zelis nazovi, vec sam ti rekla da necu da pisem romane odgovarajuci na pitanja u mobilnom!!!!

Nikola88
07.10.10., 22:06
idi u apoteku i kupi srebrnu vodu.i to mu daj da pije umesto obicne.