PDA

Pogledaj punu verziju : pomoc...G.Rosea



Allex
28.09.10., 19:53
Kao prvo,posto sam nov na ovom forumu,prvo bih zeleo da pozdravim sve clanove...:D
E sad...upravo mi je stigla tarantulica...Grammostola Rosea...jako je mala(mozda svega 1,5cm),i sad mi treba vasa pomoc oko nje...
Stavio sam je u kutijicu sa oko 1cm treseta...i ostavio sam je po strani da se privikne malo...
E sad sta bih najvaznije trebalo da znam,i da radim,da bi mi ona prezivela...
Uz nju sam dobio i odgovarajucu hranu(neke crve,decko koji mi je poslao rekao je da ih seckam,zato sto je mal,i da je hranim na svakih pet dana..)
Svaki post je dobrodosao,hvala unapred...:)

Derek Edward Trotter
28.09.10., 20:15
Kao prvo,posto sam nov na ovom forumu,prvo bih zeleo da pozdravim sve clanove...:D
E sad...upravo mi je stigla tarantulica...Grammostola Rosea...jako je mala(mozda svega 1,5cm),i sad mi treba vasa pomoc oko nje...
Stavio sam je u kutijicu sa oko 1cm treseta...i ostavio sam je po strani da se privikne malo...
E sad sta bih najvaznije trebalo da znam,i da radim,da bi mi ona prezivela...
Uz nju sam dobio i odgovarajucu hranu(neke crve,decko koji mi je poslao rekao je da ih seckam,zato sto je mal,i da je hranim na svakih pet dana..)
Svaki post je dobrodosao,hvala unapred...:)
vlaži deo treseta dok je mala,kasnije joj kad poraset malo ubaci čep od flaše i napuni vodom,izbuši što više rupa za bolju ventilaciju da ti se ne bi stvarale grinje i da bi vazduh bio svež,dogrevaj ako ti noću rapidno pada temperatura u sobi gde držiš, hrani kako ti je rečeno i uživaj ;)....sve ostalo je na njoj :icon_salut:

markozmaj
28.09.10., 20:29
Dobrodosao kolega ::D
Eto ovaj sa dugackim nokom ti ej dao dobar predlog, izbusi nekom zagrejanom iglom jos koju rupu na poklopcu.
Konacno i od njega neka pametna ::D

Allex
28.09.10., 20:31
hahahaha...:D
Ok,super,za sad samo to...izgleda da su ove male zivuljkice bas jednostavne...:)

rassa
28.09.10., 20:32
meni nije jasno kako mozes da kupis tarantulu i tek onda da se raspitujes o njoj?

Allex
28.09.10., 20:51
Ma dobio sam je na poklon...;)
Inace,znam ja sve sta treba,posecivao sam ovih dana razne forume,tako da imam teorijsku osnovu,nego sad kad sam je dobio,ako nesto zakaze(u praksi),bolje vas da pitam,nego sam napamet da radim...:)
pozdrav:)

Allex
29.09.10., 12:31
OK,evo jos neko pitanje,cisto informativno...::D
Prebacio sam tarantulu u malo vecu kutijicu(prethodno je bila u onoj maloj,za film)
ova je veca,ali ne mnogo,odprilike ako znate one kutije za cackalice za usi,e pa nesto malo manja...i sad planiram da joj dam da jede...
Inace zanima me,posto sam je prebacio,i stavio novi treset,da li bi trebao da ga pokvasim sa par kapi ili ne???samo to...
E i posto je danas nesto hladnije,priblizio sam joj malo lampu,na nekih 25 cm...
Hvala unapred na odgovorima...:)

marko
29.09.10., 12:41
Ako je treset skroz suv, slobodno pokvasi jedan deo, ne može da škodi. Za lampu ne znam šta da ti kažem, stavi neki termometar pored kutijice sa tarantulom pa vidi koliko zapravo greje.

Derek Edward Trotter
29.09.10., 12:45
OK,evo jos neko pitanje,cisto informativno...::D
Prebacio sam tarantulu u malo vecu kutijicu(prethodno je bila u onoj maloj,za film)
ova je veca,ali ne mnogo,odprilike ako znate one kutije za cackalice za usi,e pa nesto malo manja...i sad planiram da joj dam da jede...
Inace zanima me,posto sam je prebacio,i stavio novi treset,da li bi trebao da ga pokvasim sa par kapi ili ne???samo to...
E i posto je danas nesto hladnije,priblizio sam joj malo lampu,na nekih 25 cm...
Hvala unapred na odgovorima...:)
DEO treseta nakvasi a dogrevanjem održavaj optimalnu temperaturu oko 25-26C....
i ako ti je ta lampa bela tj normalna SPOT zameni je sa onom crvenom koja i služi za grejanje jer T ne vole baš jako svetlo :icon_salut:

Allex
29.09.10., 13:03
Ok,pokvasio sam joj deo treseta sa par kapi vode,i ubacio sam joj hranu...sad cu da vidim kako ce da se ponasa...
Inace,gore sam joj sklonio poklopac,i stavio sam joj mrezicu,i vezao gumicom,zbog bolje ventilacije...
Sto se tice termometra,izmerio je 23C,sa lampom...e sad koliko njoj smeta ta svetlost,tj,ja imam onu "zutu"sijalicu,pa ne bih da je mucim,posto znam da su one nocne zivuljke..
Hvala svima na pomoci...

gagi
29.09.10., 13:45
Možeš da koristiš plavu spot lampu (60w ili 40w) jer daje tamno svetlo.Ukoliko je dosta hladno u prostoriji moj je savet da uzmeš ovu od 60w i staviš potenciometar,kako bi mogao da regulišeš temperaturu.

ritjzo
29.09.10., 15:14
Dobrodosao! :)

Uzmi spot sijalicu od 40W ti je dovoljno. Crvenu ili plavu, jer tarantula ''ne vidi'' to svetlo. Mada ako nije hladno u sobi, dovoljna joj je i sobna temperatura. od 20C do 30C.