PDA

Pogledaj punu verziju : Lasiodora mi se krije



ulixes
02.10.10., 20:44
Kupio sam u ponedeljak Lasiodoru Parahybanu veliku 1,5cm. U utorak popodne je jela a u toku noci se zavukla u skloniste i zatvorila tresetom. Otada je nisam video - puna 4 dana. U kutijici je maalo veca vlaga pa me zanima da li se nije sakrila zbog toga ili joj je mozda hladno? Koliko traje presvlacenje kod tako malih pauka (ako je do toga)? Sta da radim? Pocecu da ocajavam!

mmsl
02.10.10., 21:09
ne ocajavaj, moja je deset dana kopala i rovarila, bukvalno je nigde nije bilo a onda je izasla duplo veca i pocela je da jede kao luda. verovatno ce da se presvlaci, opusti se...

Miroslav
02.10.10., 21:39
a možda se samo zavukla zato što je u novom okruženju i našla mesto gde može da se sakrije dok se sve ne smiri

Sinbad
02.10.10., 21:46
Nemoj to da te brine . Male T imaju taj trip da se skrivaju da bi se osecale sigurnije a ako nije to onda ce se presvuci . U svakom slucaju ne brini . Pozz ;-)

ulixes
02.10.10., 21:47
hvala drugari :)

loshme10
03.10.10., 14:10
Presvlacenje kod njih traje relativno kratko, ali priprema za presvlacenje moze da traje duze. Nemoj da joj bude prevlazno, ali ni skroz suvo, i drzi temperaturu iznad 20C najmanje u kutiji... Pozz!

ulixes
13.10.10., 19:32
Danas sam podigao orah da vidim sta je s mojim paukom. Nisam ga video 9 dana pa sam se zabrinuo. Pauk je ziv i zdrav i presvukao se :) sta da radim sa egzoskeletom? Da ga ostavim tamo? Abdomen ima crnu tacku pa me zanima da nece uskoro opet da se presvuce? Nije jeo vec 10 dana!

marko
13.10.10., 20:36
Uh... nije jeo tek 10 dana, zapamti to, tek 10 dana.
Ta crna tačka na abdomenu je površina sa iritirajućim dlakama i nema
veze sa presvlačenjem. Dakle neće se presvući skoro.
Košuljicu slobodno možeš ostaviti tamo.

ulixes
13.10.10., 21:42
hvala mare care

ulixes
16.10.10., 19:00
Pauk mi se presvukao pre nekoliko dana. ne znam tacno kada jer ga 9 dana nisam video, kao sto pise u jednom od gornjih postova, znaci presvukao se pre 3-11 dana. da li smem da mu dam crva da jede? nije jeo 12 dana

loshme10
16.10.10., 19:25
Nemoj jos. Ako se presvukao pre 12 dana, onda bi mogao, ali posto ti to ne znas(jer se mozda presvukao i pre 3 dana), sacekaj bar jos 3 dana. I ne boj se, nece da umre od gladi! ;)

Movski
16.10.10., 19:34
Mozes da joj das crva. Dok su male brzo im se formira egzoskelet. P.S. moja kad se presvukla ja sam joj ponudio malog latteralisa posle 3 dana i ona ga je pojela... Ponudi joj ti,pa ako vidis da se ona sklonila od njega i nece da ga ulovi onda ga izvadi... Samo nemoj da joj bacas na glavu ili negde preterano blizu nje,spusti ga na 2-3 cm od nje i vidi reakciju. Poz

ulixes
16.10.10., 20:21
hvala drugari, sacekacu do sutra :)

ulixes
18.10.10., 01:13
juce je malo izlazila van, a danas je ceo dan provela u skonistu, samo su joj jednje noge bile van. odlucio sam da joj bacim crva, jednog poveceg. ubacio sam crva kroz rupu i on je pao 2 cm od poauka. cim je dotakao zemlju, pauk ga je brzinom svetlosti zgrabio i uvukao unutra! izgleda da je sve ok :)

ZwK
24.01.11., 19:29
Meni se isto lasiodora zavukla u rupu, ne mrda odande..nabacala zemlju na ulaz,samo mala rupica ostala. Kapiram da se ili presvlaci ili krije jer je uplasena. Ima oko 3 cm. Ali kako da znam da je sve ok s njom? Sta ako jednostavno ne bude izlazila vise? KAko da znam kad je vreme da panicim?:P

loshme10
24.01.11., 19:33
Nikad nije vreme da panicis! :D Jednostavno nista korisno ti tu ne mozes da uradis, mozes samo da joj pokvars skloniste... Ne brini nista, ne moze da se ugusi, ne moze da umre od gladi...samo se opusti i cekaj, i jedan dan ces je zateci napolju duplo vecu! :D

ZwK
24.01.11., 19:55
Boga mi ako se desi nesto, ti ces da joj placas popa i kovcheg!!! ;D

Sava car
24.01.11., 20:19
Polako bre :) Moja ista ntolika evo vec 3 meseca tako bleji u rupi.
Bitno je da pojede sta joj ubacis, a to dal se shteka il ne, nije do tebe...

loshme10
24.01.11., 20:28
Ako joj se desi nesto, to nece biti do tebe, ako ima 20+ stepeni u kiperu i malo vlage... ;) Ali nece joj se nista desiti, osim sto ce da poraste! :D

terarist
24.01.11., 23:03
Evo sta ja radim(inace ista situacija kao tvoja je bila)-ne radim nista.kad me nekad dodje eventualno 1 sedm sidjem ocistim,nahranim bube i donesem hrane njima,i to pokupim im za citavu sedmicu i u kuci kad nemam sta raditi ubacim po kojeg crva/bubu kako kad i gledam kako jede.ne brini se ni u kom slucaju,izace kad tad,nije ti to macka pa da nestane kad je smrt oce.samo opusteno,nek ima vode i temp preko 20,ako jos sta bude je.. joj sve jer je do nje :club::D

ZwK
25.01.11., 04:14
Ali mozda je jadnica je u shoku i emotivnoj krizi zbog promene mesta..cujem nocu neke tihe jecaje koji dopiru iz dubine terarijuma.. Mozda joj treba neki dobar psiholog da poprica s njom?? Odoh kornjacu da joj stavim, mozda ce on znati sta da joj kaze,bolje nego ja...
LOLLLLLL , prso sam :PPP :S ok, nadam se da se presvlaci..ne bude li se presvukla, ja cu je licno presvuci!!! :D :D :D salim se, neka je ziva i zdrava samo, da mi pozivi koliko i ja.... :D

KADJOMANIA
27.01.11., 20:02
hahahahahaha, opusti se bice sve u redu :) Ja moju L.parahybanu nisam video skoro 2 nedelje, kad je izasla bila je skoro duplo veca xD