PDA

Pogledaj punu verziju : Cites



nickme
06.10.10., 19:05
Nachuo sam neshto ovih dana da Srbija ulazi u CITES sporazum ili kako se vec zove....
Interesuje me da li u tu listu spada i Leopard Gekkon?
Na listi sam pronashao samo ovu vrstu(ne znam latinski pa ne znam shta pishe:D) - Gekkonidae Geckos
http://www.cites.org/eng/app/appendices.shtml

kimo
06.10.10., 19:34
CITES je ovde uveden još 2004. ako se ne varam, ali će sada da se uvede nulto stanje i zakon i propisi o uslovima držanja itd. Leopard gekoni ne spadaju tu, spada jedna vrsta Cyrtoa, to ti tamo piše, novozelandski oni zeleni, najlepši na svetu :) I Phelsume i Leaf tail ili ti Uroplatusi.

nickme
06.10.10., 19:40
Nisam ni video tu trecu kolonu, mali mi je monitor :(
Hvala

gordond
07.10.10., 10:20
Nachuo sam neshto ovih dana da Srbija ulazi u CITES sporazum ili kako se vec zove....
Interesuje me da li u tu listu spada i Leopard Gekkon?
Na listi sam pronashao samo ovu vrstu(ne znam latinski pa ne znam shta pishe:D) - Gekkonidae Geckos
http://www.cites.org/eng/app/appendices.shtml

Gekkonidae ti je latinski naziv za familiju gekona i ispod tog naziva ti se nalaze vrste iz te familije koje su zasticene CITESom;)

Celav
07.10.10., 10:54
Jel neko mozda nacuo sta ce biti u tim novim zakonima?
Nesto dobro ili mozda ne?

kimo
07.10.10., 12:15
Sve će biti propisano, pretpostavljam prepisano iz zakona nekih drugih zemalja EU. Biće relativno dobro, jer neće više moći da se drži zmija od 4-5 metara u 200 litara, tako da po životinje će biti dobro, a po neke sa malo prostora baš i ne. Biće zabranjeno čuvanje pitona i zmija preko 3 metra i još ponešto, tačno se još ne zna, mada ako je verovati njima što pričaju, nadam se da je tako.

NecrovoX
07.10.10., 14:07
Zabranjeno cuvanje zmija preko 3 m?! Pa gde ce svi burmanci?

concepcion
07.10.10., 16:02
sve lepse do lepseg

kimo
07.10.10., 18:42
Pa nigde, tražiće se posebne dozvole da ostanu tu gde jesu i neće smeti da se trguje njima i koliko su meni rekli neće se ni razmnožavati, ali to ćemo još da vidimo.

Celav
07.10.10., 23:55
A sta je sa drzanjem zmija u rack sistemu?

kimo
08.10.10., 09:30
Ništa se tu još ne zna, sve je to u procesu razvoja, pa ćemo videti kada stupi na snagu. Sumnjam da će do te mere da se ide, ali i to će biti propisa ako uopšte ubace to o držanju i uslovima.