PDA

Pogledaj punu verziju : Geniculata ne izlazi



fanky
12.10.10., 02:52
PoZz svima,sta se desava sa G. ne izlazi iz kokosa vec 3 meseca od kako sam renovirao ter. i od tad je izbacila samo visak zemlje iz kokosa i to je to,ne odlazi do vode,jede samo u kucici,probao sam kad sam je hranio da joj stavim bubu dalje od kucice da malo izadje,znatno neuspesno... sta ciniti?:(

loshme10
12.10.10., 10:37
Stvarno ne znam sta bi moglo da bude... Da je mala pa i da razumemo... I ja imam veliku genikulatu pa mi je bas cudno da tvoja 3 meseca ne izlazi. Moja je u kokosu samo kad jede i kad se presvlaci. Evo sad je na zidu terarijuma, skroz do poklopca! :D I ja bih bas voleo da znam zasto ne izlazi tvoja... Pozz!

Movski
12.10.10., 16:00
Kod moje hommeoma je bio isti slucaj pa sam je jednog dana video presvucenu :D
Msm da nema brige... Samo ces jedan dan videti gomilu ispletene mreze i presvlaku :)
Bar je tako bilo kod mene (odrasla hommeoma sp. blue)

loshme10
12.10.10., 16:54
Pa ok ali meni je cudno da genikulata ne jede 3 meseca i vise pred presvlacenje. Ajde da je skroz odrasla, ali ova je cini mi se 10-15cm najvise(mozda se varam), tako da na toj velicini treba da bude ukupan razmak izmedju presvlacenja, a ne sama pauza u hrani, i jos se pritom ne krece uopste! Moja recimo pred svako presvlacenje pravi pauzu od najvise 3-4 dana! :D :D :D Stoka!!!

Geni
12.10.10., 16:58
PoZz svima,sta se desava sa G. ne izlazi iz kokosa vec 3 meseca od kako sam renovirao ter. i od tad je izbacila samo visak zemlje iz kokosa i to je to,ne odlazi do vode,jede samo u kucici,probao sam kad sam je hranio da joj stavim bubu dalje od kucice da malo izadje,znatno neuspesno... sta ciniti?:(

Niko nije spomenuo da ne jede.

Movski
12.10.10., 17:05
Kao sto vidis fanky je napisao da jede samo u "kucici" :)

loshme10
12.10.10., 17:10
Istripovao sam se... :P Taj posto moze da se obrise... :)

marko
12.10.10., 18:14
...ali ova je cini mi se 10-15cm najvise(mozda se varam), tako da na toj velicini treba da bude ukupan razmak izmedju presvlacenja, a ne sama pauza u hrani...Teško da će na veličini od 15cm razmak između presvlačenja da bude 3 meseca.
Jako teško (čitaj nemoguće). Pre će taj razmak između presvlačenja biti blizu godinu dana (više-manje).

loshme10
12.10.10., 18:35
Onda je ova moja fenomen! :D Ali stvarno, ne preterujem, od presvlacenja kada je imala 12cm do presvlacenja kada je porasla na 14,5cm je proslo 3 i po meseca... Ali hranim je ko osrednju svinju!!! :D

marko
12.10.10., 18:50
Nije fenomen. U normalnim okolnostima, za koje sam ja mislio, nema šanse da prođe 3 meseca. Uz veoma jak tempo ishrane (tzv. power feeding) i povišenu temperaturu, sve je moguće (ali čemu to).

Da se vratim na pitanje zašto ne izlazi iz kokosa. Može li još jedna slika terarijuma, recimo pogled od gore? Koliko ja vidim geniculata i nema tu nešto puno prostora za "šetnju", malo ispred kokosa i to je to? Elem, ako je ona odlučila da će boraviti u kokosu onda će boraviti u kokosu, prosto k'o pasulj :) Šta to jedna tarantula treba da radi sem da stoji u mestu i da čeka plen?

rassa
12.10.10., 19:02
moza jer je u kokosu najvlaznije ?!

fanky
13.10.10., 20:41
AHA EVOO RESENJA,HMMM nije bilo uopste vlage u kokosu,skroz u drugom cosku je posuda sa vodom,ali sada sam malo preuredio ter i problem je bio u kolicini treseta koji je bio mnogo debeo,i jednostavno valjda nije bila "sigurna" da izlazi iz kokosa. hmmm evo je seta po ter . sreca sreca radost :))))

marko
13.10.10., 20:48
To zapravo nije rešenje. Šeta po terarijumu jer si joj napravio haos po kući.
Sad šeta gore-dole da vidi kakvo je novo stanje, ispituje novi teren.

Ne razumem tvoje nezadovoljstvo jednom tarantulom koja stoji u mestu?
Čini mi se da si pogrešio sa izborom ljubimca...

ritjzo
14.10.10., 00:25
Hahaha... Marko, nemo' coveka da ubijes u pojam. :D

@fanky, sta bi da imas lividuma, kao ja. :D Ni ne vidjam ga, al opet mi je super. Lazem, video sam ga 2 puta kad sam nocu ustajao i lagano upalio lampu. :)

fanky
14.10.10., 19:22
heheheh ja sam zadovoljan svojom tarantulom,samo pitam da li i da li moze da utice tako nesto na t. to je to ....

ritjzo
14.10.10., 20:37
Ne moze... Daj joj vremena da se privikne na novu gajbu i to je to... ;)