PDA

Pogledaj punu verziju : Brachypelma A. loše presvlačenje?



Vaskezz
12.10.10., 21:54
Pozdrav svima.

Prošlo su jedno 2 nedelje od kako se presvukla, dugo se krila u šteku i tek sad sam primetio da joj je prvi par "nogu" (onih najkraćih, google kaže da se to zove "palp" i uopšte nisu noge u pitanju), skraćen tj. kao da nisu cele. Izgleda skoro kao fabrička greška, identično nisu izrasle preko polovine, kao da se završavaju zglobom (###, ne znam naučne nazive). Neće da jede B. Dubie i ja pojma nemam šta sad??

dule87
12.10.10., 22:01
Da nije muzjak u pitanju? Kod njih se zavrsavaju tako cudno... :) a i odbijaju da jedu..

kimo
12.10.10., 22:01
To je odrasli mužjak i to je normalno da tako izgleda, sem ako nije neko oštećenje prilikom presvlačenja.

Vaskezz
12.10.10., 22:10
Ok, moguće da je mužjak, zaista nisam siguran. Ali zašto neće da jede?

marko
12.10.10., 22:11
Zato što mu je samo jedna stvar u glavi, a to nije hrana ::D

bandaur
12.10.10., 22:22
Slazem se sa Markom. Ako je odrasli muzijak (ne bi bilo lose da kazes koje je velicine), njemu je ostalo da pokusa da upari zenku, ako mu nadjes ;)

Vaskezz
12.10.10., 22:25
Ima 10tak cm sigurno. Kakav neočekivan splet okolnosti! To je poslednje što sam očekivao. Šteta... Ok, u tom slučaju kontam da mu nije ostalo mnogo vremena? Zna li neko neku slobodnu ženku? :p

marko
12.10.10., 22:50
Ne bi bilo loše da nam doturiš neku slikuš,
da se posle ne ispostavi da je zaista bio problem prilikom presvlačenja :)Z



...google kaže da se to zove "palp" i uopšte nisu noge u pitanju...Nisu noge, to su pedipalpe (ili skraćeno palpe).


Zna li neko neku slobodnu ženku? :pKoja je to vrsta? Brachypelma A. je prilično širok pojam :)

Sinbad
12.10.10., 22:55
Verovato Albopilosum ili mozda gresim ?

bandaur
12.10.10., 22:58
Ipak ti daj sliku. Na tu velicinu moze da bude polono zreo muzijak, ali ne mora da znaci. Jel mozes da vidis da li ima na prednjim nogama kukice, ili okaci i koju sliku prednjih nogu

gagi
12.10.10., 23:52
Ima 10tak cm sigurno. Kakav neočekivan splet okolnosti! To je poslednje što sam očekivao. Šteta... Ok, u tom slučaju kontam da mu nije ostalo mnogo vremena? Zna li neko neku slobodnu ženku? :p

Ako je u pitanju Brachypelma albopilosum moja ženka se presvukla pre 2 dana :).

Vaskezz
13.10.10., 13:50
Da, Albopilosum je u pitanju, i ima dve "kukice" na prednjim nogama (ne na palpama, baš na nogama) koje nije imao do poslednjeg presvlačenja. Odradiću neke fotke, samo da se lepo namesti. Mada foto-aparat mi je krš, da budete spremni.

marko
13.10.10., 14:00
Sad i ne moraš kačiti sliku. Kukice na prvom paru nogu sve govore. Nađi mu ženku ;)

Vaskezz
13.10.10., 15:57
Onda je sve jasno. Gagi, ako si za sparivanje ljubimaca baci neku poruku u inbox. Hvala svima na odgovorima.