PDA

Pogledaj punu verziju : Leo gekon se navuk'o na kalcijum?



Sava car
14.10.10., 23:28
Znam da ce me napljuvati neki,ali sta je tu je....3 i po godine imam gekona,a tek pre par dana sam mu dao kalcijum prvi put :rolleyes: (vitamine je dobijao redovno)...Ne zato sto nisam hteo,nego zato sto sam na ovom forumu to cuo prvi put pre par meseci a tek sad uzeo...sva sreca izrastao je i aktivan je mozda i previse :) e sad,evo vec 2 dana ga jede po malo,a evo treci put ga vidim kako drzi prednju desnu nogu ukopanu u kalcijum...jel to nesto znaci il se samo navuko na belo? :icon_scratch:

Miluttin
15.10.10., 01:30
Ne znam al znam da ces sad da nam kazes koji je kalcijum u pitanju jer 90% nas ima muke sa tim da natera geka da to jede. Mislim da je kod tebe u pitanju da mu to prosto treba i da zato uzima!

Sava car
15.10.10., 02:36
:) nem pojma koji je,pitaj Kima on mi je dao ;) kapiram da mu treba,al bas je navalio juce i danas par puta sam ga video kako hasa...valjda ne moze da pretera,kolko kapiram,uzima kolko mu je potrebno,a nakon 3 godine bez toga,verovatno mu je prekopotrebno...:rolleyes:

Miluttin
15.10.10., 12:20
Samo opusteno, problem zna da bude kad zivotinje nece da jedu nenaprasenu hranu, a adekvatnih praskova nigde... Desi se ponekad nestasica vitamina ili kalcijuma ;)

Sava car
15.10.10., 14:38
ok fala :) citao sam da uzimaju kada im je potrebno,al on se bas navadio...neka ga :icon_thumright:

gordond
16.10.10., 12:00
Je l' mi se cini ili si celu kutiju sa kalcijumom stavio u terarijum? To se daje tako sto naprasis hranu, a ne da mu das da jede iz cinije koliko on hoce;)

Sava car
16.10.10., 15:31
ne ne,stavio sam u chep od flase cist kalcijum,tako mi je receno a i citao sam o tome..a hranu mu prasim vitaminima a nekad i kalcijumom...