PDA

Pogledaj punu verziju : Burmanski piton- problem sa okom



Misha
15.10.10., 16:41
Primetio sam danas da mom pitonu da ima ,nadam se,ne veliki problem sa okom. Na desnom oku ima kao neku ljusku,kozicu koja ide preko celog oka i providna je-tvrda. Pokusao sam da skinem jer sam mislio da je mozda to ostalo od presvlachenja,al nisam uspeo.Mozda nisam bio dovoljno uporan.Zmija jede normalno,s tim sto ima problem sa presvlachenjem,pa joj uvek ja dodatno pomazem stvaljajuci je u toplu vodu.Kada se poslednji put presvlachila,sa oka sam joj skinuo neku kozicu.Sada,ne znam dal ima veze,al u poslednjih 30ak sati je ne normalno aktivna,maltene nije stala sto se do sada nikada nije dogodilo! Sta bih jos mogao da kazem. Muzjak je,albino,star 2 godine i mislim da ima nesto malo vise od 2m. Hranim ga zivim zamorcima. pozz i hvala

Sava car
15.10.10., 17:10
kada si ga hranio zadnji put? mozda ga je zamorac povredio pa se inficiralo?

Misha
15.10.10., 17:50
Hranio sam ga pre 10ak dana. Nije ga povredio,a i ne lici na ifekciju. Mislio sam da se nije mozda opekao na zijalicu posto je jako aktivan,al ne verujem da bi to izgledalo tako. Sve nesto mislim da mu je ostala kozica od presvlacenja preko oka,pa sada pitanje,jel moguce to ?

Sava car
15.10.10., 18:00
moj je imao veliki panj u terarijumu i nikad mu nije ostalo tako nesto,uvek se cheshao kad se presvlacio o taj panj i sve lepo skidao...ali mislim da je moguce da mu je ostalo,a kako se uklanja ces morati da cujes od nekog iskusnijeg,opsto se meni nije desavalo...pozz

dr.strange
15.10.10., 18:35
stavi sliku da vidimo o cemu se radi....

nightwolf
15.10.10., 18:47
ajde stavi sliku,nek zameni ona gomilu podpitanja

moguce je i da je ostalo od presvlacenja,ali ako kazes da si vec skinuo...

ps. sto mu nepovecas vlaznost,i ubacis bazen umesto sto ga salno potapas?

dogoargentino
15.10.10., 20:00
Moj prijatelj je imao slican problem sa Boom.Posle presvlacenja joj je samo na oku ostala koza koja nije htela da se skine,pa se ispod zagnojilo.Nosio je kod veterinara pa je ovaj to nekako hirurski iscedio i odstranio.Sad kada se svaki put presvlaci nema problem,ali joj uvek ostane kozica na oku,pa spadne posle 2-3 dana.

gagi
15.10.10., 21:42
Ukoliko je ostala kožica od presvlačenja pokušaj selotejp trakom da skineš.Pomoćnik neka lepo drži pitona a ti zalepi traku preko oka i lagano probaj da je odlepiš,trebalo bi da skine zaostalu kožu.

Misha
15.10.10., 22:03
Na zalost,nemam cime lepo da slikam. Skinuo bih ja nekako kozu,al se plasim da mozda i nije koza pa da joj ne iskopam oko :) Inace,skinuo sam joj kozicu sa drugog oka. Probacu sutra da slikam da vidite o cemu je rec. Hvala svima !!!

freepartyman
16.10.10., 01:09
Misho imao sam slican problem sa burmancem..Prvo sam mu lepio selotejp preko oka i polako povlacio, kao neka vrsta depilacije samo neznije naravno..Posle toga mu je i dalje ostalo malo stare koze, ali je prilikom sledeceg presvlacenja bio kao nov. Ako ne uspes selotejpom povecaj mu vlaznost pri sledecem presvlacenju ;) Srecno :)

sale1808
16.10.10., 19:29
Ne bi bilo lose malo povecati vlaznost.Nadam se da ima neku posudu za kupanje,gde lakse moze da skine preostale ostatke koze posle presvlacenja.
Meni se desilo isto jedanput da je preko jednog oka Burmanac imao ostatak koze koja nije otpala.Polako sam taj deo ,dobro navlazio i skinuo ostatak nezno sa pincetom.
Nezgodno je ,sto se vremenom susi i moze da ga iritira ,kao i da povredi oko, posto je zalepljeno za njega i izgleda kao socivo preko oka,ako se ne varam.
Samo polako navlaziti da bude mekano i onda ga skinuti nezno.
Kod mene je to bilo pomoglo.

Misha
17.10.10., 17:54
Uspeo sam! Skinuo sam kozicu tako sto sam joj prvo lagano navlazio vodom to mesto,pa nekim ubrusom koji sam umocio u vodu malo prelazio preko oka. Posle malo trljanja,"sochivo" je otpalo. Hvala svima da savetima!

Sava car
17.10.10., 17:57
super! :icon_thumright:

nightwolf
17.10.10., 19:08
pa znaci nisi mu poslednji put skinuo kozu sa oka;) bolje mu jos povecaj vlagu,bar pred presvlacenje,bice mu lakse i bolje da on sam to radi.

sve u svemu,sve je dobro kad se dobro svrsi:icon_cheers: