PDA

Pogledaj punu verziju : B.boehmei neće da jede 25 dana posle presvlačenja



michelangelo
15.10.10., 20:04
Imam Boehmi tarantulu koja se presvukla pre 25 dana i od tada nece da okusi hranu,stvarno ne bi znao o cemu se radi.Pre toka 2 puta se presvukla i u oba slucaja je jela veoma lepo.Svki put joj dajem crvice,ne znam,mozda su joj dosadili.Paukovo ponasanje je normalno cinimi se,ne nekih vidljivih promena na telu ni problem pri hodanju i sasvim normalno se krece.O cemu se tu radi,veoma bih voleo da znam?

dogoargentino
15.10.10., 20:34
Nije gladna;) Ja licno ne znam sta bi moglo biti,ali mi se desavalo da recimo po mesec i vise dana paukovi ne jedu posle presvlacenja,dok su pre toga uredno jeli svaki put kada su se presvlacile!Recimo 3 Brahipelme mi se uvek presvlace u neko isto vreme i uvek posle toga bar jedna zateze sa jelom.Nutkam je svaki dan dok jednom ne pocne da jede.Primetio sam da kad im je hladnije nece da jedu.Bar kod mene.

Bifrost
15.10.10., 20:43
Mogu one dosta dugo bez hrane... Problem je verovatno u temperaturi (malo je zahladnelo), ako to nije problem, a nisi je ni premestao od presvlacenja, moze biti samo da joj je tako nadoslo oce neke vrste tako da prave pauzu, probaj sa drugom hranom naravno mozda joj je larva temebrije ne zanimljiva za njenu velicinu, a i to je losa hrana nema tu nista hranjljivo ako sa "crvic" mislis na tenebriju. A koje je velicine?

MRGooD25
16.10.10., 18:46
Isto je i meni sa A.Versicolor! Od kad se presvukla ni da pipne hranu! Cim bude gladna jesce! :)
P.S. Upravo sad jede! xD

sale1808
16.10.10., 20:39
Nema problema sa time.Normalno je sasvim da im nailaze periodi kada im se ne jede.Mislim da ne treba nista da brines,ako se pauk normalno ponasa i krece.