PDA

Pogledaj punu verziju : Rainbow boa ili kalifornijska kraljevska...



chalabin32
16.10.10., 15:55
treba da je drzim u ovom gornjem terarijumu (evo linka za terarium..
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=8928...
e sad verovatno bi mi preporucili bou zbog ovog akvarijuma i vece vlaznosti,ali u njemu su mi ciklidi a boa bi verovatno cesto ulazila u vodu i prljala akvarijum,plus masivnija je od kalifornijske pa bi mi verovatno unistavala i biljke,jedino mi je bolje sto je boa veca pa bi se lepse videla u terarijumu a kalifornijska mi deluje mala za ovaj prostor..sta vi mislite?

LemyKadir
16.10.10., 18:27
Za takav terarijum ti preporuchujem vishe par Thamnophis sirtalis infernalis... :D
A zar nije u tom terarijumu bio varan?

Pedja
16.10.10., 21:12
Boa u svakom slucaju, kalifornijska zmija ne voli veliku vlagu koja joj moze ugroziti zdravlje a za tolki terarijum bi trebalo da nabavis getulu od barem 1 metra.
Sto se tice boa, ako je u pitanju kolumbijska, one ne ulaze nesto preterano u vodu cak mogu da kazem da to retko rade, uostalom verovatno bi joj prisustvo ciklida smetalo da se opusti.

chalabin32
17.10.10., 15:21
e pa bio je varan,sad je u ovom donjem vecem terru...a da to su one ribarice bas su im dobre boje..
a kalifornijske rastu do 120cm tako da je to taman,samo ne znam zbog te vlage..

tomahawk
18.10.10., 20:20
Glasam za bou! Pored tog bazena će joj slazem se, biti sjajno posebno zbog većeg procenta vlage koju dugine boe preferiraju. U posedu imam jednu kolumbijku i ni za trenutak nisam zazalio sto je uzeh.