PDA

Pogledaj punu verziju : G.pulchra vuče košuljicu za sobom



Sava car
16.10.10., 17:53
treba mi pomoc hitno, pitao sam vec,al niko nije video...pulchra mi se presvukla pre sat vremena,al vuce sa sobom egzoskelet! jel treba da joj pomognem da skine il da je pustim samo? vlaznost je ok,nije suvo...jel moze nesto da joj se desi? 4.presvlacenje je...

marko
16.10.10., 18:50
Nemoj još da joj pomažeš. Povećaj malo vlažnost pa ako ne uspe da je skine sroz onda eventualno možeš da secneš taj višak košuljice koji vuče za sobom. Nema veze ako komad stare košuljice ostanje na tarantuli, srediće se pri sledećem presvlačenju.

U svakom slučaju nemoj još ništa da radiš sem da povećaš vlagu. Videćemo za kasnije.

Sava car
16.10.10., 19:03
vlazno je dosta,al evo prsno sam jos malo....ona vuce celu kosulju sa sobom,visi joj nazad...:( aj sacekacu jos sat dva pa javim sta se desava..

gagi
16.10.10., 19:47
I kod mojih malih tarantula se ponekad desi da vuku za sobom egzoskelet.Ja onda uzmem pincetu i uhvatim egzoskelet, tarantula krene napred i gotovo :).

Sava car
16.10.10., 19:53
jel to pametno? :( ako je to ok onda cu odma to da uradim..

samo nek neko iskusniji kaze dal je to ok?

bandaur
16.10.10., 19:55
I kod mojih malih tarantula (1 ili 2 presvlacenje) se to desavalo i ja sam kao gagi, uhvatim pincetom kosuljicu i pustim da sama tarantula svuce kosuljicu ako moze. Ako pak ona proklizava i ne moze da je svuce ja ostavim. Naravno pre toga sam samo povecao vlagu i posle izvesnog vremena kosuljica nestane sa tarantule. U svakom slucaju nemoj preterano da brines, nece joj se nista desiti

Sava car
16.10.10., 19:57
ok fala,videcemo...:icon_salut:

gagi
16.10.10., 20:01
Ja sam to radio tarantulama sa 2 presvlačenja i nije bilo problema do sada.Sigurno će se javiti još neko da kaže šta misli....samo opušteno :cool:.

Sava car
16.10.10., 20:05
ma breee :D da sam znao da je to tako...evo upravo sam samo dotako pincetom kosulju i ona spala :D a blenem u nju zadnja 3 sata i nerviram se :D fala ljudi!

rassa
16.10.10., 20:14
i meni se to desilo sa pulchrom, samo sam uhvatio pincetom kosuljicu i ona kako je krenula napred spalo je
i evo je ziva i zdrava, presvukla se ponovo bez ikakvih problema

Sava car
17.10.10., 17:52
e sad,ostao je jedan mali deo kosulje (recimo petina dupeta) na njoj...jel to da sklanjam il da cekam sledece presvlacenje? da i dalje drzim malo vishu vlaznost?

Miroslav
17.10.10., 20:46
Nemaš potrebe da skidaš taj deo. Predpostavljam da joj sada ne smeta, tako da će već nakon sledećeg presvlačenja srediti problem.

Sava car
17.10.10., 21:44
cool, fala!

marko_pa
18.10.10., 01:30
Kod jako malih T sam uspeo da sa kapljicom vode kojom dodirnem staru kosuljicu istu nakvasim dovoljno da sama spadne.

Sava car
18.10.10., 02:29
ok,probacu i to...fala!

e druze, hvala ti na savetu, sad sam navlazio stapic za ushi i samo pipnuo taj deo na njoj i on se zakacio za stap..:) sad je ona prava :D fala puno :icon_cheers: