PDA

Pogledaj punu verziju : tarantula ne jede????



michelangelo
17.10.10., 23:59
Imam Boehmi pauka i velicine je 5 cm,prilikom poslednjeg presvlacenja koje je bilo pre mesec dana nece da okusi hranu.Hranio sam ga samo crvicima...Sta to moze da bude?Zaista ne znam...

Sava car
18.10.10., 00:14
prethodnih nekoliko tema je bilo o tome...nista ne brini,pokusavaj na 5-6 dana da joj ponovo das,jesce kad bude gladna,sada trenutno nije...samo se opusti :)

Movski
18.10.10., 00:19
ja bi ti preporucio da probas sa nekim manjim latteralisom ili cvrckom ili tako necim sto trckara... primetio sam da im je daleko zanimljivije da love nesto brze i pokretnije od crva :)

Sinbad
18.10.10., 00:31
Kad bude gladna uzece hranu...ne brini nista...opusti se i uzivaj ;)

bandaur
18.10.10., 00:52
Mozda je manja temperatura u prostoriji u kojoj je drzis. U svakom slucaju nemoj da brines, sve ce biti ok i jesce kada bude htela. Samo nemoj da joj presusis podlogu ;)

MRGooD25
18.10.10., 02:11
Nema potrebe da se brines kao sto su ostali rekli! Vidim da je to sad aktivno da ne jedu! :)
Opusti se! :D

Frigo
18.10.10., 11:48
imam isti problem sa h.maculatom vec dve nedelje od presvlacenja nece da jede! zivi u terarijumu sa jednim lateralisom i lepo jo je tako :D
a ja kad pokusam da izvadim lateralisa tacno me napada ko neko pseto...

imam isti problem sa h.maculatom vec dve nedelje od presvlacenja nece da jede! zivi u terarijumu sa jednim lateralisom i lepo jo je tako :D
a ja kad pokusam da izvadim lateralisa tacno me napada ko neko pseto...

Movski
18.10.10., 12:03
A kolika je tvoja maculata?

Frigo
18.10.10., 13:37
oko 5 cm ...

Sava car
18.10.10., 14:05
ja bi izvadio tog lateralisa i probao na par dana da joj ponovo dam, ne bi ga drzao sa njom...and again: jesce kad bude gladna,nemoj da brines, ni moje male od 2 cm nisu jele 2 nedelje i nista im nece faliti...samo lagano

Frigo
18.10.10., 14:08
da ali kad pokusam da izvadim lateralisa onda me maculata napada..
bukvalno kad podignem otvor terarijuma na zvuk stakla vec zauzima gard!
prosli put mi se popla uz stapic dok sam trepnuo...
bilo je gusto!!!

Sava car
18.10.10., 14:10
:D ako imas neku duzu pincetu probaj s njom, a ne znam kake su genukulate, pa necu dalje da ti pricam :) ove moje teski blejaci, ne bi se popele uz stap makar bio od crva nepravljen :)

Frigo
18.10.10., 14:16
i maculata a i murinus rcf su mi zesce #####ani! tacno ih se plasim...

Sava car
18.10.10., 14:21
:D ma nemoj da ih diras i sve ok...al tu bubu probaj da izbacis nekako.
makar na tezi nacin :club:

michelangelo
19.10.10., 00:45
Probacu da je hranim onda sa necim sto trckara...Valjda ce biti sve ok...Ovo mi se cini kao predugacak period,skoro mesec dana mozda cak i jos koji dan preko a da nije pauk jeo...

Jeeeeeeeeeeeeeee...Upravo sam dao pauku crva i skocio je na njega momentalno,sada je sve super...Kada se presvukao poslednji put delovao mi je nekako slabo i slabo se kretao ali sada mi je mnogo drago sto je pojeo svoj prvi obrok posle tolikog posta...Ipak sam se vezao za njega...Hvala svima na podrsci i savetima...

Frigo
19.10.10., 09:37
prva tarantula koju sam imao bila je Brachypelma albopilosum zenka i imala je period od 9 meseci da hranu nije okusila samo je vodu pila. . . to je bio period 7 meseci do presvlacenja i 2 meseca posle presvlacenja!
nakon sto je prihvatila cvrcka i pojela ga bacio sam jos misa kojeg je isto smazala, i onda je usledio opet period od 3 meseca da nije jela. . .

sale1808
19.10.10., 18:55
Malo mu menjaj jelovnik.Ni tarantula ne voli jednolicnu ishranu.Davaj mu raznovrsniju hranu,pa ces videti sta mu najvise prija.

marko
19.10.10., 19:06
Ma otkud ova ideja opet? Pojavljuje se s' vremena na vreme. Kako to tarantula ne voli jednoličnu ishranu? Ona i ne zna šta jede dok ne zagrize. Kad zagrize već je gotovo jer će to i pojesti (u 99.99% slučajeva). Ako tarantula neće da jede jednostavno nije gladna, prilično je jednostavno i logično.

Šta je prvobitno bio problem u ovom slučaju? Tarantula nije jela mesec dana? Pa šta? To su opet oni problemi koji zapravo nisu problemi. Problem je što ljudi koji čuvaju tarantule treba da znaju da njihovi ljubimci neće jesti hranu kad god im se posluži. Ješće kad budu gladne, opet jednostavno i logično rešenje za "probleme" koje mi sami pravimo.

Movski
19.10.10., 19:20
Potpuno se slazem sa markom.... Svaka 3 tema na ovom sajtu jeste "tarantula mi ne jede". Ljudi opusteno... Ako odbije,pustis je 3-4 dana pa joj ponudis... A ne da joj nudite svaki dan ili svaka 2 sata bezveze stresirate tarantule... Uvek dodje kod njih period kada odbijaju hranu... To je nesto najnormalnije... Samo procitate predhodne teme i postove i necete morati da postavljate iste teme sa istim pitanjima... :)