PDA

Pogledaj punu verziju : Uspešno Parenje C.fasciatum



kimo
18.10.10., 00:10
Parili smo ženku veliku sa dva mužjaka. Nijedan nije stradao, umrli su od starosti. Obojica su je sparili i danas smo posle 30 dana izvadili kokon i imali šta da vidimo:

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/fasciatumkokon.jpg

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/fasciatumkutijica.jpg

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/kutijiceporedjenje.jpg

Mladunci su mnogobrojni i jako sitni(kako i ne bi bili kada je vrsta patuljasta, ne raste preko 10ak cm ženka). Trenutno su u "eggs with leggs" stadiumu. Poslednja slika je pored kutijice mladih C.cyaneopubenscensa radi poređenja veličine mladih, cyani su ovi mnogo veći i malobrojniji :)

marko
18.10.10., 00:13
Alal ti vera za cyaneo mladunce ! ! !

A za ove patuljke manje-više :)Z

zokis
18.10.10., 00:17
Hahahaha manje-vise....:)Z
Sve je super sve je strava ne diraj mi male kumiće inace ces imati posla samnom :club::club::club:

kimo
18.10.10., 00:18
Da, morali smo da nazdravljamo danas malo :) Dva kokona u istom danu da otvorimo i da su dobra nismo skoro imali :) Bićeš počasni gost na razdvajanju ne brini se :p

marko
18.10.10., 00:20
...ne diraj mi male kumiće inace ces imati posla samnom :club::club::club:Ništa nisam rekao :X


Bićeš počasni gost na razdvajanju ne brini se :pAko budete nazdravljali i na razdvajanju, eto me ::D

Movski
18.10.10., 00:25
Svaka cast kimo :) Sve najbolje :)

Sinbad
18.10.10., 00:27
Cestitam matori :icon_salut:

Sava car
18.10.10., 00:35
cim skupim kesh za gorivo :p eto me opet tu duzmem nesto :D jadan toza :D kolko tu ima posla :icon_cheers:

bandaur
18.10.10., 00:48
Opet svi cestitaju Kimu, a Zokiju? :P

Miroslav
18.10.10., 00:50
Svaka ti čast Zoki, da nema tvojih mužjaka nebi bilo ni svih ovih parenja. Samo napred ;)
A tebi kimo standardne čestitke :)

bandaur
18.10.10., 00:54
Ovog puta nije zokijev muzijak, vec moj :D. Ja polako zauzimam mesto zokijevo u porizvodnji muzijaka :D

Miroslav
18.10.10., 00:58
Nemoj da očajavaš, ima nas još takvih i čestitke na tvom, nešto manje od pola, genetskom materijalu :)

Sinbad
18.10.10., 00:59
Ovog puta nije zokijev muzijak, vec moj :D. Ja polako zauzimam mesto zokijevo u porizvodnji muzijaka :D
Sad kad znam ciji je muzjak mogu i tebi da cestitam ;) :icon_salut:

bandaur
18.10.10., 01:00
Ma kakvi da ocajavam. U svakom slucaju hvala ;)

kimo
18.10.10., 01:13
Drugi mužjak je od Peđe iz BG, edwarda na forumu :) Obojica su morali da udovolje ženkici.

Derek Edward Trotter
18.10.10., 01:22
Drugi mužjak je od Peđe iz BG, edwarda na forumu :) Obojica su morali da udovolje ženkici.
ti lalo da mi ga ne zavučeš umro bi :p
e baš mi je drago što smo postali roditelji ,mada ćemo morati da uradimo test očinstva,da s bar zna ko kupuje piće a ko ostalo hahaha
baš do jaja ...
hoću da znam koliki je moj deo,nećete da me prevarite!!!!!!!!!!!!!!!

e sad bez zezanja SVE ČESTITKE LALI I ZOKIJU :icon_cheers:
P.S. kaad zoveš na razdvajanje da vidim kakve se to rakije kriju u šteku?....:pa za "ostalo" ćemo da se dogovorimo ;)

kimo
18.10.10., 01:48
Hehe, nema frke, kada bude razdvajanje svi su dobrodošli, imaće tu posla :)

LemyKadir
18.10.10., 02:20
I opet, Svaka chast... :D

marko_pa
18.10.10., 02:21
Cinimi se da je i ovaj moj muzjak pa mogu da ga ponudim na poklon.
Ima raspon nogu 7-8-9cm i vec 5 meseci(posle presvlacenja) nece da klopa.
Abdomen mu se umanjio i samo cirka vodu.

kimo
18.10.10., 11:15
Verovatno jeste, ali nažalost nemamo ovde ženku drugu, a i ovako će biti i ovo previše mladih, tako da vidi ako neko drugi ima ženku i voljan je da pari.

markozmaj
18.10.10., 11:56
Do jajca ::D
Novice svaka cast :P
Debeli lalo vidimo se uskoro xaxaxa
Zoki tebe necu da hvalim ima da se uobrazis :D

marko_pa
19.10.10., 01:21
Verovatno jeste, ali nažalost nemamo ovde ženku drugu, a i ovako će biti i ovo previše mladih, tako da vidi ako neko drugi ima ženku i voljan je da pari.


U tom slucaju neka se javi neko ko bi dosao po njega i neka ga nosi!
Meni ne znaci nista a bilo bi steta da tek tako ugine a moze da usreci neku zenkicu!:D