PDA

Pogledaj punu verziju : POMOĆ



steevie
19.10.10., 12:14
Pre 2 nedelje mojoj Agami je nesto "izraslo" na nosu, a onda pre 5-6 dana je izgubio apetit, da bi juce oko podne video da nije na svom standardnom mestu (na neonci) i da su mu oba oka zatvorena.
Kad sam prisao rukom da ga uzmem cimnuo je se zakucao u panj i polu otvorio jedno oko koje sam onda video da je mutno.
Molim vas ako neko zna sta bi noglo da uzrokuje to da mi pomogne

Evo slikehttp://i1032.photobucket.com/albums/a410/tridismajli/DSC028981600x1200.jpg?t=1287482640

banished
19.10.10., 12:31
u fuck ... bas mu nije dobro ... sta si cekao 2 nedelje?

steevie
19.10.10., 12:48
To je toliko izraslo za 2 nedelje jer je jednom prilikom zesce udario u staklo i raskrvario vilicu ali ovo cudo se ne povlaci i pre neki dan je poraslo

mmsl
19.10.10., 15:03
Za ovo ces morati da se obratis nekom strucnjaku, misljenje moje i mog brata veterinara je sledece. Sa obzirom da je udario i raskrvario vilicu, doslo je do infekcije, koja je sada u poodmaklom stanju. Napravio si gresku sto odmah to nisi lecio. Infekcija koja je nastupila na mestu povrede presla je i na oci, sto je indikator da se prenela i negde dublje po organizmu. Zato moras pod hitno da odes kod nekog veterinara da ga pogleda i da ti prepise neki antibijotik i antibijotsku mast. Jako je bitno da se rana ispira hidrogenom kao bi se polako odstranjivale bakterije. Srecno, i javljaj sta se desava...

steevie
19.10.10., 15:42
OK, hvala
Trenutni napredak je da moze da gleda na jedno oko jer mu cistim oci fizioloskim rastvorom, ali i dalje zmirka i gleda na njega 30-40 sekundi i vise nije zamuceno u toj meri sad je jedva primetno.
Pokusavam da uhvatim trenutak kad su mu oci otvorene jer ovo na koje gleda otvara samo kada se krece

marko_pa
19.10.10., 16:29
Fizioloski ne ubija bakterije. Koristi hidrogen na inficiranom delu a fizioloski za oci!
Nisam veterinar ili doktor ali i sam sam imao dosta povreda i znam kako se ciste rane.
Brz oporavak mu zelim.

Movski
19.10.10., 17:54
Stvarno prijatelju morao si ranije da odreagujes... Lepo te je posavetovao moj drugar mmsl... idi kod veterinara da ti prepise antibiotike ili masti da sto pre zalecis te rane i da uklonis infekciju...

dr.strange
19.10.10., 20:13
pozzz...ako nis bio kod veterinara iz nekog svog razloga ..pare ili sta vec...vidi ovako...
Koristi hidrogen 3% na inficiranom delu,posto mislim da ce mu ostali biti prejaki, a fizioloski za oci, a nakon toga u predelu rane na ustima mu mazi sa jednom od sl.krema,enrofloksacin
ili amikacin..e sad sto se tice ociju ako su mu upaljene ocne jabucice koristi gentamicin i amikacin...ovo ti je za prvu ruku..pa nam javi kakvo je stanje sa malim...

Miluttin
19.10.10., 21:28
Enbecin mast na oci u tankom sloju, razmazi, mada opet moguce je i ono sto rece covek, da se prosirilo iynutra. Za to ne da treba vec mora antibiotik kako bi gadjao i zariste iznutra. Inace, veoma lepa boja agame, nadam se da ce joj biti bolje! Obavestavaj.
E da, obrati paznju samo da jede da ne bi oslabila, ako oslabi na sve ovo moze da ima i kobni ishod...

steevie
20.10.10., 11:28
Hvala na svim predlozima i vasoj brizi :)
A sada sto se tice fizioloskog rastvora znam da on nece nista pomoci oko inficiranja jer ja njega koristim da isperem oci od pracine nakon ciscenja racunara da se nebi inficirale (jednom mi je de to desilo), hidrogen sam po preporuci mmsl juce stavio kapnio sam 2 kapi na stapic za usi i naneo direktno na infekciju.
Bio sam kod veterinara i on mi je za sada preporucio samo amikacin i rekao je a ne zeli da rizikuje sa nekim jacim antibioticima jer guster nije jeo (danas je vec 7 dan) i rekao mi je da nastavim terapiju sa amikacinom i da za 2 dana dodjem opet da mi prepise neki antibiotik u zavisnosti od toka da li je jeo.
Jos jednom hvala svima na pomoci

zarko
20.10.10., 18:28
meni lici na apces ali ne mora da znaci u opste ne moze da se vidi sa slike i analiza krvi je ptrebna

dr.strange
20.10.10., 23:28
nek uradi i bakterioloski bris da vidi tacno koje su bakterije da nelupa napamet..

Nicin
30.10.10., 09:08
javi kako je agama