PDA

Pogledaj punu verziju : Cuvarkuca (sempervivum tectorum) sa tarantulom



Urke02
26.10.10., 10:27
Da li smem da stavim cuvarkucu (sempervivum tectorum) sa tarantulom u terarijum, ta biljka bi se lepo uklopila u moj ter, samo ako nesmeta zivotinji?

ganjachica zmajeva
26.10.10., 13:01
Naravno da smeš, neće joj biti ništa.

Urke02
26.10.10., 13:22
Zahvaljujem na odgovoru, pocetnik sam pa reko bolje da pitam

NecrovoX
26.10.10., 15:32
Ja to isto planiram da stavim kod svoje boe kada resim novi terarijum,izgleda ok,a nije biljka koja se lako lomi i cupa (makar se nadam da ce se to ispostaviti tacno).

LemyKadir
26.10.10., 15:56
jedno pitanje... Jel chuvarkucu stavljate na pozadinu ili sadite u treset?
Ako stavljate na pozadinu, kako je lepite za nju??

ganjachica zmajeva
26.10.10., 19:01
U treset.
Na pozadinu jedino može da se stavi ako se pravi onakva pozadina na koju se pričvršćuju saksije jer biljka ima koren i treba joj podloga.

@Necrovox, mislim da je neće izlomiti, a što se tiče čupanja iz zemlje, pa to zavisi koliko si je dobro zasadio. Probaj da staviš oko nje neko kamenje za početak dok se korenje ne "veže" za zemlju ili je zasadi tako što ćeš da je ubaciš sa sve saksijom u treset.

Urke02
27.10.10., 12:03
Ja je vec imam zasadjenu na nekom panju u dvoristu, ustvari to je koren od nekod drveta, pa cu samo da ga prebaacim u terarijum, a inacce cuvarkuca posle nekog vremena pocne i da raste u vis i da cveta, a kada se dobro ukoreni, nema sanse da je iscupa manja zivotinja. A izgleda ekstra, poput nekog kaktusa, jos neke lisajeve i mahovinu staviti oko nje.