PDA

Pogledaj punu verziju : drzanje tarantule u ruci



agama agama
26.10.10., 23:07
imam malu l. parahybanu od 7cm duzine i drzim je u ruci skoro svaki dan. ona je jako smirena, polako hoda i ne bezi. nikada me nije ujela (nadan se da i nikada nece) a ni pokazivala bilo kakve znake agresivnosti. ako neko msli da jhe to pogresno molim ga da mi to kaze i obrazlozi zasto, takodje ako neko misli da je to ispravno neka takodje napise. HVALA UNAPRED:D

Miroslav
26.10.10., 23:52
Naravno da nije ispravno. To što je tarantula smirena ne znači da joj prija na tvojoj ruci, već se nalazi na nepoznatom terenu i čeka da se sve smiri kako bi mogla naći zaklon i nastaviti dalje da živi. Svako uzimanje tarantule u ruku je veliki stres za nju, što uopšte nije dobro. Tarantule su primitivna živa bića, nemaju toliko složen i razvijen nervni sistem kao kičmenjaci, tako da ma koliko ti nju držao po rukama, nećeš ju navići na to.
Tarantule su živa bića čiji se život svodi na boravak u skloništu ili u njegovoj blizini dok čekaju plen. Sve što ti radiš, a nema veze sa takvim načinom života, nije dobro. Ako nameravaš da i dalje držiš svoju tarantulu po rukama skoro svaki dan, onda ju bolje daj nekome ko zna kako treba postupiti sa njom. Barem će biti srećnija (ako to može tako da se kaže).

Dakle, nemoj uopšte držati tarantulu po rukama. Hrani ju jednom do dva puta nedeljno (nema potrebe češće) i samo ju gledaj. To je ljubimac za gledanje, a ne za držanje (kao i ribice)..

TheBacko
27.10.10., 11:49
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=9438&page=2

imaš u donjem delu ove diskusije pozamašan tekst koji je pisao Geni na ovu temu...lako ćeš ga naći .... i nemoj da te mrzi da ga pročitaš :club:....;)

agama agama
27.10.10., 20:55
ok hvala vise necu drzati moju tarantulu u ruci

Sava car
27.10.10., 21:05
:^) najjaci je :D druze ne ocajavaj, slobodno ako imas zelju uzmi je s vremena na vreme...al ne svaki dan da bi je pokazivao il sta vec..nemoj ovako tuzne postove molim te ::D

MRGooD25
28.10.10., 00:34
Kao sto je Geni napisao nebi trebali da ih uzimamo! TO ne znaci striktno da NE smemo da ih uzimamo, vec da nema potrebe sem kad im cistimo terarijume ili kad ih premestamo! Striktno ne bi znacilo da ne smes ni da je premestas jer i tako ona menja svoju teritoriju na koju se predhodno navikla! Ali to ne znaci da treba redovno da se uzima u ruku ili da se vadi iz terarijuma da se setka naokolo! Videces i sam vremenom da nema potrebe uzimati! :D
Pozdrav

loshme10
28.10.10., 12:17
Evo da se i ja ukljucim. Kao prvo, nadam se da nisi od onih koji drze T da bi se pokazali pred nekim! A kao drugo, to moze da ti bude interesantno neko kratko vreme, a posle ces da shvatis da uopste nemas potrebu ni razlog da je drzis u ruci... Ja sam prvih par meseci imao jako veliku potrebu(a sada ne znam zasto), da drzim T na ruci! Sa genikulatom nisam mogao(tj. smeo :D ), ali sa drugim jesam, i posle ukapiras da to ne valja pre svega za nju, a posle i za tebe, ako ti baci dlake! :D Po onome sto si napisao vidim da si je drzao u ruci, tako da i sam vidis da to nije nista posebno... Zadovoljstvo je imati ih i gledati, a ne maltretirati! ;) Pozz!