PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantula izasla iz terarija



Sasa
28.10.10., 21:48
POMOC....Mom drugu koji je nedavno kupio tarantulu (Geniculata) raspon nogu 1 cm ...tokom noci je izasla iz terarija...zna li neko neki nacin da se namami i ponovo uhvati...svaki savet pomaze buduci da prvi put ima tarantulu...

Cold_Beer
28.10.10., 21:53
To ti je kao da trazis iglu u senu. Pretrazi sve,ne postoji nacin na koji ces je namamiti. Pogledaj vlazna i topla mesta,ali bice ti jako tesko da je nadjes,toliko malo tarantulu je gotovo nemoguce pronaci.

Muffy
28.10.10., 22:04
E ###... :(
Ne znam na koji bi je nacin mogao uhvatiti...predlazem da pogleda sva najbliza, topla mesta do terarijuma...i pazi kuda stajes...

E, da, gledaj da budes sto tisi da je ne bi uplasio i da ne bi pobegla jos dalje od tebe...

Sava car
28.10.10., 22:15
ima dosta ovakvih tema, mnogo je mala, tesko ces je naci, probaj par dana po uglovima i mracnim mestima...jedino da izvinesh ako te ukenja ces uspeti :S ###

gagi
28.10.10., 22:23
Kao što reče Cold Beer to ti je kao da tražiš iglu u plastu sena.Može se probati sa jakom baterijskom lampom,ugasiš svetlo u sobi i akcija.

Movski
28.10.10., 22:28
Sava car ti je najbolje predlozio... Imao sam ja isti slucaj kad sam kupio prvu t... Pogledaj mracna mesta najbliza terarijumu... Tu se uvek kriju... Neki mracan cjosak oko stola ili tako nes... Nzm gde je drzao t... Msm na cemu... Javi kako napredujes...

Poisonous-sting
28.10.10., 22:34
Ne verujem da je daleko otisla od kutijice. Moj cambridgei se sakrio u fioku od kompa gde sam je drzao. (pored kompa) Pazi da je ne povredis necim.

Sasa
28.10.10., 22:51
Predlozicu mu da proba sa lampom mada sam procitao na jednom sajtu da ako stavi neku tacnu ili sta vec ..sa vodom da ce je to mozda namamiti....ne veruje da je napustila sobu jer je terarij dosta daleko od vrata..verovatno je iza regala sa drugim terarijima koji ne moze da pomeri tako da jedino moze da ceka da izadje...sve u svemu za par meseci primeti ce je sigurno :D

Dragan Gacic
28.10.10., 23:17
sta reci sem srecno!

marko_pa
29.10.10., 01:11
Jako tesko. Premalena je.
Ja sam sa regalisom od 3+cm imao srece da nije morao daleko da ide da bi nasao
mracno, toplo i vlazno mesto. Ustekao se na pola metra od tera i slucajno sam ga video.
Inace izasao je kroz rupicu kroz koju nikada ne bih rekao da moze da prodje.

MRGooD25
29.10.10., 04:42
One su majstori da pobegnu! Ako nadju rupu u teru iskoristice je! Moja je jednom pokusala da se provuce kroz mali otvor kad sam je hranio!
Zelim tvom drugu puno srece da je pronadje, ali sanse su jako male! :(

MeRaKlIjA
31.10.10., 00:43
Poz svima i unapred hvala na savetima...rec je o mojoj tarantuli i potraga je bila uzaludna,s obzirom na to koliko mi je soba prenatrpana i koliko samo mesta za skrivanje ima...hvala jos jednom i ako se pojavi....znacete prvi :)

acajelen
02.11.10., 05:51
Meni je izašla iz ter. paraphysa sp tiger 3 do 4 cm (dužina tela). Ja slepac je hranio i zaboravio da zatvorim ter.:eek:
Našo sam je iza ormana nakon 3 do 4 sata traženja i čekanja. A orman je bio udaljen nekih pet šest metara. To je bilo letos. Sad kad je hladno male su šanse da će izaći napolje.
Srećno šta drugo da kažem.:o

jonathan-sic
08.11.10., 17:25
Neka pokusa da trazi u kasnim satima. Vjerujem da ce se aktivirati kao i moja Rosea koja seta oko 3-4 a.m.

Takodjer mozda bude aktivnija i kada bude gladna.

Nista.. sretno pa valjda nadje.