PDA

Pogledaj punu verziju : G.Pulchra - Lepljenje



MRGooD25
29.10.10., 13:09
Pre 15 minuta mijemacka oborila kutijicu sa Pulchrom i napukao joj je abdomen! :( Uspeo sam da je pokupim i lakom za nokte zalepim rupu, ali je jako slaba.... Izgubila je oko 30% mase i sta vi mislite kakve su sanse da prezivi? :(

mladjan
29.10.10., 13:37
izvini shto obeshrabrujem .. ali mislim da nema shansi .... daj boze da greshim..

Sava car
29.10.10., 13:39
e bash bedak :( zaebano je drzati macku u istoj prostoriji...

Muffy
29.10.10., 13:42
Zao mi je... :(

Ali sve je moguce, kad je ona kokoska mogla 18 meseci da zivi bez glave, mozda se i Pulchra oporavi...mada tesko... :(

marko
29.10.10., 15:10
Auuuu šanse da se oporavi su jako jako male, uginuće 99%. :(

bandaur
29.10.10., 16:29
Slazem se sa svima njima. Pogledaj jesi lepo ulepio i povecaj malo vlagu ako je suvo (ne previse!!!!). To je po meni jedino sto mozes za sada da ucinis :( ;(

Miroslav
29.10.10., 17:03
Mislim da ti je najbitnije da povećaš temperaturu na 25-28°C i obezbediš malu posudicu sa vodom ili već navlažiš treset (ovisno od veličine).
Ne nadaj se nekom čudu, ali opet vredi pokušati.

MRGooD25
29.10.10., 17:17
Sve sam ucinio sto je bilo u mojoj moci, nije prezivela! :( Krivo mi je jer mi je to bila omiljena tarantula! A da nabavim drugu moracu da sacekam neko vreme! Odma cim sam video povredu zalepio sam je i prebacio u drugi terarijum na tolet papir koji sam na jednoj strani navlazio! Izgleda da nisam naneo dovoljnu kolicinu ili je ona to pokidala(jer sam u brzini zalepio i nogu).... U svakom slucaju sad kad sam se vratio pogledao sam je i vidim oko nje da je dosta tecnosti iscurelo! :(
P.S. Bila je 6.5 cm i zato mi je dosta krivo... Bas je uskoro trebalo da se presvuce...

Muffy
29.10.10., 17:46
E dodjavola, bas mi je krivo, svega mi... :(

A otkud ti to da lepis lakom, msm, je l' ne skodi?

Movski
29.10.10., 19:44
Ja sam cuo da se rane lepe super lepkom... Ne lakom...

Muffy
29.10.10., 19:59
To mi se cini boljom opcijom posto se lepak brze susi te se rana moze malo bolje zalepiti...a dok se lak osusi rana se moze ponovo otvoriti...

hey-ho
29.10.10., 21:07
Ma koji super lepak, nemojte ni pomisljati to da stavite. Lak je u svakom slucaju bolja opcija a ako hocete da se nesto brzo osusi onda je to belilo, ono za ispravljanje gresaka na papiru. Mislim da je ono najmanje skodljivo, mada vrlo retko nesto moze pomoci oko puknute opistozome.

Movski
29.10.10., 21:15
Ja sam gledao po netu i dosta ljudi stavlja super lepak kad je u pitanju povreda abdomena. Ima na youtube-u par snimaka... Kazu da je to najbolje da se spreci krvarenje kod tarantula.

MRGooD25
29.10.10., 21:38
Jeste da se super lepak mnogo brze susi i realno lakse nanosi, ali ja ga nisam imao pri ruci! Tj nisam ga imao u kuci! I meni je krivo, ali sta se moze! :( Uzecu drugu samo da skupim pare, sad mi skupljam pare za bradonju...

kimo
29.10.10., 22:10
Ima više varijanti kod napuknuća, ali sve zavisi gde se ono nalazi. Može super lepak, lak bezbojni jer se najbrže suši, a može čak ako je malo napuknuće samo parče maramice koje upije to i skori se, a otpadne na sledećem presvlačenju.

mladjan
30.10.10., 02:20
moje iskreno sauceshce:angry::angry::angry::angry::angry::angry :

MRGooD25
30.10.10., 04:34
Desava se.... Sta sad da radim... Naprsnuce je bilo veliko cak i za vecu tarantulu od moje! Pokusao sam, nisam uspeo..... Izgubila je dosta mase za manje od jednog minuta koliko mi je trebalo da reagujem!
Moja devojka sad hoce da mi uzme novu jer zna da mi je to omiljena vrsta.