PDA

Pogledaj punu verziju : Brumacija već traje?



kolja013
30.10.10., 14:27
Ne znam zašto ali moja agama mnooogo voli da spava pa čak i po toplim danima kada je u terarijumu preko 35 stepeni, zavuče se i drema po 3-4 dana pa se najede i posle par dana opet legne da odmori, evo na primer zavukao se pre dve nedelje kao da je beć započeo brumaciju?!
da li neko zna zbog čega je toliko lenj i zašto se zavlači, to dosta utiče i na njegovu težinu pa mi se čini da je znatno smršao...
Da li da ga prisilno izvlačim iz skloništa sklanjajući mu panj?

marko_pa
30.10.10., 15:47
Identicno ponasanje ima i moja agama.
Po ceo dan zna da drema ispod panja i ne prihvata uvek hranu.
Mozda u tri dana udari po 3-4 fobasa ili jednu odrasli dubiu.
Ima oko 50+ centimetara.
Kada ga malo smaram, desi se i da potrci malo i posle lizne poneki kamen i pesak
pa se ponovo zabode negde i kulira.

Movski
30.10.10., 15:58
Veoma je moguce da polako pocinje hibernacija... Tako da mislim da ne trebate da ih uznemiravate... Cuo sam da je u ovom periodu normalno da polako tonu u zimski san :P

kolja013
30.10.10., 16:55
pa ajde dobro što sad treba da utone u san, nego mi nije jasno što se zavlači i preko leta???
Možda ih to ovaj naš Pančevački vazduh uspavljuje :p

banished
01.11.10., 11:42
ista priča je i kod mene ... imam muzjaka i zenku ... stari su preko 16 meseci i oko 45 cm imaju ... sve u svemu, jako čudno ponašanje ... bezanje od spot sijalice, zavlačenje i nekako kao da im prija da su hladni ...

jedu svaka 3 dana i to tako mrljaju da je to smesno za videti ... :D

mislim da se polako spremaju da utonu u relaxaciju ...

:D

mim
18.11.10., 23:51
pozdrav svima da ne otvaram novu temu izgleda da je sezona brumacije pocela i i moj zmaj se primirio ne izlazi iz steka jedva da je nesto jeo ove dve nedelje.mene muci sledeca stvar to nigde ne nadjoh on je u toku ove dve nedelje pojeo dve tri dubije i malo zelenisa ali nije kakio pitanje se naslucuje : u toku brumacije da li oni kake ili ne posto se brinem nije neka velika kolicina hrane ali nebih da mu se to krcka u stomaku.inace agame ime sve uslove i otprilike je star 13 meseci.