PDA

Pogledaj punu verziju : Nabavio sam B.boehmei pa bih je uzeo u ruku



dark2
06.11.10., 23:04
poz. svima! popio sam skoro neki trip da nabavim sebi tarantulu i to sam i uradio.inace sam ljubitelj zmija i kuci imam dva ljubimca mlecnu(preko 60cm) i regiusa(preko 70cm).lampropeltis mi je prerastao ter. pa sam tako i odlucio da uzmem spider-a .citao sam o tarantulama i odabrao ovu prelepu vrstu b.boehmei.iskreno dvoumio sam se izmedju c.cyanopubescens i boehmei i definitivno je druga pobedila(kako sam se informisao i procitao navodno je mirnija). iscimao sam kima i poslao mi je prelepu devojcicu po imenu SHILOB(6cm).iskren da budem ne samo da se prvi put srecem sa tarantulama nego imam i strah od istih(###.volim izazove)ali bih voleo malo handling-ovanje malo da odradim sa shilob-om.nas prvi susret nije bio los,malo sam je cackao stapicem i nisam primetio neku agresivnost,samo malo cimanje kao bezanje ali nisam skupio m..a da postavim ruku:eek:. sta bi mi preporucili iskusniji sto se uzimanja u ruku tice??? inace jo uvek je u kutijici i tu ce biti jos najmanje mesec dana,pa je ceka jedna perverzija od ter. evo i pikcr:cool:
http://i1037.photobucket.com/albums/a460/darekici/shelob.jpg

Muffy
07.11.10., 00:34
Koliko znam, nije preporucljivo drzanje po rukama zato sto T dozivljava stres, ali dosta likova to radi, tako da...igras na sopstveni rizik... :P

Lepa ti je T... :D

Sava car
07.11.10., 02:18
toliko puta pisano...nemoj da je diras...ako bas moras,diraj, al je smaras i plasis...ja sam imao zelju da ih diram dok sam ih gledao na slikama, al cim uzeo prve, proslo me zato sto sam citao o tome na ovom forumu...nista dobro neces postici time...samo sam malu rozeu morao da uzmem zato sto je izasla iz terarijuma...u tim slucajevima ###,moras, al ovako nemoj.

Poisonous-sting
07.11.10., 08:58
Po meni tarantule treba uzimati dok su bas male od 2-3 cm...navikavati ih na ruku...a kad tarantula postigne neku zrelost onda je kasno i bolje da je ne uzimas u ruke... jer je veci rizik i postoji mogucnost da te ugrize!

marko
07.11.10., 10:18
Po meni tarantule treba uzimati dok su bas male od 2-3 cm...navikavati ih na ruku...a kad tarantula postigne neku zrelost onda je kasno i bolje da je ne uzimas u ruke... jer je veci rizik i postoji mogucnost da te ugrize!^ A o ovome smo 1200 puta pisali. Ne možeš tarantulu navići na ruku, ni kad je mala, ni kad je velika, ni za 100 godina, nikada.


@dark2 - verovatno znaš da tarantule zapravo nisu za ruke već za gledanje. Siguran sam da si to pročitao ali razumem tvoju potrebu da je pustiš po rukama. Rekao si da imaš neki strah od njih pa je razumljivo da hoćeš malo da je prošetaš po sebi i ubiješ taj strah. Probaj to da uradiš sad dok je mala, pa kad se smiriš to više nećeš raditi :)
Nema neke univerzalne metode zarukovanje. Pusti je na neutralnu teritoriju (na krevet, tepih, gde god), čačkaj je malo da bude u pokretu, stavi ruku ispred nje u toku hoda i to je to. Budi spreman na iznenadne pokrete, neki kratki sprint ili nešto tako, pa se potrudi da ne napraviš neku glupost ako dođe do iznenadnog pokreta. Nemoj da se iscimaš pa da je lansiraš sa ruke. Ponavljaj sebi u glavi : "Budi miran, budi miran..." ::D

Sava car
07.11.10., 10:47
Nemoj da se iscimaš pa da je lansiraš sa ruke
:lol: tacno sam zamislio scenu ::D

Movski
07.11.10., 12:30
Ahahahah... Pa da,ako vec hoces da razbijes taj strah,od jednog drzanja joj nece biti nista... Sem ako se desi scena koju je marko opisao :P x) Javi kako je sve proslo :)

hey-ho
07.11.10., 17:03
Pre oko godinu dana ja sam moju B boehmi stavio na podlakticu da je slikam. Slucajno sam zarotirao ruku toliko da je izgubila ravnotezu i potrcala mi uzduz ruke prema glavi. Refleksno sam trgao ruku i pala je na sto ispred mene. Od tad je vise nisam dirao. Mislim da je to jedna od vrsti iz roda Brachypelma koja nije toliko mirna.

dark2
07.11.10., 18:04
xaxaxaxa,citate me kao knjigu! posebno marko,poz.druze. da vam ispricam jednu glupost (biser)kojom sam skoro ubio shilob. iscimao sam se da joj nebude hladno preko noci pa sam je stavio sa sve kutijicom na stakleni poklopac ter. u kome mi se inace nalazi kleopatra(mlecna zmija). taj ter. grejem spot sijalicom i poklopac ter. jedva da je mlak na dodir. ujutru kada sam ustao zateko sam skroz zamagljenu kutijicu(vlaznu) u kojoj je bila shilob:eek:...unutar kutijice bio je samo jedan cep od c.cole kao cinijica sa vodom.brzo sam je otvorio i prebrisao i sva sreca nije bila sveze skuvana. p.s. nadam se da ovakva i slicna glupost nece mi pasti vise na pamet. a sto se tice uzimanja u ruke necu je cimati jos uvek,ipak je dozivela vec jednu torturu:(...

Movski
07.11.10., 19:11
Hehe... Sva sreca pa je pala na sto a ne na pod :) Mucenica

acajelen
19.11.10., 20:02
iskren da budem ne samo da se prvi put srecem sa tarantulama nego imam i strah od istih(###.volim izazove)ali bih voleo malo handling-ovanje malo da odradim sa shilob-om.nas prvi susret nije bio los,malo sam je cackao stapicem i nisam primetio neku agresivnost,samo malo cimanje kao bezanje ali nisam skupio m..a da postavim ruku:eek:. sta bi mi preporucili iskusniji sto se uzimanja u ruku tice???
Ja sam isto imao veliki strah pa sam cuvanjem prevaziso strah i od t. i od ostalih zglavkara. Lep je osecaj kad znas da se vise ne plasis i pocnes drukcije da ih posmatras. Ja sam pre nekih 3-4meseca isto pitanje postavljao kao i ti nazalost, vecina ljudi ovde misli da t. ne treba uzimati u ruke uopste, tako da na kraju nisam dobio odgovor. Moje iskustvo sto se tice t. je sledece:
Nikad nemoj da prilazis tarantuli od napred osim ako ne zelis da te ugrize. Imaj u vidu da vecina t. ima los vid, ali poprilicno razvijeno culo mirisa. Tako da ona mozda ne vidi tvoj dlan ali zato oseca miris. Najbezbednije i naljakse je tarantulu uzeti u ruke sa rukama bez ikakvih cackalica i sl. ali isto tako je najveci rizik za tebe. Kad jednom podjes rukom da je uzmes, ako se posle prvog dodira ne okrene i ne ujedete nemoj da sklanjas ruku vec je samo poguraj u drugi dlan. To je jedan od najlaksih nacina. Ili uzmi neko sire parce stakla i sa njim je navedi u ruku. Moje t. jedino na staklo ne reaguju. Obavezno je pipni po zadnjim nogama kad ti se popne na ruku i pipkaj je s vremena na vreme da se navikne na dodir dok ti je u ruci jer ako to ne uradis velika je sansa da ce skociti ako je slucajno budes dodirnuo ili dok je vracas u ter.
Sto se tice navikavanja tarantula na ruku to je mit koji nikad nece biti razotkriven jer ljudi koji se bave proucavanjem t. ne proucavaju njihov odnos sa covekom vec njihovo ponasanje u prirodi.
Sve u svemu imaj u vidu da tarntule nisu igracke i da su one pre svega za posmatranje, a to da li ih stresiras uzimanjem je isto mit jer je pitanje da li moze zivotinja tako primitivnog nervnog sistema da dozivi stres uopste.

Lizard_King
21.11.10., 15:58
ala vi raspravljate ..
tarantule su za gledanje ...
ja svoje tarantule vadim posle presvlacenja i par hranjenja . vadim ih zbog fotkanja..
napravim par fotki ili video . i opet nazad u terra na 2-3 meseca..

evo snimak kako ja vadim svoju B. boehmei

K8Xmi6hhrys
G_obWhz4PQU

93 fu kru
21.11.10., 18:10
ja imam istu ovu vrstu od 12cm i zanima me da li je smem drzati uopste.

Lemur zlikovac
12.12.10., 02:03
http://i927.photobucket.com/albums/ad114/dylandog213/15310_113969048636756_100000709856830_123810_46777 91_n.jpg?t=1292112138

Prijatelju ja stalno rizikujem, jedan ujed za sad hahahahahhahaha! Ali ok salu na stranu, ne preporucujem nikom jer se ne zna na sta ste alergicni i ako se desi ujed, bez razmisljanja idite kod doktora, cisto zbog alergije, bolje spreciti nego debelo leciti. Niko ne zna na sta je alergican, pogotovo na vrste koje dolaze iz drugih krajeva sveta. Znaci OPREZNO!
:)

http://i927.photobucket.com/albums/ad114/dylandog213/SDC12380.jpg?t=1292128450

don_paci
12.12.10., 15:40
Cao svima. Evo ja kao novajlija da vam ispricam moje prvo drzanje T na rukama :)
Juce sam nabavio kokosov treset od prijatelja (hvala puno theBacko) i posto je ovaj obican treset bio poprilicno vlazan uzeo sam da ga promenim. Kad sam zavrsio promenu kod n.chromatusa u toku vracanja u onu malu okruglu kutijicu iznenada je izasao i setnja po mojim rukama je bila nekih 2-3min. Da sam hteo u usta da je stavim,usla bi ali izgleda da u Ter nije htela ( mozda se zaljubila u mene xD ) i posle nekoliko pokusaja vracanja konacno je usla. Kad mi je prvi put stala na ruku pomislio sam da su mi dani odbrojani :P ali ona se ponasala veoma normalno. Posle prvobitnog "jeza" osecaja preslo je u cool osecaj :D
Iskreno mislim da je sigurnije drzati ih u Ter,sto kaze nas narod ZA NE DAJ BOZE xD ali kad bi se moja chromy slozila rado bih podelio jos intimnih trenutaka sa njom :P
Pozdrav

rassa
02.01.11., 21:50
Lemur, ladno si stavio 3 T na ruku
preteranoooooooooooo

Osiphioness
06.01.11., 12:54
http://i927.photobucket.com/albums/ad114/dylandog213/15310_113969048636756_100000709856830_123810_46777 91_n.jpg?t=1292112138

Prijatelju ja stalno rizikujem, jedan ujed za sad hahahahahhahaha! Ali ok salu na stranu, ne preporucujem nikom jer se ne zna na sta ste alergicni i ako se desi ujed, bez razmisljanja idite kod doktora, cisto zbog alergije, bolje spreciti nego debelo leciti. Niko ne zna na sta je alergican, pogotovo na vrste koje dolaze iz drugih krajeva sveta. Znaci OPREZNO!
:)

http://i927.photobucket.com/albums/ad114/dylandog213/SDC12380.jpg?t=1292128450

Ludilo. Desetka za hrabrost. ;)

DigiNS
11.01.11., 17:26
Ne znam zasto ali ja bi se pre bojao da se ne pokolju medjusobno xD!

ivannna
23.01.11., 16:29
Ova prva na slici od te tri tarantule na ruci-jel' to Grammostola pulchra?

Zlopanja
23.01.11., 16:38
Trebalo bi da jeste :D

ivannna
23.01.11., 16:39
Baš mi je ta lijepa...

Zlopanja
23.01.11., 16:45
Jeste!!! I ona mi je na spisku za neke buduce tarantulice... Za koji dan cu uzeti roseu pa dok stigne na red i pulchru :D