PDA

Pogledaj punu verziju : Opasno po zivot?



Muffy
07.11.10., 00:37
Danas me zet ubedjivao da tarantula moze ubiti coveka, a ja sam njega ubedjivao u suprotno zato sto ste vi ovde rekli da ne moze...i sad...

Postoji li tarantula koja je opasna po covekov zivot??

I kakve posledice mogu biti od ujeda najotrovnije T?


Ja znam da T kad ujede npr. insekta, on se takoreci, vari iznutra i ona ga popije...zar ne moze isto tako i covekovo meso da pocne da se "vari" iznutra? Barem do neke mere(ne mislim da ceo covek postane "vareno meso", vec neki deo gde je T ujela)?

marko_pa
07.11.10., 01:02
Teško da će neki čovek mirno da sedi dok ga tarantula "vari".
Još je neverovatnije da tarantula izabere čoveka kao plen jer je jedno 300 puta veći.
Predpostavljam da bi od ujeda veće tarantule malo pocrvenelo oko ujedenog mesta i
pustilo bi koju suzu gnoja ali za trajne posledice ne verujem da bi ostale.

ulixes
07.11.10., 01:49
Teško da će neki čovek mirno da sedi dok ga tarantula "vari".
Još je neverovatnije da tarantula izabere čoveka kao plen jer je jedno 300 puta veći.
Predpostavljam da bi od ujeda veće tarantule malo pocrvenelo oko ujedenog mesta i
pustilo bi koju suzu gnoja ali za trajne posledice ne verujem da bi ostale.

Sve to stoji, ali ako je zet rekao... :p

Muffy
07.11.10., 01:54
Teško da će neki čovek mirno da sedi dok ga tarantula "vari".
Još je neverovatnije da tarantula izabere čoveka kao plen jer je jedno 300 puta veći.
Predpostavljam da bi od ujeda veće tarantule malo pocrvenelo oko ujedenog mesta i
pustilo bi koju suzu gnoja ali za trajne posledice ne verujem da bi ostale.
Ali gde otici, sta raditi kad te ujede?
Pa ###, dok je drze na rukama, moze se desiti da ujede... :p
Znaci ipak nije toliko bezopasno koliko sam mislio...:lol:

A zna li se koja je najopasnija tarantula?

Sve to stoji, ali ako je zet rekao... :p

Hahaha...:lol:

Sinbad
07.11.10., 02:10
Zavisi koja te tarantula ujede . Nemaju sve istu jacinu otrova ;)

Sava car
07.11.10., 02:14
ne moze tarantula ubiti coveka...bar kolko sam video nije do sada...ako si alergican na ujed, zavrsices u bolnici neko vreme, al bez trajnih posledica...kakvo crno vareno meso,boze me boze...

Igor Velevski
07.11.10., 02:42
Jedino je opasno ako je covek alergican. Ako dozivi anafilaksu isto i kao od ujeda pcela ili oca moguce je da umre na putu do bolnice, jer dolazi do otok sluznice disnih puteva i dolazi do gusenje! U svim ostalim situacijama je bezopasno, jer nisam nikad cuo da je neko umro od ujed svog tarantula ljubimca!

Muffy
07.11.10., 03:49
Zavisi koja te tarantula ujede . Nemaju sve istu jacinu otrova ;)
To me ujedno i zanima, koja je najopasnija i sta ona moze uraditi coveku?

@tema

Znam da ne moze umreti, citao sam to, ali kakve posledice ostanu?

A ono za "vareno" meso, pa msm moguce je, ima zmija koje to rade, mozda je i od neke tarantule otrov slican tom... :)

Borko
07.11.10., 04:26
Postoji jedan podatak da su nekom liku iz švedske amputirali ramene mišiće....
Njega je navodno ujela Poecilotheria ornata i poslije nekog vremena su morali da mu amputiraju ramene mišiće zato što su atrofirali.To sam čitao al ne znam gdje...na nekom forumu.
Ali koliko ja znam ne postoji smrtni slucaj od tarantule.
Čuo sam da Heteroscodra maculata ima naj jači otrov...tj da njen otrov ima naj jače deistvo na ljude (grčenja,povraćanja,bolove i td).

Muffy
07.11.10., 05:16
Pa nije to nikako za zayebanciju...:lol:
Znas kad cu sad da drzim T u ruci? Nikad. :lol:

A recimo, psa bi mogla ubiti? koliko brzo?

Poisonous-sting
07.11.10., 08:51
Nekog jaceg psa ne verujem da bi ga mogla ubiti!

dollmeNN
07.11.10., 13:18
Da li moze da se otkrije nekim alergo testom da li si alergican na otrov T ?

hey-ho
07.11.10., 16:55
Nije otrov tarantule to sto vari plen. Vari ga kiselina iz creva koju tarantula luci nakon sto otrov ubije ili osamuti zrtvu.

Skull
07.11.10., 17:06
Moje misljenje je i da postoji takva tarantula koja je smrtonosna za ljude sumnjam da bi je teraristi drzali...

Borko
07.11.10., 17:21
Moje misljenje je i da postoji takva tarantula koja je smrtonosna za ljude sumnjam da bi je teraristi drzali...

zasto to mislis :)

Gomila terarista drzi Phoneutria-e i Atrax robustus-a....koji imaju jako koban ujed po covjeka.
A da ne pricam o otrovnim zmijama :)

Svasta se drzi u teraristici ;)

Miroslav
07.11.10., 18:04
Sačuvao sam deo posta koji je Silwert još davno postavio, ali sada ne mogu da nađem taj post, tačnije mrzi me da ga tražim.

Ovako je prošao jedan čeh posle ujeda Poecilotheria ornate:

Ujela ga je za ruku, koja je u roku od nekoliko sekundi otekla do lakta. Mesto ugriza je lagano krvarilo. U ruci je dobio veoma jak bol, koji se dalje širio od pazduha prema vratu. Uzeo je dve tablete antialergena (dithiaden). Sledilo je sedam sati ne podnošljivih bolova u ruci, koju je hladio pod hladnom vodom. Bolovi su se širili kroz butine do stopala. Usledila je temperatura i povraćanje. Kad je počelo da ga zanosi u hodu, zvali su hitnu pomoć. U toku prevoza je dobio adrenalin pod kožu, a u bolnici je dobio antibiotik, sretstvo protiv bolova, kalcijum, infuziju glukoze i fiziološki rastvor, kako bi razredili krv i lakše eliminisali otrov iz krvotoka. Do ublaživanja grčeva je došlo tek nakon 26 sati i tek tada je bio sposoban da pravi manje korake. Grčevi su bili prisutni još cele sledeće nedelje, a na mestu ujeda je još uvek imao oteklinu.

Sava car
07.11.10., 18:50
:eek: voleo bi da vidim ceo post, ovo treba svako da procita...

jonathan-sic
07.11.10., 19:33
Evo preko googlea nadjoh:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:RmABllzOj3wJ:www.teraristika.org/forum/archive/index.php/t-5191.html+Ujela+ga+je+za+ruku,+koja+je+u+roku+od+n ekoliko+sekundi+otekla+do+lakta.+Mesto+ugriza+je+l agano+krvarilo.+U+ruci+je+dobio+veoma+jak+bol,+koj i+se+dalje+%C5%A1irio+od+pazduha+prema+vratu.+Uzeo +je+dve+tablete+antialergena+(dithiaden).+Sledilo+ je+sedam+sati+ne+podno%C5%A1ljivih+bolova+u+ruci,+ koju+je+hladio+pod+hladnom+vodom.+Bolovi+su+se+%C5 %A1irili+kroz+butine+do+stopala.+Usledila+je+tempe ratura+i+povra%C4%87anje.+Kad+je+po%C4%8Delo+da+ga +zanosi+u+hodu,+zvali+su+hitnu+pomo%C4%87.+U+toku+ prevoza+je+dobio+adrenalin+pod+ko%C5%BEu,+a+u+boln ici+je+dobio+antibiotik,+sretstvo+protiv+bolova,+k alcijum,+infuziju+glukoze+i+fiziolo%C5%A1ki+rast&cd=1&hl=en&ct=clnk

Borko
07.11.10., 19:37
Evo nesto o murinusu...

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2736

Miluttin
07.11.10., 20:15
Gledaj ovako, ako te taj zet nervira jer ocito da lupa, ti kupi neku vecu tarantulu, a njemu kazi da si uzeo bas jednu od otrovnijih. Na njegovom trecem dolasku u goste ti malo napravi rsum u kuci pa kad udje saopsti mu da je mala pobegla. Ako ga ni to ne otera kuci, reci mu da zavuce ruku ispod kauca da vidi da se nije zaglavila. Jednog dana kad sazna kako je lupio vise te nece bacati u tripove :)

Muffy
07.11.10., 20:18
Nije otrov tarantule to sto vari plen. Vari ga kiselina iz creva koju tarantula luci nakon sto otrov ubije ili osamuti zrtvu.
Aha...e to mi je trebalo da cujem... :)


Moje misljenje je i da postoji takva tarantula koja je smrtonosna za ljude sumnjam da bi je teraristi drzali...

Zasto da ne? Kao sto rece Borko, mnogi ljudi drze zmije otrovnice, neke od tih zmija te mogu ubiti u roku od nekoliko min...;)


Gledaj ovako, ako te taj zet nervira jer ocito da lupa, ti kupi neku vecu tarantulu, a njemu kazi da si uzeo bas jednu od otrovnijih. Na njegovom trecem dolasku u goste ti malo napravi rsum u kuci pa kad udje saopsti mu da je mala pobegla. Ako ga ni to ne otera kuci, reci mu da zavuce ruku ispod kauca da vidi da se nije zaglavila. Jednog dana kad sazna kako je lupio vise te nece bacati u tripove :)

hahaha, da znas da cu morati uraditi to...:lol: ::D

@tema

Ne mogu da verujem jbt, odlicni textovi i svaka cast tim momcima koji su izdrzali te bolove i sad tako olako pricaju o njima...:o

zarko
07.11.10., 21:35
mladi i stari su potencijalne zrtve..moze da ubije coveka mada jos nisam procitao da jeste dokumetovana smrt...

inace macke i psi su jako osetljivi na otrov tarantula -na koje ne znam

marko
07.11.10., 22:35
Da, psi i mačke su osetljivi na otrov tarantule i mogu da uginu od ujeda.

Ujed je za ljude bezopasan (i ovo smo već X puta ponovili čini mi se). Smrtni slučaj od ujeda tarantule NIJE zabeležen u svetu (i ovo je napisano X puta). Po jačini otrova (ne znam da li je to neko detaljno ispitao) ali bi išlo otprilike ovako: H.maculata, H.lividum, rod Poecilotheria (ili neka kombinacija ova tri) pa ostale vrste. Alergijska reakcija na ujed ne može da se desi (ovo je novo i za mene moram priznati), tako da ne postoji šansa za anafilaktičkim šokom, pa ni šansa da se desi smrtni slučaj.

Muffy
07.11.10., 23:12
Pa sad...ne bih rekao da je bas potpuno bezopasan ukoliko je tacno ono gore navedeno... :P
Znam da se ne moze umreti, mene su vise zanimale posledice...da li npr. ljudi sa slabijim imunitetom mogu puno gore proci od ostalih?

A nisam znao to za pse i macke, kao i to za alergijsku reakciju, zanimljivo... :)

bane88
08.11.10., 11:30
pozdrav svima. ja se razmisljam da uzmem tarantulu, a imam psa. da li je to onda prevelik rizik? kakva su iskustva? svidja mi se C.cyanopubescens i P.regalis...

kimo
08.11.10., 12:08
Pa nećeš ih držati zajedno u terarijumu tako da rizik postoji samo ukoliko ti pauk izađe i pas ga ne zgnječi :)

bane88
08.11.10., 12:25
pa to, citao sam ovde po forumu da se desava da izadje...trenutak nepaznje, verujem da se desavalo i iskusnima...
a sigurno bi ga napala, ne voli te male zivotinjice... to me je sad malo strah.

Muffy
08.11.10., 12:51
Pa jedino da pazis da ti ne izadje...zatvaraj stalno terarijum, a ukoliko ti pobegne dok mu sipas vodu ili tako nesto, onda ces valjda primetiti pre psa:p
I ja imam psa i ipak sam uzeo tarantulu... :)

Lemur zlikovac
02.01.11., 20:30
Dve stvari. Macka je savrsen predator, drugi na svetu (Prvi je covek) Ima jako brze reflekse, ako neko prati Animal Planet, macke kad su gladne love i zmije otrovnice. Brzina kojom zmija napada macka sa lakocom izbegava, dok covek nema taj reflex. Sto se tice tarantule i macke, tarantula nema sansu u sukobu, jedino da iznenadi macku dok spava ili macka da je ne vidi i slicno pa da se desi ujed. U direktnom sukobu od silnih udara tarantula brzo strada. Imam dve macke u kuci i 7 tarantula. Mackama tarantule ne privlace paznju jer su uglavnom staticne.

Sto se psa tice, njemu je oruzje vilica retko koristi noge za udaranje, tako da u tom slucaju moze doci do ujeda od strane tarantule, mada ona ne bi mogla da ubije psa na mestu, ubio bi pas nju (Citao sam sve postove i cisto sunjam da tarantula moze ubiti nekog veceg i zdravijeg psa, ali ajde, surfovacu netom, pa da pogledam)

Maciji instik za opasnost i sta znaci glad. (Jedino gde macka moze stradati od zmije je od kobre, pljuje otrov)


http://www.youtube.com/watch?v=MPIJ39dXDPY
Ostade samo rep

http://www.youtube.com/watch?v=eEZMctgaXNQ
Veoma dobra borba

Lemur zlikovac
06.01.11., 04:32
Necu da pametujem ali ni jedna tarantula ne moze ubiti coveka sem ako nije alergican. Mit o tarantulama kroz filmove je prevara koja meni licno otezava posao! Znaci nema tarantule koja je opasna po zivot za zdravog odraslog coveka. Realno! Ima raznih sajtova na kome se sve moze procitati o tarantulama :)
Poz.

Ps: To je samo dodatak na prethodni post da ne ispadne da spamujem :)

Ana
21.01.11., 09:55
Evo da se javi i ujedena strana ::D
Odmah da kazem da sam znala da ce se to desiti, ali posto je moju b. smithi napala macka, nisam imala drugog izbora, osim da je zastitim rukama...
Uglavnom, ujed nije nista bolniji od ujeda pcele, mozda cak i nesto manje. Nije mi se pojavio ni otok, jedino sto je posle svrbelo ko djavo.

Zlopanja
21.01.11., 11:55
Evo da se javi i ujedena strana ::D
Odmah da kazem da sam znala da ce se to desiti, ali posto je moju b. smithi napala macka, nisam imala drugog izbora, osim da je zastitim rukama...
Uglavnom, ujed nije nista bolniji od ujeda pcele, mozda cak i nesto manje. Nije mi se pojavio ni otok, jedino sto je posle svrbelo ko djavo.

Zato dodji da stavis ruke ispred moje H. maculate da vidimo jel boli :D:D:D

Ana
21.01.11., 19:01
^Jel? Bogami, ako stavim ruke na tu tvoju maculatu - ja ti je vise ne vracam ::D
To mi je jedna od omiljenih t.

Zlopanja
21.01.11., 22:06
Pa za jednu La.violaceopes i jednu Gr. roseu mozemo se dogovoriti :D :D :D

Ana
23.01.11., 09:14
Hahahaha, hvala ti puno. Ali nije jos dotle doslo :D

Zlopanja
23.01.11., 15:07
Heheheh salim se ja malo, ne bi se ni menjao... Ove dve cu nabaviti svakako a ove sto imam ne dam!!! :D

zerobyte
12.02.11., 15:55
http://tonylee.kbx.cz/tara/fotos/tara/hand.JPG

Ovako izgleda posledica ujeda Atrax robustus-a ukoliko je neka osoba alergicna na tog tipa zivotinje. :) Postoje pauci, nije rec samo o T, koji su kobni po coveka ali naravno postoje i T...npr. T. blondi zapravo i jeste malo kobnija sto se tice njenih zubi, procitajte malo o tome. :D

DigiNS
21.02.11., 21:28
To nije tarantula kad smo vec kod toga i oni su uglavnom problem u australiji jer ujedaju ljude po kucama :D




Maciji instik za opasnost i sta znaci glad. (Jedino gde macka moze stradati od zmije je od kobre, pljuje otrov)
Da je vidim protiv pitona nekog koji ce joj progutati sapu a ne ova belouska koja ima manju glavu od njene sape... :D moze i anakonda ne smeta mi :D !

ritjzo
22.02.11., 17:55
To nije tarantula kad smo vec kod toga i oni su uglavnom problem u australiji jer ujedaju ljude po kucama :D


Da je vidim protiv pitona nekog koji ce joj progutati sapu a ne ova belouska koja ima manju glavu od njene sape... :D moze i anakonda ne smeta mi :D !


Imas na youtubu jaguar vs anaconda. I to je macka... :)

DigiNS
23.02.11., 00:58
Imas na youtubu jaguar vs anaconda. I to je macka... :)

Nije fora nije anakonda uzvracala :D

terarist
23.02.11., 10:33
da u onom snimku,ali ima ovaj snimak http://www.youtube.com/watch?v=e9xVAkQmWi4 :club::D

Zlopanja
23.02.11., 12:40
To uopste nije snimak :D

boky
24.02.11., 01:14
kao deca ste :P