PDA

Pogledaj punu verziju : moj prvi vivarijum



nightwolf
07.11.10., 01:24
dugo nisam radio nista specijalno za svoje zivotinje,pa reko aj vreme je i njih malo da obradujem:)
uradio sam jedan vivarijum koji jos uvek nije namenjen nikom al kontam da ce biti fin dom za neku arborealnu tarantulu ili manjeg gustera.

slike procesa izrade nemam ali ovo su neki detalji:
-polica za tv koja je pretvorena u osnvu tera 60x40x60
-gornje i donje staklo-mislim da mi je ovako prakticnije nego da bude samo jedno ili levo i desno
-kompletna pozadina je uradjena od kore drveta(malo inovacije),koje sam polupio kod tise kad su bile silne poplave
-kucica je deo stabla koji sam izbusio sve tako da ostane samo kora i gornja strana.i naravno ocepio deo za ulaz
-da plafon ne bude prazan izlepio sam silikonom lakiranu slamu
- e sad bilje...tu sam ubacio ono sto je bilo trenutno u kuci.ne znam im ni nazive,a ni potrebne uslove,ali zivim u nadi da ce bar potrajeti pre nego sa osuse:)
-podloga je treset
i ima jos nekih detalja koji ce ovaj post uciniti jos duzim nego sto jeste:D

evo slika,kazite misljenje

http://i1129.photobucket.com/albums/m514/marezmijica/Slika0241.jpg

http://i1129.photobucket.com/albums/m514/marezmijica/Slika0243.jpg

http://i1129.photobucket.com/albums/m514/marezmijica/Slika0242.jpg

http://i1129.photobucket.com/albums/m514/marezmijica/Slika0244.jpg

zerobyte
07.11.10., 03:44
Simpaticno s obzirom da je polica od TV-a. :D Svaka cast. Samo, nije li to preveliko za T? 60cm visine? Polomice se skroz bude li pala odozgo. :D

loshme10
07.11.10., 11:24
Nece ako stavi 35cm treseta! :D

nightwolf
08.11.10., 03:08
pa ima nesto preko 10 cm treseta,tako da visina od 50cm neverujem da je previse za odraslu t.,zar ne?

zerobyte
08.11.10., 06:41
Pazi ovako,svaki pad sa visine vece od 25cm cak je i za odraslu T. opasan. Cak sto vise opasan je i pad sa 10cm tako da se najcesce preporucuje visina terarijuma 25cm sa nekih 4-5cm treseta (u zavisnosti koliko koja T. zahteva). A sto kaze loshme,jedino da stavis 35cm treseta i to ti je spas. :D

Geni
08.11.10., 08:37
fin dom za neku arborealnu tarantulu ili manjeg gustera.

Sasvim odgovarajuća visina.

D@nijel
08.11.10., 10:17
Ah geni ja citaso i taman htedoh da kazem da decko hoce arborealmu i da je ok sve i ti s morao da napises to:P
Salim se malo,dobro je uradjen.Al mene nesto drugo interesuje.Ta biljka sa stablom i uskim listovima sto si je stavio u ter,kako podnosi vlagu?

nightwolf
08.11.10., 13:52
pa lepo sam napisao arborealnu:)jos gledam kako previsoko?!...no dobro,promaklo ljudima

D@nijel:
sto se biljke tice,rekli su mi da ne voli puno zalivanja,ali voli orosavanje.valjda joj malo povecana vlaga nece smetati,videcemo;)

slikacu sa blicem da se bolje vide,pa ako se neko razume u biljke i ima volje,moze da mi kaze sta da vadim

zerobyte
08.11.10., 15:18
Jeste,promaklo mi je. Izvinjavam se. :D Pa samo sam jednom procitao post i to na brzaka zbog slika. :D

TheBacko
08.11.10., 15:41
Druže svaka čast, ter mi se jako sviđa... što se tiče te biljke(ako mislimo na istu-ova sa tankim listovima i račvanim stablom na 3 dela), nisam nikakav stručnjak ali ovu slučajno znam-kupio sam je ženi :), zove se dracena - neko slovo manje ili više :D ... odlična je, ne zahteva puno vlage al joj ni ne smeta, čak nije zahtevna ni po pitanju svetla ...u svakom slučaju sviđa mi se izbor , jer i ako se osuši samo skini suvo lišće i ostavi stablo izgledaće dobro... još jednom svaka čast , jako lepo odrađeno!

nightwolf
09.11.10., 23:44
hvala backo na pohvalama;) i mislim da si u pravu za biljku.pogledao sam na google-u i i ja mislim da je dracena.

evo slikao sam malo bolje i ostale biljke,pa bi voleo da mi neko kaze da li mogu da ih zadrzim u teru u slucaju da se odlucim za nekog gustera.dal su toksicne?


http://i1129.photobucket.com/albums/m514/marezmijica/1289338224-picsay.jpg

http://i1129.photobucket.com/albums/m514/marezmijica/1289338341-picsay.jpg

Zlopanja
16.11.10., 21:26
Ter ti je super, za svaku pohvalu!! ### ja ti ne mogu pomoci oko biljaka jer nemam pojma, samo sam pohvalio ter :D

nightwolf
17.11.10., 06:03
hvala,hvala:)
kad budem uselio nekog u njega bice jos lepsi.za sad je jos uvek samo polica sa cvecem:)

...
18.11.10., 19:37
slabo se razumem i nov sam u celoj prici ali svaka cast, izgleda odlicno:)

Bluie
18.11.10., 19:49
Lepo uradjeno, druze! Samo bih ti predlozio da zamenis to Japansko drvo (sa prve slike iz poslednjeg posta), posto je to sukulent koji ce ti istruliti ako je vlaga povecana. Takodje i Kalanhoja ne voli da se natapa (sa rebrastim okruglastim listovima na drugoj slici).

nightwolf
19.11.10., 02:12
hvala drustvo!
Bluie-ok.Japanac leti napolje,a ova druga biljka sto kazes,kalanhoja,pa gle,ona je u kuci vec dosta godina i ima ih kod mojih jos ali nikad nisam video da joj raste neko cvece.koliko sam video na netu,kalanhoja ima gomilu cvetica(crvenih,zutih,manjh,vecih)al ko sto rekoh ja na ovoj nikad nisam video niti jedan.
jel moguce da je ipak neka druga biljka?

Bluie
19.11.10., 11:38
Naravno da je moguce, ali ima tu i fora sa hibridnim cvecem gde dodavanjem raznih hormona biljka isforsirano cveta, pa onda vise nikad ne procveta...imao sam dosta takvih slucajeva sa biljem iz Garden centra.
Neka generalna ideja je sto biljka ima mesnatije listove, manje joj vode treba...sto nije bas uvek primenljivo, ali nije lose imati u vidu kad biras biljke za vivarijum/terarijum, a nisi siguran kakva je biljka u pitanju.

nightwolf
19.11.10., 11:59
e vidis to nisam znao!eto korisnog saveta za sledeci put kad budem birao bilje za ter.
jasno,znaci ide i ova biljka napolje.
jbt,od 4 izbacio sam 2 biljke:(ustvari...tu je i mahovina,tako da je 3:2:)

Bluie
19.11.10., 12:42
Probaj sa ovim rodovima biljaka...samo nadji slike:
Epipremnum
Schefflera
Fittonia
Sanseveria
Guzmania/ Tillandsia/Vriesea - bromelije
Hedera (moze da bude skodna ako je zivotinja jede)
Nephrolepis
Selaginella
Asparagus (falcatus)
Spathyphyllum

nightwolf
20.11.10., 16:17
pregledao sam slike i sigurno imam kuci bar dve od ovih.cim budem malo vremena uhvatio,menjam,i kacim nove slike
Hvala na pomoci!