PDA

Pogledaj punu verziju : Biljke za Kameleona? Pomoc



Movski
09.11.10., 17:48
Da li neko prepoznaje neku od biljki koje je ubacio clan Lusadim u svoje vivariume sa arborealnim zmijama? Evo link http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?p=130541
Hteo bi da uradim nesto slicno mom kameleonu ali s'obzirom da sam mlad i da se veoma malo razumem u biljke treba mi pomoc starijih i iskusnijih... Pokusao sam da kontaktiram Lusadim-a ali izgleda da nije cesto na forumu... Bio bih zahvalan svakome ko bi mogao da mi pomogne oko indetifikacije tih biljaka najvise mislim na biljke u 2. i 3. postu te teme... I ako neko prepozna biljke u slucaju da zna malo vise o njoj neka mi samo napise da li je toksicna i da li moze da skodi kameleonima.... Hvala :)

dule87
09.11.10., 18:10
Sumnjam da se Lusadima vise vidjeti.., lik je šaner, i lazira sve u vezi teraristike..:
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=51322.0

;)

Movski
09.11.10., 18:35
Da li je moguce da je toliki zovLa jbt?

P.S. nije ni bitno meni trebaju biljke sa onih slika? Msm ako neko zna... i da li mogu da se nabave na nasim prostorima? Nije problem ni USA imam rodjake tamo :) Ako neko moze da pomogne... :) Dule87 hvala drugar... Koji bilDe .... Cccc

Sava car
09.11.10., 18:40
a joooj :icon_scratch: sad sam procitao celu ovu temu na akvaristici o Lusadimu..I u neverici sam....KAKAV DEGEN! izvini za off topic...

Movski
09.11.10., 18:49
Auu sad ja gledam celu onu temu... Uzas... I to na svakom forumu postavlja druge slike... Ove koje su ovde postavljene nemaju veze sa onima tamo... Mislim da su sve tamo rekli.... Svaki dalji komentar je suvisan.... Ipak,niko mi ne odgovori... :P

dule87
09.11.10., 20:06
Naravno da je suvisan - lik je odron...
Sto se tice tvog pitanja ne znam koje su biljke u pitanju, ali sam neki dan gledao malo na eBay-u, ima zanimljivih biljaka (vjestacikh naravno) za terarijume.., pokusaj naci nesto slicno, pa vidi jel ti odg..
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=terrarium+decor&_sacat=0&_stpos=&_sop=15&gbr=1&_odkw=terrarium+decor&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Movski
09.11.10., 20:28
Hvala dule.... Procesljacu tu da vidim nes... Ipak vise volim da stavim zive biljke :) Jer nekako ozivljavaju sam izgled terrariuma :)

LemyKadir
09.11.10., 21:23
Znachi prochitah sve ono na drugom forumu i zapanjen sam... Lik se chak nije ni branio... Samo me interesuje shta lik dobija time...

Movski
09.11.10., 21:45
Bruka i sramota... Pa samo nestane odjednom... ispari... kako da se odbrani kad sve ide protiv njega?

dule87
09.11.10., 23:10
Hvala dule.... Procesljacu tu da vidim nes... Ipak vise volim da stavim zive biljke :) Jer nekako ozivljavaju sam izgled terrariuma :)

Nema na cemu.. I ja volim zive biljke, ali nekad to nije moguce izvesti, pogotovo kod vecih zmija...

Movski
09.11.10., 23:30
Ma kakve crne zmije meni treba za kameleone :D

Viktus
10.11.10., 12:33
Evo nekih biljaka koji mogu da idu kod kameleona:
Vecina se moze lako nabaviti kod nas.
I ja preferiram zive biljke, mnogo su lepse.

Photos
Ficus benjamina
Hibiscus
Shefflera
Syngonium
Epipremnum
kineski zimzelen (sta god bio,ja ne znam)

Ja sam stavio kod mog kameleona Ficus benjamina i Hibiscus (ponekad gricka i jedno i drugo). Jadnom hibiscusu svaki put pojede cvet taman pre nego sto procveta:club:.

P.S. Ako se odlucis za Ficus, savetujem ti da uzmes sto veci (koliki ti stane u ter.), jer premlade biljke brzo stradaju...

Svako dobro,
Viktus

Movski
10.11.10., 16:07
Hvala prijatelju... Sve sam ovo drzao u terr-u... Msm imam... Syngonium mi ne uspeva unutra na temp od 30C ... sheffleru samo ako nadjem negde gde je pustila vise stabala... A ovo ostalo imam :) Treba mi nes da podseca na neku mini junglicu ili tako nes :D Neko ludo rastinje koje im ne skodi... Kao sto si mogao videti u onoj temi :/ Sad cu da probam da se raspitam za jos neke vrste :D Hvala u svakom slucaju

Viktus
10.11.10., 20:27
Nema na čemu... Taman sam skontao da krenem polako identifikovati po koju biljku sa onih slika i vidim da su skinuli post...

Probaj da nadjes neki inostrani sajt, ako se služis engleskim jezikom pa da vidiš šta npr. Ameri stavljaju u ter. kod kameleona.

Viktus

Movski
10.11.10., 23:07
Zna li neko neku vrstu palme koja ne raste preterano? A da moze da sluzi za ter?

froginho
11.11.10., 12:22
niti jedna palma ili podvrsta palme ne raste brze, jako dugo zive, sporo rastu, pase im toplina i svjetlost (ne prvelika), nema puno brige oko zaljeva itd. . . imam doma 6 komada podvrsti palmi (dracena) i jednu palmu i jako sam zadovoljan, predivno bilje za tropski ugodjaj

Movski
11.11.10., 15:05
e ###... Msm sad vidim da si iz Zagreba.... Moram da se potrudim da nadjem ovde nes :)

froginho
11.11.10., 20:06
ma nema veze kaj sam iz Zagreba, odi u neki Konzum ili neki tome slicni centar i u njihovim cvjcarna imas jako jeftinih biljaka i cvijeca, evo sad gledo kod nas dracena marginata visina cca 60cm 6 eura, scheflera od 80cm 4 eura i da ne nabrajam dalje