PDA

Pogledaj punu verziju : Help???



Monica
09.11.10., 19:41
Da li neko zna koji je owo pauk? Nasla sam jednog u dworistu a ne znam koji je... Jedino sam owu sliku uspela da nadjem a da lici na owog mog :D

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cd/Animal_diversity_October_2007.jpg

Cold_Beer
09.11.10., 19:45
Mislim da je to krstas pauk (Araneus diadematus),ima na abdomenu saru nalik na krst,ima ih kod mene u dvoristu leti i u prolece bas dosta.

Monica
09.11.10., 19:48
Jel mozes da mi kazes nesto wise o njemu ako znas? Npr. cime se hrani i tako to...ako ti nije problem?

Cold_Beer
09.11.10., 19:52
Pa svaki insekt koji je njegove velicine ili manji,ce mu posluziti kao obrok. Vidjao sam uglavnom leptire,stenice i muve kod njega u mrezi,moze dosta veliku mrezu da isplete i to u zbunju ili na nizem drvetu,nisam ga nikada video na zemlji da lovi.

Zlopanja
11.11.10., 23:14
Ne lovi na zemlji. To je i pom mom nekom znanju krstas (ako dobro vidim). Nisam siguran da ga mozes drzati u terarijumu jer plete veliku mrezu i tako lovi (pomocu mreze). Bolje ga pusti :))

Monica
13.11.10., 13:43
meni je mnogo sladak...cak sam mu naprawila i terarijum ali ne znam sta da mu stawim kao podlogu a na netu ne mogu da nadjem nista. Zna li neko sta stawiti kao podlogu u terarijumu?

Cold_Beer
13.11.10., 21:27
stavi treset,ili mesavinu zemlje i peska