Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 35

Tema: Belouska

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    pancevo
    Postova
    21

    Uobičajeno Belouska

    Ljudi zanima me cine se hrane bebe belouske
    Posto drugaricin brat ima mladunce od 15 dana...
    Unapred zahvalan an informacijama

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Sitne ribice i zabice izmedju ostalog,...




  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Citat Prvobitno napisao stakleni_piton Pogledaj post
    Ljudi zanima me cine se hrane bebe belouske
    Posto drugaricin brat ima mladunce od 15 dana...
    Unapred zahvalan an informacijama
    Reci ti njemu da ih on lepo vrati u prirodu i da ce one znati sta da jedu.

  4. #4
    Član Skull'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Zrenjanin
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Slobodno im ubaci u deo sa vodom manje neke ribice, tipa gupika (one su najjeftinije i mogu se naci u svakom pet shopu)

    Ako nije tajna, otkud drugaricinom bratu ti mladunci?

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Ja se samo nadam da ce ljudi jednom shvatiti da se zivotinje iz prirode ne uzimaju Takodje bih molio sve clanove ovog foruma da na ovakve teme odgovaraju iskljucivo i jedino savetom da se zivotinje vrate u prirodu!
    Prosto ne mogu da verujem da se svako malo otvori nova tema i da se postavljaju ovakva pitanja.
    Zivotinjama iz prirode je mesto u prirodi
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    pancevo
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Nemam pojma iskreno nisam pitao niti cu...koliko sam skontao njegova belouska dala mladunce...
    ima ih valjda 8,ako sam dobro zapamtio...
    hvala na informacijama...
    Marko87,gordond
    momci nisam vas pitao za misljenej nego sa cime da je pare...a vas dvoje da imate misljenje kakvo iamte,ne biste drzali egzote...Tako da bih vas molio bez takvih komentara...
    Poslednji izmenio stakleni_piton; 18.11.10. u 19:52.

  7. #7
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Stvarno i ja mislim da preterujete malo sa tim. Imam utisak da neki jedva cekaju da iznapusavaju nekog, to nije poenta foruma. I da ste totalno u pravo ne mora sa tolikom agresijom da se pristupi, objasni se lepo. A kao sto je rekao, bebe su u pitanju, nije uzeo odraslu jedinku, tako da mu dodje skoro isto kao da je iz odgoja.

  8. #8
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Ovu temu stalno nacinjemo. Sta raditi kada neko uzme zivotinju iz prirode? Moje misljenje, kao i misljenje ostalih moderatora je da se zivotinje iz prirode ne uzimaju, i to ce uvek biti stav moderatora na forumu. Neko to moze da podrzava ili ne ali mora da se pomiri sa jednom cinjenicom, a to je da na ovom forumu necemo dozvoljavati nagovaranja i podsticanja ljudi da uzimaju zivotinje iz prirode.

    Mada sve nije tako crno belo. Svi mi ovde smo ljubitelji tih istih zivotinja, i kao takvi ne bi smeli da uskratimo pomoc nekome ko pita cime da hrani, leci itd zivotinju iz prirode jer time samo odmazemo pomenutoj zivotinji. Ovo je moje licno misljenje, ali smatram da je na svakom da odluci da li ce postovati zakon ili ne. Moje misljenje je da je ruzno da ignorisemo ljude koji traze pomoc za zivotinje uzete iz prirode, ja ne bih sebi nikada dao za pravo da nekome govorim sta ce da radi, vec samo da objasnim zasto je to lose. Takodje ne zelim da neka zivotinja umre samo zato sto je neko uzeo iz prirode.

    Koliko vidim Stakleni Piton ima 23 godine tako da moze sam da odlucuje sta ce da radi i da odgovara za svoje postupke. Stoga, moj savet je da ako su zivotinje uzete iz prirode da se tamo vrate. A ako se odlucis da ne poslusas savet hrani ih ribljom mladi iz akvaristickih prodavnica. Najjeftinije je da kupis mladj gupika. Takodje mozes da je hranis sa ribljom mladji sa neke reke (Tamis, posto vidim da si iz Panceva). Uzmes mrezicu za akvarijum i setas se po splavovima i pontonima i uz splav videces jata sitnih ribica (najcesce mladj Alburnus sp.), zahvatis ih mrezicom, stavis u teglu i njima hranis zmije. Ali opet predazem najiskrenije da ih vratis, ali na tebi je odluka.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Slazem se sa Stufy-em... Ako je neko trazio pomoc sa tako nekom zivotinjom, glupo je napadati ga... Pomogne mu se ako moze ali mu se lepo da savet da takve zivotinje vrati u prirodu...
    Z: P.guttatus
    T: B.Vagnas, L.Parahyabana, G.Rosea RCF, N.Chromatus
    K: Trachemys scripta scripta

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    pancevo
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Belouska

    hvala vam an podrsci i an savetima,prenecu mu vase misljenje,pa kako on odluci ipak su njegove,hvala jos jednom najlepse...

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Najbolji savet da se pomogne toj zivotinji je da si pusti tamo gde je uhvacena, jer onaj ko pita bilo sto za zivotinju koja je iz prirode, taj ne misli nista dobro za to stvorenje, drzao bi je dok ne ugine (ako nemam pravo onda ta zivotinja ne bi se nasla kod njega, jer sam siguran da i on zna koje je najbolje resenje za tu zivotinju). Po meni demagogija je to da kazem da imam ulovljenu zivotinju i sad ljudi pomagajte da mi ne ugine......Ne mislim za ovaj primer, ali 99% ovakvih primare je to da "ja nisam nasao zivotinju, nije kod mene, ali je ima moj drug, rodjak, prijatelj, poznanik i t.d." Sto Stufy kaze niko ovde nikome ne moze da naredi, niti neko da si uzme za pravo da naredjuje, ali zato moze da mu da najbolji savet koji postoji, a to je povratak zivotinje u svoj prirodni dom!

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    nis
    Postova
    56

    Uobičajeno Odg: Belouska

    podrzavam igora,ali ne mora da znaci da ce zmija iz prirode sigurno uginuti! evo primera: kao klinac hvatao sam ih u nisavi i pustao svake godine(obicno da kazem srednje primerke).dok nisam nisao na belousku mladunca koju sam odmah smestio u ogromnu teglu koju sam napunio do pola vodom i plastelinom zalepio granu na zid tegle. to je bio moj prvi ''terarijum''! da ne davim hteo sam da kazem da je ta ista belouska posle pet dana pocela da lovi ribice koje sam ubacio u teglu(takodje iz nisave) i to na moje oci. e sad ###. nemam kraj price jer sam je krajem leta vratio u reku,ali poenta price je da je ladno jela u tim indijanskim uslovima pa pretpostavljam da bi samim tim prezivela. TAKO DA STAKLENI SAMO NAPRED,OPROBAJTE SE U TOME prvenstveno ako vam normalno jede(kao ova moja bivsa mala)...pozzz svima viva la snake

    a da stakleni jede i punoglavce,najlakse ih je uhvatiti ali steta sto ih sada nema! cisto ti je prodata fora za letosssssssssssssss

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Belouska

    polako ljudi, nema razloga za prepiranje, zivotinjama iz prirode jeste mesto u prirodi, i tamo ih je najlepse videti, i vecina tako misli, ali ako neko ima zelju kakvu ima mozemo ga samo posavetovati, izneti misljenje, ne napadati, i tim savetima doprineti da vecina zivotinja budu tamo gde im je mesto...

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Ma taman posla, nikog ne napadam samo pisem svoje misljenje! E sad kritika nije napad zato sam sebi dao za pravo da kritikujem, a naravno prihvatam i kritike na svoj racun. Na bilo kojim forumima koji se bave teraristikom, reakcija clanova bi bila ista, jer teraristika, herpetokultura NIJE zarobljavanje i hvatanje zivotinja iz prirode. To rade samo lovci i sverceri na crno, gde zaradjuju velike pare kada prodaju svoj plen u visokorazvijenijim drzavama, a takve zivotinje svi znamo kako zavrsavaju (privikavanje, bolesti, paraziti, virusi, bakterije i t.d.)!

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Belouska

    nisam ni mislio na tebe igore govorio sam generalno, a slazem se sa onim sto si ti rekao, svi mi (vecina) zelimo da zivotinje ostanu u prirodi, jer im je tamo i mesto...

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Aleluja Dragane!
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Citat Prvobitno napisao stakleni_piton Pogledaj post
    a vas dvoje da imate misljenje kakvo iamte,ne biste drzali egzote...Tako da bih vas molio bez takvih komentara...
    Ne znam da li si razmislio pre nego sto si napisao ovaj post. Zivotinje koje svi mi imamo (ili vecina nas) su iskljucivo rodjene u zatocenistvu i to su jedini uslovi koje oni poznaju i kao takvi se ne bi ni snasli u prirodi kad bi ih posle par godina pustili! Niko nije protiv drzanja zivotinja, nego protiv uzimanja istih iz prirode.

    ...A takva moja reakcija je bila zato sto sam zaprepascen kolicinom ljudi koja se pojavljuje na ovom forumu sa porukom da su uspesno ulovili jos jednu zivotinju
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Ovde su mladunci belouške i rođeni u zatočeništvu, a i svi naši ljubimci su jednom uzeti iz divljine da bi se razmnožavali u zatočeništvu.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Belouska

    pozdrav drustvo, necu da stajem na stranu jednih ili drugih posto vidim da se vrtite u krug.. jedino sto predlazem je da se lepo udruzimo i da popularizujemo teraristiku sto vise, jer mnogi imaju predrasude, a takodje je mnogo onih koji bi voleli da imaju zmiju ili neku drugu zivotinju, ali nisu u stanju da nabave u sredini gde zive. tako sam ja pre 2-3 god. svoju ljubav prema zmijama zadovoljio smukom iz prirode jer u Aleksincu nisam znao, niti imao od koga da kupim zmiju iz odgoja.. kada sam dosao u Nis i saznao za forum i Zarka, stvari su se promenile. Tacno je da je zivotinjama mesto u prirodi, ali nemam nista protiv onih koji im omoguce odgovarajuce uslove za opstanak u zatocenistvu. Na nama je da ljude uputimo i pomognemo pocetnicima time sto cemo im dati smernice i "izvesti ih na pravi put" kao sto ste vi mene ranije!
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  20. #20
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Večita tema Morao sam da se uključim. Mnogi od nas su baš sa životinjama iz prirode i ušli u teraristiku, pa je malo licemerno da sad grdimo druge kad to rade. Moj savet je uvek isti - vratiti u prirodu. Ali, to je ipak na osobi koja je tu životinju uzela, da odluči. Ovde ću pomenuti samo dva problema, koje niste pomenuli. Problem držanja zmija iz prirode sa zmijama iz odgoja. Naravno, ne u istom terarijumu, ali može da se desi da se uzima u ruke jedna, pa druga i slično, i da tako dođe do prenošenja parazita sa jedne na drugu. Tako da treba voditi računa o tome.
    Druga stvar je u tome što je to zabranjeno. Zakonom je zabranjeno uzimati iz prirode i čuvati većinu naše herpetofaune. Ok, tu i tamo poneko uzme neku zmiju, često je i vrati, kad ga posavetujemo, ali to je sve mali broj životinja u odnosu na one koje svake godine biolozi pobiju. Ali, njima je sve dopušteno, na žalost U svakom slučaju, zakon se sad pooštrio prilično, i ako već imate neku domaću vrstu u kolekciji, obratite pažnju na to da vam neko ne pošalje inspekciju. Što se tiče belouške, koliko ja znam, nije zaštićena kod nas, pa nije ni zabranjeno čuvati je (bar je do pre par godina tako bilo), ali to ne važi za smukove, jer su svi zaštićeni.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •