Prikaz rezultata 1 do 20 od 35

Tema: Belouska

Threaded View

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Belouska

    Drugar je imao E. quatuorlineata-u koja je bila uzeta iz prirode. Nije je on uzeo, nego su mu doneli zato sto su znali da voli zmije. Govorio sam mu da je vrati i on je prvi to hteo, ali s obzirom da je uzeta iz Crne Gore, to je bilo neizvodljivo. Posto je morao da vrati pozajmljeni terarijum i nije vise imao gde da je cuva, dao je meni na cuvanje. Ta zmija je letos uginula, verovatno zbog parazita. To je jos jedan od slucajeva da je zivotinja iz prirode uginula u zatocenistvu. Jednostavno ljudi treba da shvate da se te zivotinje jako tesko prilagode kutiji posle slobode.
    Moje reakcije na ovu temu su ovakve zato sto se u poslednje vreme sve vise tema otvara sa ovim pitanjem. Slazem se da je bolje da se pomogne i ako je zivotinja vec uzeta da joj se obezbede sto bolji uslovi. Ali problem je u tome sto ljudi kontaju ''znam da ne treba, ali ako je on mogao, sto ne bih i ja'' i sa takvim pristupom ovoj prici nema kraja...
    Sto se tice ovoga da biolozi svake godine pobiju veliki broj zivotinja ''zbog nauke'', to je tacno, samo treba da razlikujemo one koji su za to i one koji su protiv toga tako da te stvari ne treba generalizovati jer takvih stvari ima u svakoj profesiji. Ovako ispade da smo svi mi koji smo biolozi ubice zivotinja
    Poslednji izmenio gordond; 20.11.10. u 17:44.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •