Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Gmizavci vladaju svetom

  1. #1
    Banned
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    KS
    Postova
    27

    Exclamation Gmizavci vladaju svetom

    U svojoj kontraverznoj knjizi Najveca Tajna autor Dejvid Ajk (David Icke) iznosi jednu neverovatnu i tesko prihvatljivu teoriju da covecanstvom upravljaju - gmizavci.
    Po ovom autoru koji u svojoj knjizi inzosi brojne dokaze i svedocanstva istorija ljudi je kreirana od strane vanzemaljskih gmizavaca koji su pre 150 000 godina naselili Zemlju i kreirali zivot na njoj. Probajmo da siroko sagledamo neke od dokaza koje je autor u knjizi izneo.
    Gmizavci poseduju znanje i naprednu tehnologiju pomocu koje su stvorili ljudsku rasu. Od pamtiveka su gmizavci prikazivani kao cuvari mudrosti koji coveku priskacu u pomoc svojim znanjem ili zbog koga covek ispasta. Prica o Raju iz Biblije u kome je zmija dala jabuku Adamu (sa drveta znanja) je jedna od tih. Onda otkuda 2 ukrstene zmije na simbolu za medicinu koji potice jos iz stare Grcke a mozda i ranije?
    Sve drvne civilizacije su imale bozanstva olicena u zmijama ili nekim drugim oblicima reptila. Posto su gmizavci stvorili coveka i poseduju drevne mudrosti ljudi su ih oduvek smatrali za bozanstva. Tako imamo u drevnoj srednjoj Americi Kvecalkoatla koji je prikazan kao krilata pernata zmija, Hopi Indijanci takodje imaju svoju krilatu zmiju u liku boga Bahilokonga. Egipcani su imali svog boga Knepa a faraoni su na hijeroglifima prikazivani sa zmijama, osim toga faraon na svojoj "kruni" ima zmiju.
    Drevni Ubaidi i Sumeri imaju svoja zmijska bozanstva, Sumerski simbol disk sa krilima je predsavljan sa 2 zmije, a u podruciju drevne Mesopotamije su iskopane figurice stare 4000 godina na kojima su prikazani gusteroliki humanoidi kako drze gusteroliku decu.
    Fenicani su imali Agahatodemona, narodi sa Kariba Dambalah Vedu, Jevreji Nakhustana, Indijci bozanstvo zvano Nagas. U britanskoj mitologiji se Zmaj-vladar sveta zvao Hu (kasnije nastala rec hu-man, covek).
    To su neke cinjenice na koje se autor oslanjao kada je dao svoju teoriju da gmizavci postoje i danas medju nama, a da se vesto skrivaju izgledajuci kao ljudi dok se u pojedinim trenucima mogu videti u svom originalnom zmijskom obliku.
    Zato kada sledeci put nahranite svog kukuruznog smuka budite pazljivi prema njemu, mozda vam je bas neki njegov rodjak sef na poslu ili komsija

  2. #2
    Član Viktus'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Ovde su baš pomešali i babu i žabu, ali je interesantno. Činjenice iznete od strane pisca su sve bazirane na mitologiju i veru (a znamo da u ovim oblastima je sve moguće). Nemojte me pogrešno shvatit, nisam protiv bilo kakve vere. Zašto na primer ne uzmemo ptice? One isto tako učestvuju u skoro svakoj mitologiji, svako pleme ili narod ima neke kultne praistorijske priče vezano za neku pticu, simboli mnogo zemalja sadrže neke ptice, grbovi, zastave itd.
    Ali
    Ako znamo da su pticama preci bili gmizavci, opet se vraćamo na isto

    Eto moj mali doprinos ovoj temi, koja je veoma interesanta (bolje reći zabavna)...

    Pozdrav,

    Viktus

    P.S. Voleo bi pročitati tu knjigu...

  3. #3
    Član Skull'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Zrenjanin
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Zanimljivo deluje ovako sve napakovano na gomilu. Malo me podseca na onaj prvi deo Zeitgeist-a ge se spominje kako vecina religija ima identicne bogove, sto u neku ruku objasnjava i postojanje zmijolikih bogova u vise religija i kultura.
    Nego, dosta davno sam citao u nekoj knjizi teorije o nastanku coveka i postojala je jedna teorija da se lancem evolucije covek razvio od jedne vrste dinosaura koji se kretao na dve noge (slicnog Velociraptoru), pa eto slicnosti sa gore navedenim tekstom...

  4. #4
    Član TheBacko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Hm...e ovo je zanimljiva tema..
    vera i mitologija se ispituju od strane ljudi, koji kao i svaki čovek mogu da pogreše...dedukcija funkcioniše samo ako su polazna gledišta istinita, zar ne?.. a kad je vera u pitanju kako znati da li je?! hoću da kažem da ljudi koji to proučavaju mogu da budu zavedeni mnoštvom faktora, za početak svojim stavom, trenutnom "klimom" događaja oko njih, sopstvenim shvatanjem stanovišta koja su već objašnjenjena, a od kojih se polazi... što po meni znači da su oni mogli iz mnoštva informacija do kojih dođu da izvuku ono po njima bitno, tako da slike zmija, zmajeva, ptica.. mogu biti samo delić mnogo veće "slike"...
    Stav koji prihvatam, konkretno o veri-bilo kojoj, je da su to u osnovi sekte koje su postale opšte prihvaćene(dobile preveliki broj sledbenika da bi bile ignorisane) ...a kao i svaka druga sekta,vera se zasniva na zastrašivanju, tu nema polemike, pogledajte samo pravoslavne i katoičke crkve..mračne sa nekim namrštenim likovima, oružjima, krv, sakaćenje, smrt..... e sad se setite iskonskog straha koji ljudi imaju od gmizavaca ("viktus"-i od velikih ptica koje su nekada postojale).. mislim da su zmije savršeno psihološko oružje iskorišćeno protiv labilnijih karaktera da bi se privoleli određenoj "grupi"..kad ne upali poštovanje, upaliće strahopoštovanje sigurno...razmislite

    teorija o superiorno inteligentnim gmizavcima ...pa nisam baš siguran.......ćovek koji je nastao od gmizavca...ne verujem, labava mi je to teorija....

    . i tako dalje, i tako dalje, da ne odužim tekst previše niko ga neće čitati ali ima ovde prostora za polemiku... čisto da vidimo kakve naši teraristi imaju stavove i po drugim pitanjima
    in the leaf we trust!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Jako zanimljiva tema...
    Za svaku religiju i veru postoje neki dokazi i bas je interesanta ova teorija da su ljudi nastali od gmizavaca,ali ne deluje bas tako realno... Ja sam ipak vezan za hriscanstvo... Verujem u to iako i u toj veri postoje neka nezamisliva tvrdjenja i teorije... Ipak ako pogledate svaka religija ima svog Boga... Sad da li je to covek sa 4 ruke ili zena sa 3 oka... To sve zavisi kako neki narod dozivljava svog Boga,ali zajednicko za sve religije je to da je Bog covek sa nadprirodnim mocima.

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Citat Prvobitno napisao ulixes Pogledaj post
    Prica o Raju iz Biblije u kome je zmija dala jabuku Adamu (sa drveta znanja) je jedna od tih. Onda otkuda 2 ukrstene zmije na simbolu za medicinu koji potice jos iz stare Grcke a mozda i ranije?
    Kao prva zmija je dala jabuku Evi koja je podelila sa Adamom i tako proklela čovečanstvo,čak i ja kao ateista to znam.
    Kao drugo.Priča ide da je negde u grčkoj izbila kuga prouzrokovana pacovima i tada su doneli gomilu nekih zmija koje su desetkovale te pacove,pa su se smatrale kao izlečenje kuge i od tada taj simbol,mislim d aje ovo priča koju pričaju i na medicinskom fakultetu.A i otrov otrovnica se u nekim slučajevima koristi kao i lek (naravno u manjim količinama)

    E sad,ljudi oduvek uzimaju životinje koje poštuju ili kojih se plaše za svoje bogove. Otuda lavovi,zmije,orlovi,konji,krokodili... kao božanstva.
    Tako da ova priča je samo jedan od mitova, a tip koji tvrdi da gmizavci danas šetaju među ljudima samo u našem obliku,..Pa taj čovek ima neke mnogo dobre vutre!




  7. #7
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Jao, stvarno, kako ovo niko nije pomenuo ranije...
    Ovo je sjajno! A da vam ne pricam koliko ljudi veruje u tu teoriju, pun je internet toga... To su zapravo gusteri koji vladaju Zemljom i zive ispod Zemljine kore, sa unutrasnje strane, i imaju kontra gravitaciju! Inace, Dzordz Bus je guster - HIT!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Jao, ranije je bio jedan covek u mlakovcu koji je smatrao da postoji zmija (ne mogu se setiti tacnog imena) koja valjda cuva nekakvo blago ili sta vec...a pojavljuje se jednom godisnje valjda...ne mogu se setiti tacno price, ugl. kao sto to uvek biva u pricama, ovaj covek je ranije bio normalan gradjanin, sa lepim poslom, dobrom skolom i sl...a onda je, naravno, jednog dana prolupao i poceo da zivi u nekoj pecini u mlakovcu i poceo je da veruje u tu zmiju...kleo se da ce je jednog dana uhvatiti, ali nije uspeo...kraj...
    A to da su ljudi nastali od zmija pre nekih 100.000 god. mislim da su gluposti...mada bas dosta slicnih prica ima da me ne cudi sto na kraju toliko njih pocne verovati u sve to...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  9. #9
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom





    Plakanje...

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Citat Prvobitno napisao Oggy Pogledaj post
    Jao, stvarno, kako ovo niko nije pomenuo ranije...
    Ovo je sjajno! A da vam ne pricam koliko ljudi veruje u tu teoriju, pun je internet toga... To su zapravo gusteri koji vladaju Zemljom i zive ispod Zemljine kore, sa unutrasnje strane, i imaju kontra gravitaciju! Inace, Dzordz Bus je guster - HIT!
    Da, da, Dzordz Bus i mnogi raniji predsednici...klasik...

    A najjace je kad prikazu slike na kojima Dzordz(i mnogi drugi) drzi dva prsta u visu, i to su im neoborivi dokazi...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  11. #11
    Banned
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    KS
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Citat Prvobitno napisao Oggy Pogledaj post
    Jao, stvarno, kako ovo niko nije pomenuo ranije...
    Ovo je sjajno! A da vam ne pricam koliko ljudi veruje u tu teoriju, pun je internet toga... To su zapravo gusteri koji vladaju Zemljom i zive ispod Zemljine kore, sa unutrasnje strane, i imaju kontra gravitaciju! Inace, Dzordz Bus je guster - HIT!
    Da, to je ta teorija. Gmizavci zapravo vladaju svetom, oni su sve vreme medju nama "preruseni u ljude". Ne radi se o teoriji evolucije kako su ljudi evoulirali od gmizavaca vec o tome da su ljudi eksperiment naprednih gmizavaca. Knjigu mozete naci na netu, ja sam je skinuo u pdf-u.

    Sto se evolucije tice, pojedini "naucnici" tvrde da su morski sisari (delfini, kitovi) nastali od primata koji su u toku evolucije vec dobili covekoliki oblik a zatim presli da zive u vodi. Ne znam da li je falsifikat ili izmisljotina ali pre mnogo godina su neki seljani cini mi se u Italiji pronasli skelete koji su od pojasa na gore bili ljudski a donji deo riblji. Evolucijom od primata oni objasnjavaju veliku inteligenciju kod delfina. Jedino sto se s pouzdanoscu zna je da su delfini najjinteligentniji morski stanovnici a pojedine vrste kitova sa donje strane bocnih peraja imaju jasno formirane sake sa po 5 prstiju. Ovo sve pisem iz glave ne koristeci google, pa koga zanima moze da potrazi nesto o tome na netu. U danasnjem postu sam zurio pa sam permutovao pricu o Adamu i Evi, neka mi ateisti ne zamere

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Citat Prvobitno napisao Muffy Pogledaj post
    Jao, ranije je bio jedan covek u mlakovcu koji je smatrao da postoji zmija (ne mogu se setiti tacnog imena) koja valjda cuva nekakvo blago ili sta vec...a pojavljuje se jednom godisnje valjda...ne mogu se setiti tacno price, ugl. kao sto to uvek biva u pricama, ovaj covek je ranije bio normalan gradjanin, sa lepim poslom, dobrom skolom i sl...a onda je, naravno, jednog dana prolupao i poceo da zivi u nekoj pecini u mlakovcu i poceo je da veruje u tu zmiju...kleo se da ce je jednog dana uhvatiti, ali nije uspeo...kraj...
    A to da su ljudi nastali od zmija pre nekih 100.000 god. mislim da su gluposti...mada bas dosta slicnih prica ima da me ne cudi sto na kraju toliko njih pocne verovati u sve to...



    To je taj! Moćna Nirdala!! Živeo Gandor!!




  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Ufff...mozda sam ja vanzemaljac

  14. #14
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Ufff...mozda sam ja vanzemaljac
    De nisi, ti si provereno! Uvek si mi bio sumnjiv!

  15. #15
    Član Skull'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Zrenjanin
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Sta ce mi bogastvo i svetska slava sva, kada mora umreti mocna Nirdala...
    Poznata Gandorova pesmica za prizivanje te zmije apokalipse. Covek je znao sta radi.
    I zato kad idete u prirodu sa zeljom da vidite zmije, dobro zapamtite ovu pesmicu, mozda prizovete i ove ljude-gustere...

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post



    To je taj! Moćna Nirdala!! Živeo Gandor!!
    KAKAV CAR
    I sta njemu fali u zivotu? Garantujem da ce taj covek da umre sretan.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  17. #17
    Banned
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    KS
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Citat Prvobitno napisao StevaNS Pogledaj post
    KAKAV CAR
    I sta njemu fali u zivotu? Garantujem da ce taj covek da umre sretan.
    Na zalost, Bosko Drljevic je pre nekoliko godina umro

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Citat Prvobitno napisao StevaNS Pogledaj post
    KAKAV CAR
    I sta njemu fali u zivotu? Garantujem da ce taj covek da umre sretan.
    Ja takvim ljudima zavidim, zive bez obzira na druge, ne razmisljajuci o tome sta ce ostali reci...potpuno slobodni...svaka mu cast...

    Inace, on je mrtav vec nekoliko godina, ali njegove price ce se, izgleda, jos dugo pricati...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  19. #19
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Temerin
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Evo prihvatam se da napravim jedan lep terarijum za nirdalu. Da li neko zna kog je pola?

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Gmizavci vladaju svetom

    Видим да су неки од Вас побркали појмове Вјере, вјеровања и Религије. Но добро.

    Има хиљаде теорија. Улисекс анведе неке. Фино постављена теорија али више личли на сценарио за Филм.

    Змијолики Богови се јављају кроз већи дио религија али претежно као оличење зла. И тд.

    Тако да је овај лик морао да узме неко оличење зла којем би дао титули лошег владара.
    Како ти владари да буду јоши али личе рецимо на пилад? Зато постоје људи који се плаше змија и ето.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •