Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: pitanje. LG

  1. #1
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno pitanje. LG

    Imam 2 lg-a vec 2-3 nedelje u jednom terarijumu i super se slazhu, tj ne tuku se ili tako neshto. Od kad sam kupio muzhjaka(pre 3 nedelje) on se presvukao 2 puta do sada a zhenka dobije belu boju povremeno, posvetli, ali se nishta ne deshava, ne presvlachi se. Temperatura u teru je izmedju 22-28, vlazhan je, jedu normalno. Interesuje me da li je to normalno ili u chemu mozhda greshim?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: pitanje. LG

    Necu da se vracam na temu grupnog drzanja gekona, ako su vec 2-3 nedelje zajedno siguran sam da su razvili sjajno prijateljstvo koje ce trajati bar jos toliko.
    Moguce je da ne vidis sam momenat presvlacenja jer gekoni pojedu odbacenu kozu i tako otklone tragove presvlacenja. Terarijum ne sme da bude vlazan vec samo jedno skloniste u njemu. Ako u terarijumu nemas vlazno skloniste obavezno ga dodaj jer je ono neophodno (bez njega su moguci problemi pri presvlacenju), ali svakako nemoj da vlazis kompletan terarijum.

  3. #3
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Re: pitanje. LG

    Da se ispravim, tek sada vidim shta sam napisao. Nije ceo ter vlazhan nego je samo kucica vlazhna, tj podloga ispod nje.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: pitanje. LG

    Da li tvoj gekon dobije jarkije boje dan-dva nakon sto pobeli? Ukoliko je tako nema razloga da brines jer se presvlacenje desilo ali ga ti nisi video...

  5. #5
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Re: pitanje. LG

    Ne, samo pobeli i onda posle par sati mu se vrati boja....
    Definitivno cu ih razdvojiti, samo da smislim neki ter, da u jednom napravim 2....
    Nisam ih josh video da se pare, koliko to traje(minuta, sati), mozhda sam propustio ili im sada uopshte nije vreme za to??

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: pitanje. LG

    Ima puno zagovornika drzanja leo gekona odvojeno. Ali ima i onih koji tvrde drugacije:

    http://www.vmsherp.com/LCBreedingLeopards.htm
    (pogledaj pod "mating")

    Ja cu takodje probati zajedno. Imam 3 odrasle zenke koje vec godinu dana zive zajdno bez problema i uskoro stize mladi muzjak pa cemo videti...
    Kontam da ukoliko se naviknu da zive zajedno i imaju dovoljno veliki ter, ne bi trebalo da bude problema. A to mi se cini prirodnije nego da su celog zivota sami. Posto ima 3 zenke a bice jos 1 ili 2 naknadno, ne verujem da ce i jedna biti pod stresom zbog prekomernog parenja. Cuce se...

    Svako ima pravo na izbor. I, opet napominjem da vecina terarista zagovara drzanje pojedinacno.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: pitanje. LG

    Ipak moram bar malo Ja sam pristalica vecinskog stava zato sto smatram da je on u skladu sa nesocijalnim navikama gekona koji u prirodi ne dele sklonista velicine prosecnog terarijuma. Kada se u terarijumu izdvoji dominantna jedinaka inferiorne ce to uglavnom postovati i tada zajednica moze da funkcionise. Ali, probaj da uparis sve tri zenke pa da ih vratis u isti terarijum - nece se mnogo razlikovati po ponasanju od muzijaka. Muzijak koji deli terarijum sa zenkom ce vremenom ili izgubiti interesovanje za nju ili ce je pariti do iznemoglosti. Nisam cuo za par koji godinama zivi zajedno i uredno daje potomstvo. Veliki terarijumi umanjuju problem, ali takav terarijum i dalje ne uvazava elementarne potrebe svojih stanara i ja to jednostavno ne mogu da smatram ispravnim izborom, cak i kad godinama nema incidenata. Slazem se da su misljenja ovde podeljena i da nema smisla vrteti u krug jedno te isto pa se izvinjavam sto je ovaj post bio jaci od mene

    Ako normalno jede pre ili kasnije ce se presvuci, daj joj malo vremena.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Re: pitanje. LG

    Citat Prvobitno napisao nickme Pogledaj post
    Ne, samo pobeli i onda posle par sati mu se vrati boja....
    Definitivno cu ih razdvojiti, samo da smislim neki ter, da u jednom napravim 2....
    Nisam ih josh video da se pare, koliko to traje(minuta, sati), mozhda sam propustio ili im sada uopshte nije vreme za to??
    pa sad im i nije vreme za parenje,pre bi trebalo da ih staviš u hibernaciju pa tek posle ide parenje,mada neki i ne hiberniraju svoje životinje ali po meni je bolje tako

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •