Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 22

Tema: shta uraditi kad burmanac ujede ?

  1. #1
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno shta uraditi kad burmanac ujede ?

    nisam doshao do ovakvu temu dosad , a upravo sam imao uzhasan dogadjaj , sreca da mi je burmanac josh malen (1.5m) pa sam se nekako snashao , dosad me je jednom zakachio ali odma pustio kad uvidio da nije hrana , ovaj put je bilo preko rukavice , hranio sam ga pre 4 dana , sada isho po nadvor pa sam morao da pokusham da ochistim ali chini se da nije bio dobro najeden pa hteo joshte ili neznam shta vec i odma se pustio u lov , skochio na ruku i zakachio mi se za sredjan prst , i bash kao da sam mish obmotao mi ruku i pocheo da stezhe . . . vidio sam boga dog sam se otarasio od njega a i probio je rukavicu pa mu zub dospeo do kozhu chak i meso , gadno me rasekao . . . sad me interesira dali je neko od vas imao (sigurno jeste) vakav dogadjaj i kako se spraviti u momentu da ga lakshe otkachim od sebe kad vec dodje do to ? mislim shta uraditi i koje su merke pretpazljivosti da ga ne bi povredio ?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    ako dodje do toga, samo nemoj da se uspanicis, on ce pustiti (bar je mene pustio odma) i lagano s njim postupis kao i uvek...mene je moj ujeo 2 puta...drugi put kad je imao 2,5 metra...ostavio mi je samo mali oziljak al nista ozbiljnije...

  3. #3
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    mene bash i nije pustao , vec se trudio da me udavi i shto sam vishe mrdao to je vishe stiskao . . .

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    Da li hvatas pacova kada ga hranis tom rukavicom na koju je skocio i ujeo te ?
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    Secam se da sam negde procitao na forumu i od tada imam za -NeDajBoze- 3% rastvor hidrogena, koliko se secam time treba isprati ranu.
    A sad da li postoji nesto cime bi ga naveo da te pusti, ne znam. I ja bi verovatno tako postupio i skinuo ga sa sebe pokusavsi da mu otvorim usta i odmotam ga, ako mu prethodno ne bi sjebao sve zube refleksnim trzajem (ili sebi kozu)
    Tu sam kao i neki pogresio sto se od malena nisam navikao na ujed zmije da ako se desi kasnije ne reagujem refleksno. Sta cu kad imam mirnu zmiju (bou).

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    Sto rece Vujaklija, peri ruke UVEK i gledaj da ti rukavice ne smrde na neku hranu, jer ce ona krenuti na tebe u tom slucaju kao na plen...a ovako ce samo da se brani i ne bi trebalo da drzi...

  7. #7
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    ma nije , nisam hvatao nikad pacova , meni je iskreno gad pacova pa ih hvatam kleshtima za rep i tako ih pruzham njemu , nikad ni rukavicom ni golom rukom nisam ih hvatao , ali chini se da nije bio najeden kako valja i josh u fazi na hranjenju , neznam shta bi drugo bilo . . . ali nebitno to , chuvam veliku zmiju koja ako napadne mozhe da bude prgavo . . . to se podrazume , samo sam se pitao kako da ga navedem da me pusti jer pokazao se uporan i tvrdoglav po tome pitanju i me bash nanervirao , sreca da sam imao rukavicu i to debelu skijachku a on uspeo da probije zubima pa me samo malo posekao , da nije bilo , bile bi vece rane . . . znachi josh stoji pitanje kako da ga otkachim od sebe ?

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    Koliko ja znam sigurna metoda ti je da sipaš po njegovoj glavi nešto sto ima mali procenat alkohola u sebi i slično, tipa vodica za ispiranje usta. Po pravilu zmije jako ne vole alokoh, pa ako im uđe i malo u usta odmah će da te puste. naravno nemoj čist alkohol jer to joj baš nikako ne bi prijalo,ali nešto što ima malo nešto alkohola u sebi ne bi trebalo da bude veliki problem ali dovoljno da joj smeta i da te pusti. Ako grešim ispraviće me neko od iskusnijih.
    Evo sad se setih,pogledaj ovo,tamo se baš bave ovom temom.





  9. #9
    Član dogoargentino'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Sremska Kamenica
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    [/QUOTE]



    E prgave li zmije

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    nadji nesto sto sadrzi 20-ak% alkohola (neka slabasna rakijica )

  11. #11
    Član Frigo'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    razmislio bih o tome sta je vukajlija rekao!
    jena rukavica za hranjenje zmije a druga cista za ostale radnje po terarijumu... a ta druga bi sigurno bila natopljena alkoholom!

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    100% si sa tom rukavicom dirao nesto sto bi njemu moglo da bude plen a i ovo nije los predlog sto rece Frigo da sledeci put kad sredjujes ter ili sta god radio po njemu a da nije hranjenje RUKAVICU NAFAJTAJ ALKOHOLOM ! ! !
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  13. #13
    Član Frigo'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    nemoj bash preterati! nemoj da se jos navuce na alkohol. . .
    staces ako postane alkoholicar ? !

    Citat Prvobitno napisao Frigo Pogledaj post
    razmislio bih o tome sta je vukajlija rekao!
    jena rukavica za hranjenje zmije a druga cista za ostale radnje po terarijumu... a ta druga bi sigurno bila natopljena alkoholom!
    vujaklija! izvinjavam se. . .
    jutros sam te slucajno prekrstio na vukajliju... sory

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    Mene je Burmanac promasio u naletu pri hvatanju misa kojeg sam mu davao.Otvorio sam vratanca i on je vec znao da cu da ga hranim,pa je odmah poceo da se energicnije krece po terarijumu.Inace,on je tada bio negde blizu 3 metra duzine.
    Ja sam se okrenuo na momenat,dok sam u ruci drzao misa,,,tada nisam nista koristio od zastite.....i neverovatnom brzinom je poleteo prema misu,,,uhvatio ga,a dok je poleteo glavom prema njemu i sa otvorenim ustima,samo je prosisao pored moje ruke,napravio rasekotinu prilicno duboku,ali preciznu,kao da me je neko posekao ziletom.Misa je uhvatio i odvukao sa sobom,a ja ostao zabezeknut,kako je moja saka mogla stradati mnogo gore..Ipak je raspoznao sta je hrana,,,ali sam bio srecan sto se tako zavrsilo....
    Mislim da cak i da nisi dirao misa ili pacova rukavicom,uvek postoji mogucnost da te napadne misleci da si plen....sada tvoja ruka...,a kasnije kada poraste,ako ga budes i dalje imao...i ti...
    Jos to sada nije problem,ali kada poraste vise od 3 m ,savetujem ti da nikada ne budes sam dok mu cistis terarijum ili radis nesto slicno gde postoji rizik da ti izadje ili te napadne.
    Nije lose da mozes da ga nekako izolujes,odnosno da ga prekrijes necim ili zatvoris u nesto kako bi mogao na miru da mu sredis terarijum,,,,iako je najbolje da ga izvadis tada iz terarijuma,kako bi mogao da se dezinfikuje i ocisti od izmeta i urina....
    Uvek prati glavu i hvataj ga ispod nje,s time da kada poraste vodis racuna da se ne pocne obmotavati oko tebe(iako nekada i ne znaci da bi te napao,vec se samo pridrzava odrzavajuci ravnotezu,,,ali ti to ne mozes znati nikada sa sigurnoscu,pogotovo kada poraste i stekne vece samopouzdanje)-U slucaju da se to desi,piton se uvek odmotava od repa na dalje....
    Dobro je da koristis rukavicu-za svaki slucaj,,,,ali bice nezgodno kada poraste i ojaca....i pored nje...
    Nije lose da imas i nesto nalik na "break-stick"(koristi se za pit-bul terijere u borbama),kako bi se oslobodio kada te ujede...
    A pomaze naravno i alkohol kada se prospe preko glave i u usta zmiji...Mislim da je dovojno nekih 20-30% jacine.
    U svakom slucaju sada je dobra i rukavica,a kada poraste vodi racuna,jer je Burmanac nepredvidjen lovac.....

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    Sve u svemu najbitnije je da se ne cimnes refleksno kad te ujede jer ces pocepati sebi kozu, a mogu i zubi da se slome i ostanu ti u rani...
    Mene je moja lepo ujela jednom prilikom, preko cele sake, al posto su zubi jako ostri, a ja se nisam cimnula, bio je jako cist rez i zaraslo je bez oziljaka.
    Naravno, hidrogen uvek drzi odmah pored terarijuma.

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    znam da idem malo u off ali nisam se suzdržao
    @sale1808 da nije malo oskudan plen miš za zmiju od blizu 3 metara??
    ja sam imao burmanca nešto kraćeg od 3m,on je bez daljnjeg gutao osrednje zečeve,možda ti je promašio plen pošto mu je bio mali ponudjen plen,ne mora da znači to ti je samo neko moje razmišljanje

  17. #17
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Slovenija
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    Alkohol je ena od pravilnih rešitev. Kot ste rekli mnogi.
    Ena od rešitev je tudi, da pitona poliješ z mrzlo, ali zelo toplo vodo. Ker mu velike temperaturne spremembe ne odgovarjajo, bo skušal pobegniti.
    Vsekakor pa brez nagonskih in paničnih odzivov! Ker bo nagonsko stiskal še močneje. Prav tako ne trzaj z roko, ker bodo polomljeni zobje ostali v rani! Piton bo dobil nove zobe, če pa se mu jih polomi preveč naenkrat, pa lahko dobi tudi ustno okužbo.
    In s kačo daljšo od 3 m mora biti zraven druga oseba. In potem na vsak meter še ena oseba.
    Torej, pri 3 m morata biti 2 človeka, pri 4 m morajo biti 3 ljudje, pri 5 m morajo biti 4 ljudje itd.
    Pozdrav!
    Aleš L.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    mene bash i nije pustao , vec se trudio da me udavi i shto sam vishe mrdao to je vishe stiskao . . .
    ako ne pusta malo duze polij ga sa prvim alkoholnim picem-zestokim koje dohvatis.Rukavice koristi debele kozne kada ga hranis, ni mnogo veci pitoni njih ne mogu da probiju.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    Citat Prvobitno napisao Frigo Pogledaj post
    nemoj bash preterati! nemoj da se jos navuce na alkohol. . .
    staces ako postane alkoholicar ? !



    vujaklija! izvinjavam se. . .
    jutros sam te slucajno prekrstio na vukajliju... sory
    Ma ok matori...navikao sam
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: shta uraditi kad burmanac ujede ?

    @Spiderboy.......
    Mis je bio samo desert,posle prethodnog obilnog hranjenja.Nikada nisam dozvolio da moj Burmanac bude gladan,iako je bilo perioda da po nekoliko meseci nista ne zeli da jede....sto je sasvim normalno za njega.....
    Inace plen nije uopste promasio,sto sam i napisao u prethodnom postu,vec ga je zgrabio, i to u letu ,kada se ustremio na njega je i zahvatio moju saku,posto je imao otvorena usta u momentu hvatanja plena......
    Poslednji izmenio sale1808; 01.12.10. u 19:39.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •