Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Kameleon se "širi"

  1. #1
    Član Viktus'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    29

    Uobičajeno Kameleon se "širi"

    Pozdrav !

    Imam jemeskog kameleona oko godinu dana i danas sam primetio interesantnu pojavu. Naime kako sam ga hranio prvo sa lateralisima sve je bilo normalno, i uzmem ja jednu veću dubiu i ponudim mu. Kad je skontao da će zalogaj biti veći bukvalno je duboko udahnuo i rašrio svoj trup pre nego što je "napao" dubiju. Čulo se pucketanje zglobova kojima su rebra vezana za kičmeni stub kako se širio. Baš je čudna i interesantna pojava.
    Da li je još neko sa foruma primetio da kameleoni to rade?

    Viktus

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Kameleon se "širi"

    Pa pazi prijatelju... I ja imam jemenskog... Muzjaka i zenku... i svako jutro se sire,par minuta nakon budjenja... prvo se rasire... pa naduju vrat i onda zevnu i to bas razjapljenih usta... I sire se svaki put kad treba npr da ocistim terr,a moja ruka prodje blizu kameleona... Vrv se u pocetku uplasio ili zbog velike bube ili ako si davao iz ruke,mozda se od tebe uplasio... Ko zna... nije to nista... msm ucestalo je to... bar kod mene... ali nikad nisam cuo pucketanje zglobova... to mi se nije desilo Koliki je tvoj kameleon?

  3. #3
    Član Viktus'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Kameleon se "širi"

    Sve je to OK što si napisao. To šrinje da izgledaju veći kad se uplaše i šrenje da povećaju površinu kože tokom "sunčanja" da upije što više toplote je sve normalno i svaki dan radi više puta. Ovo je bilo nešto potpuno drugo.Sve je trajao sekund pre nego što je izbacio jezik.
    Da se uplašio, pojava bi trajala malo duže, bar nekoliko sekundi. Hranu mu inače dajem iz posude, retko pincetom, nikad rukom. Ima godinu dana i lepo je razvijen. Evo dve sličice:
    Slike Slike

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Kameleon se "širi"

    Ja koliko vidim ovo je zenka? P.S. pa ne znam sta da ti kazem... Kod mene se to nije desilo... Ne verujem da je nes strasno... Mozda je jednostavno bila reakcija na vecu bubu nego uobicajno...?

  5. #5
    Član Viktus'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Kameleon se "širi"

    Da ženka je. Nisam se ja uplašio da je neki problem u pitanju, čisto informativno napisao, da podelim utisak sa vama. Još malo pa sam dipl.vet. tako da znam de je pucketanje zglobova fiziološko i normalno (kod ljudi se isto nekad čuje),samo ja nisam do sad primetio. Početnik sam u teraristici .

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Kameleon se "širi"

    Pa dobro... Koliko dugo je imas? Lepo izgleda bas

  7. #7
    Član Viktus'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Kameleon se "širi"

    U februaru će biti godinu dana otkako je kod mene. Ona mi je jedina životinja pa imam vremena da se bavim snjom, a savete dobijem od drugara i kolege Davida iz Ns .

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Kameleon se "širi"

    Znam Davida... Od njega sam se i ja savetovao kad sam imao problema sa muzjakom... Zamalo da mi ugine...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •