Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Zeli da pobegne?

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Question Zeli da pobegne?

    Pozdrav,

    Zabrinut sam za Nirdalu (kukuruzni smuk, stara oko 2 meseca). Kada bi njushkom mogla da pishe, verujem da bi dobra chetvrtina zidova terarijuma bili crni. Skoro svako veche, kad ugasim svetlo, uzmem je u ruke (osim par dana nakon shto je nahranim). Treba joj par sekundi da se osvesti i odmah krene da gmize ka podu. Ok, navik'o sam na to i stalno joj podmecem drugu ruku kad mi je oslobodi. Ponekad se jednostavno obmota oko prstiju i kulira.

    Ono shto me brine jeste sledece. Kada je vratim u terarijum, krene da gmize od kraja do kraja do kraja, stalno gurajuci zidove i pod glavom, zvlachi se u treset pokushavajuci da prodje kroz pod. Kao da je popila neko energetsko pice i postala hiperaktivna. Kad ujutru pogledam terarijum, u uglovima na podu nema treseta, jer ga je ona izgurala ka sredini.

    Ne znam da li je to normalno ponashanje, ali je ranije bila dosta mirnija. Ranije, kada je vratim u terarijum, ona obidje krug i vrati se na svoje omiljeno mesto na pozadini ispod poklopca, a ujutru se prebaci u pecinu.

    Da ne preterujem mozda shto je uzimam u ruke svaki dan? Ili joj je jednostavno dosadio terarijum, pa bi da izadje napolje?

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Zeli da pobegne?

    Nemas brige drugar,to je normalno,samo je ti lepo vadi kada stignes,a to sto ona posle malo pici po terarijumu je skroz ok,pa zar si mislio da ce uvek blejati na istom mestu?
    Bitno ti je da dobro zatvoris terarijum i nece ti pobeci,a ako joj se ukaze prilika veruj da ce to odmah uciniti.Nije to pas pa da zna gde si joj ti namenio kucicu.
    Ovo sto si ti opisao je savrseno normalno ponasanje.




  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Zeli da pobegne?

    Imam istu situaciju sa mojim Burmancom. Star je nesto vise od 2 godine pa sam ja to povezao mozda sa polnom zreloshcu. Ne znam kako se to kaze na zmijski,al ono,mozda ima teranje ...jel moguce to ?

  4. #4
    Član tomahawk'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Zeli da pobegne?

    ako te nervira sto razgrce treset, resi to tako sto ces joj staviti vise istog. deblji sloj treseta joj nimalo nece skoditi. kod mojih mzmija debljina treseta je oko 7-8cm i nemam tija problema.

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Zeli da pobegne?

    @Necrovo: Hvala na savetu. Malochas sam se video sa Mladenom, koji mi je objasnio da je to normalno. Kao shto rekoh, ranije je bila jako mirna, a sad kao 'pushtena s lanca'.
    BWT, ql ti avatar.

    @tomahawk: Ma ne nervira me, nego mi bilo chudno. Sledeci put definitivno stavljam vishe treseta, pa neka se ukopava do mile volje.

  6. #6
    Član Skull'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Zrenjanin
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Zeli da pobegne?

    Inace ime zmije je genijalno, pazi se Gandora...

  7. #7
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Zeli da pobegne?

    @Skull: Off-topic - mene zovu Isus, tako da Gandor ne moze ni da mi prismrdi.

  8. #8
    Član jigsaw'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    ruma
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Zeli da pobegne?

    HAHAHAHAHAHAHAHA! ja planiram da moju zmiju,koja uskoro treba da stigne nazovem nirdala... xD velik sam fan gandora,zato sto je on u neraskidivim sustinskim kontekstima savremenih zbivanja....verovatno preko njega mnoge sile kontrolisu mnogo sta...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •