Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Pomoc oko grejanja ?!

  1. #1
    Član RadeNS'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    16

    Question Pomoc oko grejanja ?!

    Kao sto kaze naslov imam nekih problema sa grejanjem tarantula pa sam hteo da pitam za savet. Naime u sobi mi temperatura preko noci padne na nekih 12 stepeni dok preko dana bude tu oko 20 (+-2 C). Problem je sto se grejem na gas pa pec ukljucujem samo dok sam ja u sobi a cesto se desava da i po ceo dan ne ukljucim pec. Iz tog razloga sam ukljucio lampu sa sijalicom od 40 w i stavio je iznad 3 plasticne kutije sa tarantulama. Sijalicu sam ofarbao u crno da manje svetli. Temperatura je tada na vrhu plasticnih kutija bila oko 26 stepeni dok je u samoj kutiji moja procena da je bilo oko 23. E sad problem je u tome sto sam primetio dok mi je ukljucena sijalica jedna tarantula je pocela cesto da nekako podize noge u vis, dosta cudno je izgledalo a pre to nije radila ( u pitanju je parahybana) pa me zanima sta da radim. Da li da nastavim da ih tako grejem ili ne Otkako su mi tako niske temp u sobi tarantule samo stoje i ne jedu uopste. Nisu se presvukle vec 3 meseca iako su se pre toga presvlacile na nekih 1,5-2 meseca. Pokusao sam i da omotam alu foliju oko sijalice ali onda znatno manje greje.
    B. smithi, L. Parahybana, A. geniculata

  2. #2
    Član Frigo'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko grejanja ?!

    evo ti jednostavnog resenja: koja sijalica, termostat od TA peci i par kablova ti treba svega! baci pogled na moje fotke na face-u! i ja sam imao slican problem u podrumu posto ga negrejem!

    http://www.facebook.com/photo.php?fb...045.1439646035

  3. #3
    Član pdvrk'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    Bgd
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko grejanja ?!

    Ja ne mogu da otvorim link (This content is currently unavailable) ... Jel mogu ostali?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja ritjzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    New Now
    Postova
    150

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko grejanja ?!

    Ne mogu ni ja da otvorim. verovatno je zakljucao, pa ako nisi prijatelj ne mozes da vidis.

    Rade, imas u Merkuru kupi spot sijalicu od 40W crvenu ili plavu. Ne smeta tarantulama i greje ko blesava. Mozes i grejnu foliju da nabudzis ali ona jako brzo isusi treset. Ja do duse zimi nemam problema sa grejanjem jer mi je u stanu temp od 28 do 32C. Gore je nego leti.
    ''A woman who would steal your love when your love was all you had wasn't much of a woman - that, at least, was Tommy Haverlock's opinion.
    He decided to kill her.''

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko grejanja ?!

    Ma samo spot sijalica i to je to... A to sto se T dize, mozda to radi zato sto joj prija toplo pa kao da pridje blize
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja ritjzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    New Now
    Postova
    150

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko grejanja ?!

    Oni obicno ''dizu'' noge bas kad im ne prija. Jer znam po mojoj geniculati kad sam palio sijalicu da je uvek dizala noge i gurala glavu pod drvo u ter. kad god sam upalio.
    ''A woman who would steal your love when your love was all you had wasn't much of a woman - that, at least, was Tommy Haverlock's opinion.
    He decided to kill her.''

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko grejanja ?!

    Ne znam sta da ti kazem. Ja Chromatusu kad upalim sijalicu on dodje da se sunca, dok maculata ne reaguje uopste kao da joj je svejedno... Sijalica je spot crvena
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •