Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Wax Worms B. Agama ?

  1. #1
    Član Osigurach'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    32

    Uobičajeno Wax Worms B. Agama ?

    Kakva je ta hrana..
    Citao sam malo po internetu, razgledao, dobro se informisao..
    Na kraju krajeva ispade da nije loshe ni te crviche koristit kao hranu za gustere, kornjache i reptile opcenito..

    Raspitao sam se i u radnji ribomaterijala, covjek kaze da garantuje da te crve uzimaju SECERASHI, ljudi koji imaju secer i kojima teshko zarastaju rane, crv kao pojede gnoj i umre, mozda zuci gando, ali ako neko moze staviti cra na otvorenu ranu, onda 100% nije otrovan ili na neki nacin toksichan..

    Josh sam od jednog momka iz Sarajeva, koji ima B. Agamu cuo da njegova agama jede te crve protekle 4.5 godine i da se u potpunosti razvila bez ikakvih mana, rahitisa itd.. On je agamu nabavio u vrijeme kad u Sarajevu ljudi nisu znali sta je to, tako da nije imao izbora vec da daje te crve, i dan danas hrani bradonju tim crvima i sve je uredu, bash sam gledao gustera u fullu je, preogroman.. Mislim da je ok i da moj bradonja to jede, a i te crve nafuram kalcijem, i redovno mu dajem, voce i povrche.. Tako da mislim da nebi trebalo biti nekih posljedica..

    Interesuje me vashe mishljenje o toj vrsti hrane..
    Jel neko imao iskustva itd.

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Wax Worms B. Agama ?

    Možeš ih koristiti za bilo koju životinju, ne zanm odakle ti ideja da su toksični ili loši kao hrana, jedino što ne smeju biti ustaljena hrana, jer su previše masni, koriste se za "tovljenje" životinja i super je davati ih povremeno.

  3. #3
    Član banished'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Rumsterdam
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Wax Worms B. Agama ?

    pa ako si mislio da su to oni beli muvini crvi .... pošto stvarno podsecaju malo na belog muvinog crva, a i pomenuo si ribolovca ...
    ti beli su i ovde bili tema nekoliko rasprava ...

    gde nabavljas wax wormse ? sam ih gajis, ili ...

    moja agama kada odbija svu drugu hranu ove crve proydire kao na takmiccenju ...

    geckon je prva tri meseca dobijao wax wormse, tenebrije i od skoro dubie i fobase i raste kao zver neka ...

    wax worms rules ...
    što bi se reklo jaka 'rana ...

    The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

  4. #4
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Wax Worms B. Agama ?

    Bilo bi najboje da prvo utvrdimo da li se ovde zaista misli na Galleria mellonella, u kom slučaju je Kimo sve lepo odgovorio.
    Potpis u pripremi!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: Wax Worms B. Agama ?

    Wax Worms tj vostani crv su extra hrana ..

    Al ja mislim da on prica o Larvi muhe ...
    One jedu trulo meso ..
    a vostani crvi se hrane medom

    Posto vidim da si iz sarajeva cisto sumnjam da se tamo ima kupiti Wax Worms..
    To su najverovatnijje larve muhe koje se kupuju u ribarskim radnjama .. i one uopste nisu za ishranu bilo koje zivotinje ...

    Wax Worm


    a ovo su te larve muhe




    Nabavi si b.dubie , letaralisa, tenebrije , phobasa, ako hoces zdravu agamu
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Wax Worms B. Agama ?

    Ma kakvi to zaboravi ne te crve.., to su oni obicni (odvratni) crvi za pecanje.., u Bosni ne mozes nigdje da nabavis Wax Worms, pogotovo ne u prodavnicama...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Wax Worms B. Agama ?

    Zanimljivo,,,,verovatno je covek mislio na larve muve....,pa ispali vostani crvi.....
    Ja ih(larve muve) ponekad dajem tarantulama,kada bas nemam nista od bolje hrane,,,,,pa i ne budu bas odusevljeni sa njima.Neki ih vole,neki ne.....

  8. #8
    Član Osigurach'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    32

    Uobičajeno Re: Wax Worms B. Agama ?

    Ocigledno je da sam pogrijeshio..
    U naslovu teme sam napisao WAX WORMS, i ocigledno je da crvi o kojima sam ja prichao nemaju nikakve veze sa WAX WORMS-ima, vec su to larve muhe.. I kroz temu vidim da nisu dobra hrana za, kao sto reche Lizzard, ishranu bilo koje zivotinje..

    Priznajem pogrijeshio sam u samom naslovu..

    Ali postavlja se pitanje kako da prijatelj u Sarajevu, time hrani svoju bradatu agamu vec 4.5 godine i po njegovim slikama agama je bash zvjer.. Potvrdjuje da nije nikad imao problema sa istom, te ja naglashavam da je on agamu nabavio kad u sarajevu nisu znali sta je to..

    To je bila prva tura bradatih agama, koju je (mozda sam pogreshno informisan) Arman iz Sarajeva prvi razmnozio na balkanu zajedno sa Pedjom i kako sam informisan odatle je sve krenulo..

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Wax Worms B. Agama ?

    Dobro, pošto smo to rešili da se zadržimo na larvama muva. Njihova glavna mana nije to što su u pitanju larve muva već to što su one odgajane za pecanje. Da bi one porasle dovoljno je držati ih na brašnu. Tako se dobijaju crvi koji nemaju praktično nikakvu nutritivnu vrednost ali za ribe kojima su oni namenjeni to i nije bitno dokle god se crv mrda na udici. Naravno da je moguće i larve muva pravilnom ishranom natoviti da budu dovoljno hranljivi ali pitanje je čemu to? Ukoliko se već nešto gaji, bolje je gajiti fobase ili neke žohare a ne larve muva koje ni pravlino odgajane nisu mnogo hranljive.

    Druga stvar je što odrasla agama jede po 30+ fobasa za jedan obrok, ne smem ni da zamislim koliko bi joj ovih larvi muva trebalo...

    Zaključak: Larve muva kupljene kod prodavaca mamaca ne treba nikako koristiti kao hranu. Larve muva natovljene kako treba je moguće koristiti ali ima mnogo boljih rešenja.
    Potpis u pripremi!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Wax Worms B. Agama ?

    Jedna ispravka - nije nemoguce naci i Wax-ove u Sarajevu ili bilo gde u regionu. Vostani moljci su stetocine koje napadaju kosnice pcela, pa se mogu dobaviti od nekog nesrecnog pcelara koji se pati sa njima. Cesce se nailazi na Manjeg voskovog moljca (Achroia grisella), ali to sad nije tema...

  11. #11
    Član Osigurach'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    32

    Uobičajeno Re: Wax Worms B. Agama ?

    Novogodishnja noch je protekla jako uzbudljivo..
    Po mog bradonju..

    Naime, dva sata prije no sto chu postaviti ovu temu, 30.12.2010..
    Nahranio sam ga ovim larvama muhe, malo onako poprashenih kalcijumom..
    Da ne lazem, pojeo je 6-7 larvi..

    Dolazim naveche kuchi, mali se napuhao..
    Mislim se u sebi, puno je pojeo, mozda se napuhao od toga..
    Ujutro 31.12.2010. primjechujem da je stomak ENORMNO velik i da nesto stvarno nije uredu.. Prva pomisao, sitni kvracni pjesak (sto je stvarno moguche, a ja sam ga drzao ko debil poslednji).. U medjuvremenu, bradonja se pokakio, svjestan problema, uzimam izmet da provjerim stanje, kroz prste osjetim, nesto kao sitan pijesak (mozda je bio i klacijum ali.. o tom po tom)..

    Tokom dana, informishem se, sta mi je ciniti ako je u pitanju zatvor od pijeska i to.. Citam po net-u i gubim se, jer sam zakljucio da bi moglo zavrshiti jako kobno po bradonju..

    Dajem mu nekoliko kapi maslinovog ulja, prisilno, ali na svu srechu nisam morao da mu chupam usta, vech ga naljutim a on otvori usta, te ja brzo kapnem..
    Takodjer, potopio sam ga u mlaku kamilicu, i masirao stomak jako njezno.. Na pocetku se opirao, ali nakon 2-3sec. shvatio je izgleda da che mu pomoch, opustio se skroz i uzivao koliko je vech mogao da uziva u takvoj situaciji..

    01.01.2011.
    Ujutro dolazim kuci, zabrinut, jer neznam sta che biti i dal che mali uopste da prezivi.. Vidim da je znatno ISPUHAO, pogledam naokolo oko drveta, vidim da ima izmeta, ali samo BIJELO i vjerovatno techno, jer sam na drvetu vidio da se slijevalo.. Primjechujem da je malo aktivniji, nego 31. i da se ventra po drvechu i silazi, sto mi je bilo jako drago..

    Oko 17:00..
    Stavljam drugu podlogu..
    Primjechujem da se on pomjera i da hoda po ter.
    Prilazim, imam sta da vidim, mali se opet pokakio, ali sad je pokakio 3, skoro pa citave larve, koje smrde na kilometar, i smrde na crkotinu.. Po slobodnoj procjeni, zakljucio sam da su larve iznutra istruhle, ali da je ostala, nazovimo je tako, KOZHICA larve.. MOMENTALNO se vratio na svoju, hajmo rech standardnu velicinu stomaka.. I od tad evo ga hoda, skace, luduje.. Sad samo ocekujem slijedechi izmet koji che nadam se biti kako treba..

    Na kraju, sad za sad je sve ok.. Sta dalje bude javljam.. Pozdrav.

    Zakljuchak:
    Moguche je da je dobio kratki zatvor od tih larvi..
    Moguche je da je pojeo malo pijeska, a puno larvi, i kalcijuma, i da je doshlo do zatvor-a..
    Moguche je da je pojeo samo pijesak i da je to dovelo do zatvora..

    EDIT:
    Samo pola sata nakon post-a..
    Izmet je ok, sad se pokakio i sve izgleda dosta dobro i normalno..
    Poslednji izmenio Osigurach; 02.01.11. u 08:10. Razlog: Izmet..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •