Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 22

Tema: Pomoc u odabiru

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    13

    Cool Pomoc u odabiru

    Jel moze neko da predlozi nekog gustera? Samo da nije gekon,oni su mi ruzni Nesto slicno bradatoj agami,ali samo da je manje,nemam toliko prostora za bradonju Hvala

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Uzmi kameleona . Doduse nije kao bradonja ali nije ni kao gekon . On ti ne zahteva puno prostora .
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Najslicnije bradatoj agami je isto vrsta agame - Agama agama, ona je manja od bradate agame

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Citat Prvobitno napisao Cold_Beer Pogledaj post
    Najslicnije bradatoj agami je isto vrsta agame - Agama agama, ona je manja od bradate agame
    Jeste manja ali joj treba otprilike isti ter kao za bradonju i nema da se kupi iz odgoja , svi su iz divljine. Bar kod nas sto moze da se nadje .
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Gledao sam ranije neke vrste,ali ne mogu da se setim kako se zovu xD Bili su slicni bradatim,samo manji...secam se i da su mi rekli da su dosta neaktivni,al ###,ne znam kako se zovu

  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Ima Pogona henrylawsoni, ona je identična, samo manja 2-2.5 puta, niko ih ovde ne razmnožava, ali se mogu nabaviti.

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    E nju sam i gledao!! sad si me podsetio Koja je cena otprilike,i koja velicina terarijuma je potrebna??

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Cena je oko 70 eur recimo, terarijum ti treba 70x40x30cm, mada može i manji za nijansu.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Raste oko 30cm jel tako? I hrani se povrcem? koliko sam video na youtube-u

  10. #10
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Ne, hrani se insektima i povrćem i voćem, ali kao i bradata agama više insektima. Raste oko 30 cm.

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Sta mi je sve potrebno od opreme? One sijalice i to sve

  12. #12
    Član Osigurach'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    32

    Uobičajeno Re: Odg: Pomoc u odabiru

    Citat Prvobitno napisao kimo Pogledaj post
    Ima Pogona henrylawsoni, ona je identična, samo manja 2-2.5 puta, niko ih ovde ne razmnožava, ali se mogu nabaviti.
    Izvini sto ovako.. Ali..
    Mozesh li mi dati par nekih detalja po kojima se razlikuju ove dvije vrste, ili je to bash sve identichno i nezna se dok ne poraste?

    Pogona henrylawsoni?

    Pogona Vitticeps?

  13. #13
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Citat Prvobitno napisao vujaklija Pogledaj post
    Uzmi kameleona . Doduse nije kao bradonja ali nije ni kao gekon . On ti ne zahteva puno prostora .
    Hajde da budemo malo precizniji sa postovima i da ne pisemo dezinformacije. Razlicitim vrstama kameleona trebaju razliciti terarijumi. Procesljaj malo po netu pa ces videt da postoje vrste kojima zapreminski treba veci terarijum od bradatih agama. Mozda si mislio na Chamaeleo calyptratus jer je najcesci kod nas, ali i njemu nije prijatno u malom terarijumu, njegov trerarijum je drugacijih dimenzija jer je kod njega visina bitnija karakteristika nego kod terarijuma za bradate agame, i ja terarijum za Chamaeleo calyptratus ne bih opisao kao mali jer su dimenzije mog: isina 100cm sirina 100cm i dubina 50cm.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Citat Prvobitno napisao Stufy Pogledaj post
    Hajde da budemo malo precizniji sa postovima i da ne pisemo dezinformacije. Razlicitim vrstama kameleona trebaju razliciti terarijumi. Procesljaj malo po netu pa ces videt da postoje vrste kojima zapreminski treba veci terarijum od bradatih agama. Mozda si mislio na Chamaeleo calyptratus jer je najcesci kod nas, ali i njemu nije prijatno u malom terarijumu, njegov trerarijum je drugacijih dimenzija jer je kod njega visina bitnija karakteristika nego kod terarijuma za bradate agame, i ja terarijum za Chamaeleo calyptratus ne bih opisao kao mali jer su dimenzije mog: isina 100cm sirina 100cm i dubina 50cm.
    Ne sirim dezinformacije ! Da na Jamenskog kameleona sam mislio jer je najzastupljeniji kod nas a to sto ti tvog drzis u teru tih dimenzija je znak da imas prostora a moze da se drzi i u teru drugih dimenzija kao sto ga i drzi dosta ljudi npr. 60-70sx120vx50d a moras se sloziti da je to ter koji zauzima manje mesta nego ter za b.agamu , osim ako neko nema problem sa manjkom prostora po visini a to je retkost .
    Toliko od mene u ovoj temi . Pozz
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  15. #15
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Dezinformacija je ako ne kazes koji je kameleon. Ti se bavis zivotijama i trebao bi da znas i da prenosis dalje tacne informacije. Situacija kod nas se malo promenila i imamo vise vrsta kameleona na trzistu.Terarijum 60-70x120x50 koji si dao za primer ako je drugacije orjentisan je terarijum za bradatu agamu, kada si vec spomenuo ove dimenzije ne slazem se da je 60cm dovoljno sirine za odraslu jedinku jemenskog pogotovo muzjaka, oni se lako stresiraju i treba im vegetacije u tearariumu a kada u tako mali terarijum ubacis biljke skoro da i nema mesta za zivotinju. I ne slazem se da ljudima visina terarijuma nije problem. Znam puno prmera kada se terarijum uglavljuje u neko vec postojece mesto na polici ili tome slicno. Ne drze svi terarijume na stolovima.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Ok . U pravu si .
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  17. #17
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Ljudi ne svadjajte se,vec mi recite sta mi sve treba za henrylawsoni,koja temperatura i sve to...?

  18. #18

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    ja imam u ponudi a manji je od agame kolard lizard ...manji ter cuvanje ko b agama

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    Koliki bi terarijum bio potreban za njega? Koliko on raste? Znam kako izgleda i svidja mi se,gotivne boje i to...

  20. #20

    Uobičajeno Odg: Pomoc u odabiru

    pa manji ter nego za agamu ...raste 2X manje od agame

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •