Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 23

Tema: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    Ne znam da li sam na pravom mestu ali imam pitanje oko hranjenja kameleona. Naime od pre desetak dana imam tuniskog kameleona. Nabavio sam mu bubasvabe medjutim oh ih ne jede. Jel imate neki savet koju drugu hranu modu da mu ponudim i gde mogu da je nabavim. Cuo sam da jede i crvice i cvrcke ali nisam siguran. Unapred hvala.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    Gvrchci, presvuceni fobasi i vostani crvi su ti dovoljni.Ne verujem da mu se nesto od ovog nece dopasti, znaju oni da zanovetaju u pogledu jelovnika.

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    hvala, jel znate gde mogu da nabavim cvrcke, zvao sam na par mesta ali kazu da su prestali da ih gaje

  4. #4
    Član davco'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Novi sad
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    vidi u ponudi, ziva hrana.

    Evo ranijeg post-a, pa da vidis kako se zavrsilo sa prethodnom jedinkom.

    http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=9373

    kakav je terarijum, napisi sve kako ga drzis pa da probamo da ti pomognemo, ali prvo pricitaj prethodni post da ne postavljas ista pitanja...
    bilo kako bilo, sretno...

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    hvala, procitao sam poruku i da sam znao ne bih ga uzimao. Ali sad, sta je tu je, pokusavam da mu pomognem koliko god mogu. Razmisljam da ga cak vratim u Tunis kad budem isao sledeci put ako naravno dozivi do tada.

    On se sada nalazi u terarijumu sa onom dugackom UV lampom, takodje ima i spot lampu, temperatura je izmedju 30 i 35 stepeni danju a nocu je oko 20, i nocu gasim lampe. Sto se tice vlaznosti neznam tacno ali svako jutro prskam lisce. Sto se tice ventilacije ima jedan otvor za ventilaciju.
    Sto se tice ishrane za sada sam mu davao male i velike bubasvabe. Stavim ih da budu unutra par sati pa ih posle izvadim. Vec 2 nedelje nije nista jeo ni pio ali za sada je u dobroj kondiciji rekao bih jer se lako penje uz grane i drzi. Stalno se penje na gore.
    Sto se tice vode juce sam mu prvi put ponudio preko pipeta i nije hteo. Onda sam mu kapnuo dve kapi direkto u usta i to je progutao. Oci mu nisu upale. Pokusavao sam takodje da mu prinesem posudu sa bubasvabom dok je na grani, mislim da je uoci, fiksira je par sekundi ali nista posle toga, pokusava samo da dohvati posudicu i da se popne na nju.
    Plan mi je da danas nabavim crvice pa da pokusam sa time. Pokusao bih i sa cvrcima ali ne znam gde.

  6. #6
    Član davco'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Novi sad
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    ubaci mu zivu hranu da se seta na sve strane i pokrij terarijum ili ga ostavi vise sati da niko ne prilazi u okolini.
    pitanje je da li ce kameleon jesti usled promene okruzenja i stresa izazvanog promenom okoline. probaj sto manje da ga uznemiravas i ponudi najraznovrsniju hranu koju mozes.
    crve stavi u posudicu a ostalo neka jurca po terarijumu sto vise.
    nema puno pomoci u ovakvim situacijama, ako mozes, vrati ga odakle je dosao...

  7. #7
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    ubacio sam mu crvice pre dva dana ali ne znam da li ih je pojeo jer imam treset u terarijumu zbog vlage pa neznam da li su se uvukli u njega. Inace video sam jutros dve tri bele tvorevine nalik na govance pa ne znam , mozda je jeo.

    Danas sam ubacio treset u posudu u koju ne mogu da udju crvici pa cu videti. Inace ubacio sam mu i male i velike bubasvabe tako da ih sada ima oko 5 komada u terarijumu.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    pa nemoj treset da staviš u posudu nego crviće ili šta već,pa da ne mogu da se zavlače u podlogu,tenebrije,fobasi i sl. mogu u posudu,cvrčcima i lateralisima nema potrebe za posudom jer se ne ukopavaju,dubije se ukopavaju

  9. #9
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    jeo je, juce je pojeo nekoliko crvica i nekoliko cvrcaka, tacnije sve sve crvice i sve cvrcke koje sam mu ubacio. greska je bila sto sam mu davao bubasvabe a njih uopste ne jede a ja sam mu samo njih davao od samog pocetka. sad cu ih potpuno izbaciti. Inace potpuno se promenio. Prilicno je angazovan, kad mu ubacim hranu okrene se niz granu a ne kao pre samo uz granu, crvice jede direktno iz posude ili ruke cim mu se priblize, izbaci jezik kao pracku. Predpostavljam da je ovo sve dobro i da ce nastaviti tako i dalje...

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    Bravo, znam da je tesko izdrzati ali se trudi da ga mnogo ne uznemiravas,izbegavaj kontakt ocima.Kada navikavamo kameleona na nase prisustvo,ustvari treba da izigravamo drvo,pokreti da su veoma spori.O kojim crvima se radi?
    Lokusti su isto jako dobri, ne prenise brzi ali se za kameleone interesantno krecu a i zizak iz pasulja, samo njih verovatno niko trenutno nema.

  11. #11
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    mislim da su tenebrije, inace juce ih je pojeo sve sto sam mu stavio mislim oko 5-6 komada i isto toliko cvrcaka, a na dubie i zohare ne reaguje. Inace jede ih u naletu, sve ih pojde u roku od par minuta i onda se skloni negde u stranu i miruje, ako mu tu naidje jos po neki zaostali cvrcak i njega smaze, izgleda da je stvarno bio gladan...

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    Ako imas dovoljno cvrchaka, njih forsiraj a tenebrije vise nemoj da nabavljas, nisu najbolja hrana.

  13. #13
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    da, uglavnom mu dajem cvrcke a ubacim i ponekog fobasa, fobase odmah pojede a cvrcke nekad ostavi preko noci pa ih ujutro pojede kad mu upalim lampu, pretpostavljam da su mu tezi da ih ulovi. Sto se tice kolicine obicno mu dam da pojede 5 cvrcaka dnevno (velicine do 1 cm) i par fobasa. Imam utisak da bi mogao jos ali ne znam da li da mu dajem vise. Inace on je otprilike desetak cm dugacak ne ukljucujuci rep.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    Slobodno mu daj da jede koliko hoce, fobase ako imas uslova biraj sveze presvucene.

  15. #15
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    jel moze mala pomoc, gde mogu da nabavim hranu za kameleona?

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Re: Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    Citat Prvobitno napisao Ophidia Pogledaj post
    jel moze mala pomoc, gde mogu da nabavim hranu za kameleona?
    evo imas tu http://www.teraristika.org/forum/forumdisplay.php?f=72 dosta ljudi koji drze zivu hranu za gmazove pa se dogovori

  17. #17
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    vec neko vreme, na mom kameleonu se pojavljuje kao neki beli prah u udubljenju levo i desno od nosa, sa jedne strane vise a sa druge strane manje ali je simetricno. Ne znam da li je to nesto ozbiljno i da li je neko imao iskustava sa time

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    To nije beli prah, vec ostatak koze od presvlacenja.Povecaj malo vlagu i bez brige

  19. #19
    Član Viktus'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    To nije ostatak kože već tako izbacuje višak minerala preko nosa u vidu belih kristala. Možda si malo preterao sa kalcijumom. Smanji malo minerale i nestaće brzo. Nije uopšte retka pojava, i mom kameleonu se dešava nekad.

    Pozdrav,

    V.

  20. #20
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi ishrane kameleona, Izdvojeno iz: Bebe panteri

    nazalaost juce je uginuo, prestao je da jede pre par dana i juce je odjednom poceo kao da se gusi i uginuo u toku dana, kao da je pokusavao nesto da izbaci. Dan pre toga je bio totalno tanak skoro kao list, i tada sam mu dao vodu preko pipete koju je svu popio, plasim se da nisam preterao sa vodom, mada mislim da je nesto u vezi hrane. Jeo je cvrke i fobase. Milsim da mu nije prijao neki od fobasa jer je 2 komada od njih zadnje pojeo ...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •