Prikaz rezultata 1 do 15 od 15

Tema: Pomoc!!

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    2

    Uobičajeno Pomoc!!

    Pozdrav svim clanovima foruma.Treba mi pomoc oko bradate agame Planiram da je cuvam ali su mi potrebni neki odgovori na pitanja... Kolko dnevno jede? Koliko buba dnevno pojede? Kol'ko je velika sa 2-3 meseca? Da li mogu da je cuvam u sobi gde spavam? Da li smrdi ? Koiko dnevno moram da joj posvecujem paznju? Nadam se da cu uskoro da dobijem odgovore i hvala unapred...)

    I da, sta mi je sve neophodno od opreme za terarijum??

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: Pomoc!!

    Pozdrav, ukratko:
    Jede koliko joj das, prozdrljive su, moze 2-3 bube, a moze i 10...I ne jedu samo bube.
    Za 2-3 meseca je oko 20tak cm.
    Mozes da je cuvas u sobi i ne smrdi.
    Ako hoces da je pripitomis, treba malo vise paznje,bar dok je mala, inace 10 min dnevno dok je nahranis i mozda okupas.
    A sto se opreme tice pogledaj podforum "Vasi terarijumi" i obrati paznju na slike, ima toga dosta.
    I pre svega CITAJ FORUM

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pomoc!!

    Uh, ovde moram samo malo da prokomentarišem to oko smrada. Sama agama ne smrdi ali njen izmet... Užas!

    U sobi imam preko 70 tarantula, nekoliko kolonija raznih buba i crva i jedino što smrdi je agama. Već sam organizovao da je se otarasim i to je glavni razlog. Znam pouzdano da je Miroslav svoju dao iz istog razloga.
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Re: Pomoc!!

    nista ja kod svog bradonje starog jos malo 7 mjeseci ne osjetim smrad a tako ni kod kameleona, dok kod iguane ima malo jaci miris ali zato cesce cistim i mjenjam vodu u koju obavlja nuzdu, dok kod agame kad obavi nuzdu uzmem odmah WC papira pokupim i bacim

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: Pomoc!!

    Citao sam i ja da smrdi soba od izmeta agame, ali evo kod mene je 3-4 meseca i ni jednom to nisam osetio.
    Takodje cim vidim, pokupim, a jedna stvar koja mi je bila cudna je to da uvek, ali uvek kenja na istom mestu! Navikao sam na gekone i njihovu urednost, ali za agame sam citao samo suprotno. Ali eto, ona uvek stane iza kamena, obavi i ode..

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Re: Pomoc!!

    moja isto tako vecinom iza kamena tu i tamo joj se desi negdje drugdje da to obavi ali valjda joj pobjegne, a i ne ocekujem od nje da to obavi di ja ocu jel ipak nije to covjek, ali kaj se tice smrada njezin izmet daleko vise smrdi od iguane i kameleona ali zato ja vise puta na dan pregledam terarij i odma izbacim izmet i nema smrada

  7. #7
    Član Osigurach'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    32

    Uobičajeno Re: Pomoc!!

    Pa sto se izmeta tiche i ja imam agamu oko 2-3 mjeseca.. Bash i ne smrdi toliko da se cijela soba usmrdi.. Al eto..

    Ja svojoj agami posvechujem onoliko paznje koliko imam slobodnog vremena.. Tj. navikavam je na ruke i dosta dobro mi jen ishlo do sada a nadam se i ubuduche.. Npr. dok igram soccera, uvijek mi je na ramenu ili na koljenu.. Hranish je dok je mala vishe puta dnevno, kad poraste moze jednom dnevno sasvim je dovoljno.. Moja B. Agama jede 3-4 XXL Zoophobasa dnevno, ima oko 30cm.. Isto tako morash nekad da preskocis dan-dva da joj obroci nebi postali monotoni, jer sam to nauchio iz lichnog iskustva.. Hranio sam bradonju svaki dan, i nakon 4-5 dana, ubacim crva uopste ne reagira, samo ga pogleda i to je to.. Pustio sam da dan dva da nejede, i nakon toga ubacim crva i momentalno se zatrchi na istog i pojede ga!

    I da..
    Ja chuvam agamu u sobi u kojoj spavam, s'obzirom da su dnevne zivotinje i one nochu spavaju, tako da se nechuju kad legnes u krevet, sto je jako dobro..

    Ako te josh nesto interesuje, samo pitaj..
    Tu su svi da pomognu..

  8. #8
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Pomoc!!

    E ljudi bas vam hvala Ma nema veze cuvacu je u sobi, cisticu terarijum ako treba svakog dana Hvala jos jednom..)

  9. #9
    Član aggama'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Pomoc!!

    Ja imam bradonju vec nekih 2 meseca i sada ima negde izmedju 5 i 6 meseci. To je najbolji uzrast i da je uzmes jer je onda mala i mozes sam da je formiras sto se njenih navika tice. Upravo vezane za ishranu, terarijum itd. Moja nema konstantnu kolicinu buba koje jede. Pojede nekada 3 dubie ali ume i po 6 ili 7 zavisi od raspolozenja. Najvise sto moze da ti naraste je negde oko 50cm od cega racunas da ti polovina sigurno otpada na rep. Ja je cuvam u mojoj sobi cak mi je i deo gornje stranice terarijuma i otvoren (sto mozda i nije najbolje resenje za temperaturu ali je kod mene u sobi uvek toplo pa nema taj problem). Takodje je terarijum odradjen tako da nemoze da izadje iz istog. Ako je redovno odrzavas ne smrdi uopste. Ona kao zivotinja ne smrdi, jedino sto smrdi je njen izmet koji je tvrd tako da lago mozes da cistis pesak, treset ili za koju se vec podlogu opredelis. Paznju joj posvecujes po potrebi. Sto se opreme tice treba ti sam terarijum koji treba da ima dimenzije minimum 100x50x50. Ovo ti je minimalna dimenzija za odraslu agamu. Moras da imas spotlight i neonku. Podloga kamenje, drvece i ostalo po tovpm ukusu. Obavezno mora da ima vodu u terarijumu kao i kalcijum (ja koristim drobljenu sipinu kost). Ukratko to ti je to. Ako treba nesto pitaj pozzzzzz

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja JOBAH'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Sremcica
    Postova
    200

    Uobičajeno Odg: Pomoc!!

    malo si pomesao potrebe za agamu i gekona.. bradonji ne treba voda da stoji u teru, jer ces ga tesko navici da pije stajacu vodu.. takodje nisam siguran da je pametno ostavljati kalcijum u posudici.. treba naprasiti svaki treci dan klopu sa kalcijumom i D3 vitaminima.. i treba paziti da se sa istim ne pretera.. a slazem se da ne smrdi.. moj manijak je kod mene godinu dana i redovno vadim kaku i nikakav smrad ne osecam..

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: Pomoc!!

    Moze i nemora voda u posudi, moze i ne mora kalcijum, nema greske.

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Re: Pomoc!!

    ja svojem ne drzim posudu sa vodom jel bi bila puna pjeska nego mu dam svaki dan poslje jela vode na spricu, kaj se tice vitamina i kalcija dajem mu jednom tjedno kalcijev karbonat (smrvljene tablete) i dvaput tjedno Nekton MSA posiapano ili po zelenoj hrani ili po zivoj hrani

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: Pomoc!!

    Kupaj ga na 5-6 dana i zavrsio si pricu s vodom.
    Kalcijum dok je mala 2 puta nedeljno, vitamin jednom. Posle, kad poraste, redje.

  14. #14
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Pomoc!!

    ... Ja takodje imam agamu, tj dve agame, muzjaka i zenku... Izmet im retko kad smrdi, ali desavalo mi se par puta da npr. nisam kod kuce i kada udjem u kucu sa vrata osetim uzasan smrad nekako kao neka kiselina, i ako je terarijum u skroz drugoj sobi, a ne u hodniku. Ali to mi se samo par puta desilo, inace agame kao agame i ter ne smrde...

  15. #15
    Član banished'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Rumsterdam
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Pomoc!!

    Svako govance smrdi ...
    samo ga snimis na vreme i nema smrada ... obavezno odbaci i onaj deo peska koji je ukakan ... tako bar ja radim.... i vec skoro 2 godine spavam sa 2 agame u sobi ... loptastim, gekonom, genikulatom, fobasima, dubiama, tenebrijama... Od nas zavisi sto bi rekli politicki asshole-i...

    The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •