Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 28 od 28

Tema: Agama Agama

  1. #21
    Član
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Agama Agama

    Ma obezbedio Sam mu ja I uv lampu I spot sijalicu.I ima sve uslove dame mu I calcium I sve po propisu,nego nisam znao da li treba da mu budu upaljene I jedna I druga sijalica.to me je zanimalo samo.Ali hvala ti na ovom oggovoru.

  2. #22
    Član davco'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Novi sad
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Agama Agama

    Pa ja dosad nisam cuo pravilo moze i nemora da znaci...to uopste nije tacno. Za SVAKU zivotinju imas odredjene uslove koje moras zadovoljiti. nema tu nikakvog moze a i nemora.
    temperatura, sijalica, UVA/UVB, okruzenje, vlaga, itd mora tacno da se prati ako hoces da ti zivotinji budu lepo. potrazi na netu i naci ces maltene za sve vrste care sheet, gde ti sve lepo i tacno pise.
    sve ostalo si lepo objasnio, samo mi je ova recenica zapela u oku...

  3. #23
    Član Osigurach'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    32

    Uobičajeno Re: Odg: Agama Agama

    Citat Prvobitno napisao davco Pogledaj post
    Pa ja dosad nisam cuo pravilo moze i nemora da znaci...to uopste nije tacno. Za SVAKU zivotinju imas odredjene uslove koje moras zadovoljiti. nema tu nikakvog moze a i nemora.
    temperatura, sijalica, UVA/UVB, okruzenje, vlaga, itd mora tacno da se prati ako hoces da ti zivotinji budu lepo. potrazi na netu i naci ces maltene za sve vrste care sheet, gde ti sve lepo i tacno pise.
    sve ostalo si lepo objasnio, samo mi je ova recenica zapela u oku...
    Kalcijum : Moze u posudicu, a i nemora moze da se hrana (tenebrije, zoophobasi itd.) naprshche kalciumom..

    Voda: Moze u posudicu, a i nemora.. Moze kupanje jednom u dvije sedmice..

    Sitni pijesak moze, ali nije preporuchljiv jer moze dochi do problema sa istim, nakon pojedene odredjene kolicine moze da dodje do zatvora..

    I isto tako kazem ti, naveo sam u prethodnom mom postu..
    Svjedok sam B. Agame koja zivi pod dvije stedne sijalice i nema nikakvih problema, ali to ne garantuje da kod drugih jedinki nece doci do problema, rahitisa i toga.. Sve primjere ti navodim kod B. Agama, jer imam jednu a planiram sa nabavkom josh nekih vrsta gustera..
    Mislim da si me shvatio, koliko toliko..
    Nisam mislio bukvalno "MOZE A I NEMORA"..

    U zdravlje..

  4. #24
    Član
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Agama Agama

    ja kalcijum posipam po dubijama i tako mu dajem,stavio sam mu i posudu sa vodom a stavio sam mu i jednu praznu cinijicu u koju mu ubacujem hranu bas zbog toga sto kada jede pojede i pesak sa bubom.a sto se tice kupanja jos ga nisam kupao a kod mene je nekih 2 nedelje.ali kupacu ga uskoro.meni je bilo vazno samo za ove lampe da li gore i jedna i druga u isto vreme ili ne.

  5. #25
    Član davco'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Novi sad
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Agama Agama

    B.agama koja zivi ispod dve stedne sijalice uopste nije dobro. To nisu odgovarajuci uslovi za nju nikako i uopste se ne moze reci da je dobro samo zato jer se ovako na oci ne moze videti...doci ce do komplikacija kod nje uskoro, samo ako je recimo starija, ima razvijene kosti, tu ima deponovano puno Ca i P pa se ta kostana masa polako razgradjuje. kad raste ima povecane potrebe i zato dolazi do ispoljavanja sindroma rahitisa brze.

    ne drze se ove zivotinje u uslovima odrzavanja zivota, tako se drzi stoka pred klanje.~ovo sve kazem samo za ovu agamu ispod dve sijalice...ne znam gde si to video, ali je to jadno. i nikako ne treba postavljati kao primer.

    sve ostalo je okej, kontam tebe sta si hteo da kazes, samo kad dajes savete pocetnicima, moras biti obazriv da pises samo proverene i tacne informacije

    uzdravlje!

  6. #26
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Re: Agama Agama

    nije mi jasno da mozete dat za zivotinju i do 100 eura a za lampu da nemrete dat 10 eura

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Agama Agama

    Moj savet svima je da nabave sve sto je potrebno od opreme da bi obezbedio potrebne uslove pa tek onda kupiti zivotinju .

    P.S. Ovo je tema o Agama agami
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  8. #28
    Član
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Agama Agama

    moze izrada terarijuma po zelji i meri.moze i sa pozadinom i bez pozadine,moze od OSB ploca a i od medijapana.na foru ovog mog tera.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •