Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: kameleon

  1. #1
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno kameleon

    hteo bi da zeni nabavim jednog pa me interesuje kog bi mi preporucili i kakav terarijum je potreban da bi on uzivao...interesuje me osnovni minimum kako nebi umro jer sam cuo da su loseg imunog sistema i smrt lako nastaje

  2. #2

    Uobičajeno Odg: kameleon

    imas na mom sajtu www.gekkogecko.rs tesktove o hrani kamelonima podlozi citaj druze

  3. #3
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: kameleon

    procitao sam ja to ali i citao sam na forumu da lago mogu da uginu pa me to zanima znaci iskustva oko drzanja kameleona sta je neophodno da bi on ziveo

  4. #4
    Član wolf_036'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: kameleon

    A gde si ti to pročitao da lako mogu da uginu i na koju vrstu kameleona tačno misliš? Ako mu pružiš sve što je neophodno, ne vidim razlog zašto bi uginuo. Možda si čitao za neke vrste koje se teško uzgajaju u teraristici, da ne kažem zatočeništvu.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: kameleon

    Da kazemo da bi uzeo Jamenskog kameleona...Potreban ti je ter odgovarajucih dimenzija u zavisnosti koliki je kameleon , UV lampa , spot lampa , dosta zelenila u teru po kojem moze da se penje i da se seta , treba da fajtas vodom svaki dan ter i to je to u principu...Redovno mu dajes kalcijum...Hrane se cvrchcima , lateralisima itd...brzo rastu...mozda sam nesto zaboravio ali naci ce se neko vec da doda ako sam propustio nesto... U principu nista tesko i nemas razloga za brigu...
    Poslednji izmenio Sinbad; 14.02.11. u 17:27.
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Re: kameleon

    on je sigurno cito ono kad ljudi uzimaju zivotinje iz prirode pa zato brzo ugibaju jel se nemogu naviknut na zatocenistvo, napravis mu prozracni terarij, ugradis spot i uva/uvb lampu, puno biljaka i grana (ne predebelih oko 1-2 cm-a) po kojima ce se penjat, nemjestih jednu granu cca 30cm udaljenu od uva/uvb lampe,ifuzijski sustav za vodu (kap po kap sistem), kupi mu zohare, cvrcke i jos ponesto plus kalcijev karbonat i nekton MSA, ako sam nekaj izostavio nadopisite

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: kameleon

    Postoji mnogo vrsta kameleona, najidealniji za početnika u držanju kameleona jeste svakako Jemenski kameleon. Ako je iz zatočeništva nema velike šanse da mu se išta desi ukoliko se sve sredi kako treba. Ja imam sada mladunce i mogu reći da su super i da nisu uopšte posebno zahtevni niti osetljivi ako se sve radi kako je propisano. Ima vrsta koje zahtevaju specifične uslove i koje treba da izbegavaju početnici.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •